שתף קטע נבחר

לוב: חמושים פרצו למלון פאר ורצחו 5 זרים

חמישה רעולי פנים לבושים באפודים חסיני אש פוצצו מכונית ממולכדת בטריפולי, פרצו לתוך מלון "קורינתייה", ירו לכל עבר ולקחו בני ערובה

הכאוס נמשך במדינה הצפון אפריקנית: גורם ביטחוני בלוב דיווח היום (יום ג') כי חמושים פוצצו מכונית ממולכדת מחוץ למלון פאר בטריפולי, פרצו לתוך המלון, הרגו שלושה שומרים ומחזיקים בשלושה בני ערובה. על פי גורם ביטחוני, חמישה אזרחים זרים נהרגו במתקפת הטרור.

 

עוד חדשות בעולם :

הטביעה למוות את כלבהּ בשירותי שדה"ת

מזרח ארה"ב משותק: "סופה מסכנת חיים"

זו לא טרגדיה יוונית: גל אנטי-צנע באירופה

"בעוד עשור אולי רק ניצול אחד יגיע לאושוויץ"

 

בית המלון "קורינתייה", שהפך היום ליעד להתקפת טרור פופולרי, נמצא לחוף הים התיכון ונחשב פופולרי מאוד בקרב תיירים ואנשי עסקים זרים שמבקרים במדינה הצפון אפריקנית. ארגון המזוהה עם "המדינה האיסלאמית" (דאעש) לקח אחריות לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו, אולם לפי שעה לא התקבל אישור רשמי לדבר מדאעש עצמו.

 

שניים מהמחבלים בלוב כפי שתועדו במצלמות האבטחה של המלון ()
שניים מהמחבלים בלוב כפי שתועדו במצלמות האבטחה של המלון

כוחות ביטחון באזור בית המלון בטריפולי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כוחות ביטחון באזור בית המלון בטריפולי(צילום: AFP)

מדינה מוכת פיגועים. לוחם מיליציה שנאמנה לממשלת לוב בטריפולי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מדינה מוכת פיגועים. לוחם מיליציה שנאמנה לממשלת לוב בטריפולי(צילום: רויטרס)

יעד פופולרי בקרב תיירים ואנשי עסקים זרים. מלון "קורינתייה" בטריפולי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יעד פופולרי בקרב תיירים ואנשי עסקים זרים. מלון "קורינתייה" בטריפולי(צילום: AFP)

עיסאם א-נעאס, דובר חברת אבטחה לובית, סיפר כי משבר בני הערובה נמצא בטיפול הכוחות המקומיים. מחמוד חמזה, מפקד בכוח ההרתעה המיוחד, סיפר לערוץ הטלוויזיה הלווייני "אל-נאבא" שהמצב נמצא תחת שליטה, אולם לא מסר מה עלה בגורל המחבלים. הוא הוסיף כי אין עוד בני ערובה בבית המלון.

 

חסן אל-אביי, מנהל מכירות של המלון, סיפר כי חמישה רעולי פנים שלבשו אפודים חסיני אש פרצו לתוך המלון וירו לכל עבר ללא הבחנה. לדבריו, המקום פונה מאנשים בטרם חילופי האש בין המחבלים לבין השומרים ולפני שהמחבלים פוצצו מכונית מחוץ לבית המלון. אל-אביי היה בין האנשים שפונו מבית המלון, בהם אזרחים טורקים, בריטים ואיטלקים.

 

עוד נמסר כי מלון "קורינתייה" אכסן לא פעם את ראש הממשלה הלובי עומר אל-חאסי, אולם היום הוא לא היה במקום. בשנת 2013 הותקף מלון "קורינתייה" וחמושים חטפו ממנו את ראש הממשלה דאז.

 

מאז מלחמת האזרחים בלוב ב-2011 שהביאה להפלת משטרו של מועמר קדאפי, סבלה טריפולי משורה של פיגועי תופת ופיגועי ירי. מאז מותו של קדאפי, לוב גם סובלת מעימותים אלימים בין כוחות הממשלה לבין מיליציות שונות ושבטים שעדיין נאמנים לרודן המנוח ורוצים לעלות לשלטון. ממשלת המעבר שקמה לאחר מותו של קדאפי קרסה כמה פעמים ומשני צדי המתרס עומדים שני כוחות פוליטיים שכל אחד מהם נתמך על ידי מיליציה משלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שניים מהמחבלים שביצעו את הפיגוע בבית המלון בטריפולי
מומלצים