שתף קטע נבחר

shutterstock

איך שוש רזתה 30 ק"ג ונרפאה מסוכרת?

שוש טישלר שקלה 90 ק"ג, אבל בעיקר סבלה מסוכרת קשה, ששום טיפול לא יכול לה. אחרי שעברה ניתוח לקיצור קיבה, היא הצליחה לרזות ומחלתה נעלמה כליל. עכשיו היא אומרת: "זו אולי מחלה שקטה, אבל קטלנית מאוד"

במשך חמש שנים סבלה שוש טישלר בת 63, מסוכרת קשה. "שקלתי 90 ק"ג ויחד עם מחלת הסוכרת שהלכה והחמירה, חיי לא היו חיים", היא מספרת. "היה קשה לי ללכת, כל דבר היה קשה עבורי. המחלה קבעה עבורי את ההתנהלות בחיים".

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

שוש, ילידת ארגנטינה, אלמנה, אמא לשלושה ילדים ושלושה נכדים. אשת צבא קבע לשעבר (השתחררה בדרגת רס"ר) וכיום מנהלת סניף רשת מקומונים, הרגישה כי "מסור מונח לה מעל הראש", כהגדרתה. "חייתי כל הזמן בפחד. נזהרתי שלא להזניח אפילו שריטות קטנות, כי הן עלולות שלא להחלים".

 

היא מספת כי במשך שלוש שנים מתוך החמש בהן הייתה חולה בסוכרת, טופלה תרופתית אבל כלום לא עזר. "הגעתי למצב שבו קיבלתי כל יום 2 זריקות ונטלתי 3 כדורים. אז שלחו אותי למרפאת סוכרת במכבי ושם המליצו לי על ניתוח בריאטרי".

 

עוד כתבות דיאטה מעוררות השראה

"אין יום בחיי בלי ספורט". אסף רזה 25 ק"ג

יפית רזתה 37 ק"ג ומתכוננת לחצי מרתון

דנה רזתה 30 ק"ג - ופיתחה שיטה לחיים בריאים

 

שוש טישלר. "לא היו לי חיים עם הסוכרת" ( ) ( )
שוש טישלר. "לא היו לי חיים עם הסוכרת"

"קיבלתי את החיים מחדש"

לפני הניתוח היא הגיעה לוועדה כדי לדון בהתאמתה לניתוח. "הסברתי להם שהרגשתי שאין לי חיים, שאני תלויה בתרופות ושאין לי אנרגיות. הרגשתי מבוגרת ב- 40 שנה, כמו פרח נבול". שם כהגדרתה, היא פגשה את "המלאך שהציל את חיי", ד"ר שי מרון אלדר מאיכילוב שניתח אותה.

 

אחרי שהתאוששה מהניתוח שנערך לפני כשנה וחצי, חייה קיבלו תפנית עצומה. "רזיתי 30 ק"ג והדבר הכי חשוב הוא שמחלת הסוכרת שלי נעלמה כליל", היא אומרת. "אני כבר לא מוגדרת חולת סוכרת. שכחתי את הימים האלה, אני לא מאמינה שסבלתי במשך זמן רב כל כך".

 

שוש אומרת שקיבלה את החיים מחדש, אבל לא בלי מאמץ. "אני מקפידה על מה שאני אוכלת, למרות שמדובר במגבלות קטנות מאוד. אני לא שותה משקאות מוגזים, כי לכל מי שעבר את הניתוח הזה זה אסור, אבל פרט לכך, אני חיה נהדר".

 

היא מודעת להשפעה של השינוי בבריאותה גם על הסובבים אותה, וגאה בכך מאוד. "החברים מפרגנים, ילדיי ונכדיי קיבלו אמא חדשה עם אנרגיות וזו הרגשה נפלאה. צריך להבין כי סוכרת היא אולי מחלה שקטה, אבל מאוד קטלנית, אסור להזניח אותה".

 

עצות הדיאטה של שוש

בריאות לא נקנית בכסף. "צריך להבין שלהיות בריא זה לחיות טוב ובאיכות חיים טובה. אם משהו מפריע להם להגיע לאיכות החיים, טפלו בזה.

 

גם אם רזיתם - המוח עדיין חושב שמן. "מדובר באתגר של ממש, חשוב לדעת לההתגבר על הפיתויים, לדעת איך לחיות נכון".

 

התייעצו עם אחרים. "אין חכם כבעל ניסיון ובמקרה הזה זה שבעתיים נכון. חשוב מאוד לשאול ולקבל את כל האינפורמציה, זה יכול להציל לכם את החיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוש טישלר. הסוכרת ניהלה את חיי
ד"ר רק שאלה
מומלצים