שתף קטע נבחר

אובמה לא ייפגש עם נתניהו בביקורו בוושינגטון

דוברת בבית הלבן הודיעה כי כיוון שאסור לנשיא ארצות-הברית להיפגש עם ראשי מדינות או מועמדים לפני בחירות, הוא מנוע להיפגש עם נתניהו שיגיע לוושינגטון בתחילת חודש מרס - שבועיים לפני הבחירות לכנסת ה-20

נוסע לוושינגטון, אבל לא ייפגש עם הנשיא: ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ייפגש בביקורו בוושינגטון בחודש מרס עם נשיא ארצות-הברית ברק אובמה. נתניהו יגיע לוושינגטון בתחילת חודש מרס ובין היתר הוא ינאם בקונגרס וישתתף בוויעדת איפא"ק. בנוסף גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לא ייפגש עם נתניהו.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

דוברת המועצה לביטוחון לאומי בבית הלבן, ברנדט מיהאן, הודיעה כי בהתאם ל"פרקטיקה של שנים רבות", הנשיא לא נפגש עם ראשי ממשלות או מועמדים בטווח זמן קצר לפני הבחירות במדינתם. כיוון שהבחירות יתקיימו שבועיים אחרי ביקורו של נתניהו בוושינגטון, אובמה לא ייפגש איתו".

 

לא הפעם. אובמה ונתניהו בפגישתם האחרונה באוקטובר (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
לא הפעם. אובמה ונתניהו בפגישתם האחרונה באוקטובר(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

הביקור של נתניהו בוושינגטון היה אמור להיות ב-11 בפברואר, אבל אחר-הצהריים כתב יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ג'ון ביינר, בחשבון הטוויטר שלו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לנאום בקונגרס ב-3 במרס - בזמן שבו ישהה בוושינגטון לרגל ועידת איפא"ק.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו נענה בחיוב להזמנת יו"ר בית הנבחרים, בשם ההנהגה הדו-מפלגתית של בית הנבחרים והסנאט, לשאת דברים בפני מושב משותף של שני בתי הקונגרס". עוד נמסר כי ראש הממשלה צפוי להגיע לארה"ב בתחילת חודש מרס, שם ישתתף גם בוועידת איפא"ק. "הנאום בפני שני בתי הקונגרס יעניק לראש הממשלה אפשרות להודות לנשיא ברק אובמה, לקונגרס ולעם האמריקני על תמיכתם בישראל", נמסר מלשכת ראש הממשלה. ראש הממשלה נתניהו אמר: "לכבוד לי לקבל את ההזמנה הזאת, אשר משקפת את הידידות המיוחדת בין ישראל וארה"ב, כמו גם את התמיכה הדו-מפלגתית החזקה לישראל ברחבי ארה"ב".

 

נתניהו הוסיף: "רק בשבוע שעבר שוחחתי עם הנשיא אובמה על האתגרים המשותפים הניצבים בפנינו מצד הקיצונים האסלאמיסטים, לרבות הטרור המתגבר ושאיפתה של איראן להשיג נשק גרעיני. אני מצפה לאפשרות לחלוק בפני המושב המשותף את חזונה של ישראל לפעולה משותפת על מנת להתמודד עם איומים אלה ולהדגיש את מחויבותה של ישראל לקשר שמאחד את שתי הדמוקרטיות שלנו".

 

אתמול נודע כי נתניהו הוזמן על ידי יו"ר בית הנבחרים האמריקני לנאום בפעם השלישית בפני הקונגרס האמריקני. יו"ר בית הנבחרים ביינר אישר שההזמנה מתבשלת כבר כמה שבועות.

 "לא התייעצתי עם הבית הלבן", הודה ביינר בשיחה עם כתבים בקונגרס. התאריך המקורי של ההזמנה היה ל-11 בפברואר.

 

דוברת מחלקת המדינה ג'ן סאקי מסרה כי הממשל בדרך כלל שומע על ביקור של מנהיג באמצעות הודעה שלו או של המדינה שלו ולא דרך הקונגרס, אבל הממשל לא יתנגד לביקור הזה. "הוא דיבר בפני המליאה הרבה פעמים בעבר, זה בהחלט לא משהו שאנחנו התנגדנו אליו או שאנחנו מתנגדים לו באופן כללי", היא אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
אובמה ונתניהו באוקטובר
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים