שתף קטע נבחר

טיפים לעיצוב הבית בהשראת ט"ו בשבט

חג האילנות מהווה הזדמנות מצוינת לרענן את חללי הבית לקראת בוא האביב. מעצבי פנים ומומחים מענף עיצוב הבית מספקים טיפים לעיצוב טבעי ופרחוני

ט"ו בשבט שחל היום (ד') מהווה הזדמנות מצוינת לרענן את בית המגורים לקראת בוא האביב. לרגל חג האילנות, ביקשנו ממעצבי פנים ומומחים בענף עיצוב הבית טיפים לשדרוג חללי הבית לעונת הפריחה, עבור אלה מכם שאוהבים לחדש את חללי הבית מפעם לפעם. מרבית הטיפים מתמקדים בשילוב אלמנטים של הטבע בתוך הבית בדרכים מגוונות, כמו חיפויים, טקסטיל, ריהוט ועוד.

 

עוד במדור "עיצוב ותכנון הבית " בערוץ הנדל"ן :

 

>>> עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

"אחד מחומרי הגלם הפופולריים ליצירת תחושה של טבע בתוך הבית הוא העץ", אומר המעצב יפרח בן צבי. לדבריו, "השימוש בעץ כחומר גולמי, לא מעובד, הפך למבוקש בזכות החום שהוא משדר ועוטף את הסביבה. השימוש בחומר הטבעי נעשה בדרכים שונות, כאשר בכל רהיט מצטייר העץ בדרגות חספוס שונות המזכירות את הטבע".

 

בן צבי מדגיש כי הטרנד כיום הוא שימוש בעץ בשילוב חומרים נוספים, גם הם בגימור מחוספס, המעניקים לרהיט מראה כפרי. "שילוב העץ ברהיט הופך אותו לחם ונעים לעין", הוא מציין, "הוא משרה אווירה ביתית וניתן לשלב אותו עם מגוון פריטים וסגנונות. המטרה היא למצוא איזון נכון בין העץ החם לבין החומרים הקרים כמו נירוסטה ומתכת, שהופכים את הרהיט לעדכני".

 

"העץ ורסיטילי מאוד - מצד אחד הוא יכול להשלים את עיצוב החדר, ומצד שני הוא יכול להכתיב את הטון העיצובי", מחזקת את הדברים מעצבת הפנים איריס שמיר. לדבריה, "בעבר הייתה רתיעה משימוש בעץ כאלמנט עיצוב בבית, משום שהוא נחשב ארכאי, אך קיימת לאחרונה מגמה של חזרה לטבע". אלעד כהן, בעלי חברת מייקאובר העוסקת בשיפוץ, תכנון ועיצוב בתים, מסחר ומשרדים, סבור שהעצים המועדפים בעיצוב הבית הם אקליפטוס, זית ואלון. "מוצרי עץ הם כמו יין - משתבחים עם השנים", הוא אומר.

עיצוב בהשראת ט"ו בשבט. מימין ובכיוון השעון: טפט של כרמל שטיחים ופרקט, תמונת קיר של ביתילי, עציץ של ביתילי וטפט במראה חיפוי עץ של כרמל שטיחים ופרקט (צילומים: שמעון מנטל ויחסי ציבור) (צילומים: שמעון מנטל ויחסי ציבור)
עיצוב בהשראת ט"ו בשבט. מימין ובכיוון השעון: טפט של כרמל שטיחים ופרקט, תמונת קיר של ביתילי, עציץ של ביתילי וטפט במראה חיפוי עץ של כרמל שטיחים ופרקט(צילומים: שמעון מנטל ויחסי ציבור)

עוד חומר טבעי מומלץ הוא הבמבוק. "הבמבוק משרה תחושת רוגע משום שיש לו מראה נקי וטבעי, והשימוש בו ידידותי לסביבה", מסביר אדריכל מיקלה סימאונה. לדבריו, השימוש בחומר נעשה בעיקר בחיפויי הקירות, בחציצה בין חללים ובריהוט. "בית אביבי מאופיין כפתוח ונושם - ולכן חשוב לשים דגש על אור טבעי בבית", הוא מוסיף, "עיצוב קירות זכוכית יכניסו באופן טבעי את הגינה והטבע הביתה. תקרות גבוהות וחללים כפולים בצבעים בהירים יסייעו לכך", הוא מדגים.

מימין ובכיוון השעון: חללים מעוצבים בעץ של חברת מייקאובר ועיצוב טבעי של אדריכל מיקלה סימאונה (צילומים: רועי גרינברג ויחסי ציבור) (צילומים: רועי גרינברג ויחסי ציבור)
מימין ובכיוון השעון: חללים מעוצבים בעץ של חברת מייקאובר ועיצוב טבעי של אדריכל מיקלה סימאונה(צילומים: רועי גרינברג ויחסי ציבור)

"השימוש בעץ מיושם גם בחדרי הרחצה", מוסיף ג'יימי הרננדורנה, מנהל השיווק של חברת עיצוב הבית HeziBank, "מעצבים צמאים זמן רב למוצרי עץ שיוכלו לשלב בחדרי הרחצה". לדבריו, מכיוון שמדובר באזור עתיר רטיבות, החיבור לחומר טבעי עלול להיות בעייתי, "אך כיום ניתן לראות יותר חדרי רחצה המתהדרים באמבטיות עשויות עץ עמיד ובאריחים דמויי עץ שהגיעו לנראות של עץ טבעי, גם מבחינת התחושה".

מימין ובכיוון השעון: קישוטי קיר של דומיסיל, שטיח ירוק של צמר שטיחים יפים, טפט עץ של מעודד צבעים, שטיח אביבי של צמר שטיחים יפים, טפט פרחוני של מעודד צבעים והדפס טבע של א.א. מראות (צילום: א.א מראות, דומיסיל, מעודד צבעים, צמר שטיחים יפים) (צילום: א.א מראות, דומיסיל, מעודד צבעים, צמר שטיחים יפים)
מימין ובכיוון השעון: קישוטי קיר של דומיסיל, שטיח ירוק של צמר שטיחים יפים, טפט עץ של מעודד צבעים, שטיח אביבי של צמר שטיחים יפים, טפט פרחוני של מעודד צבעים והדפס טבע של א.א. מראות(צילום: א.א מראות, דומיסיל, מעודד צבעים, צמר שטיחים יפים)
 

לא ניתן לפסוח על כל הקשור לטקסטיל ולמוצרי הדקורציה שיכולים לסייע לאווירה האביבית והטבעית. שימוש בטקסטיל ובטפטים עם הדפסים של עצים, עלים, פרחים או נופים יכול לעשות את העבודה. לדברי סיגל כספי, מנהלת מסחרית ברשת גולף אנד קו, שימוש במוצרי טקסטיל העשויים מבדים טבעיים כמו כותנה ופשתן, לצד מוצרי דקורציה מקש, במבוק, עץ גס וחבל יעשו את העבודה.

מימין ובכיוון השעון: וילונות פרחוניים של Orgon וילונות והצללה לבית, חללים בהשראת ט"ו בשבט של המעצבת שלומית זלדמן, חלל מעוצב של פוקס הום וטקסטיל פרחוני של גולף אנד קו (צילומים: שלומית זלדמן, גלעד רוט, אבי כהן, יונתן בלום ובועז לביא) (צילומים: שלומית זלדמן, גלעד רוט, אבי כהן, יונתן בלום ובועז לביא)
מימין ובכיוון השעון: וילונות פרחוניים של Orgon וילונות והצללה לבית, חללים בהשראת ט"ו בשבט של המעצבת שלומית זלדמן, חלל מעוצב של פוקס הום וטקסטיל פרחוני של גולף אנד קו(צילומים: שלומית זלדמן, גלעד רוט, אבי כהן, יונתן בלום ובועז לביא)

לדברי שרית קרייתי גולדשטיין מחברת גולדשטיין גלרי טפט, חיפוי קירות הבית בעץ של ממש אינו פרקטי, ולכן קיימים חיפויים וטפטים עם מראה ומרקם המשרים את אותה אווירה טבעית שמשדר העץ האמיתי. מעצבת הפנים שלומית זלדמן ממליצה לבחור טפט של צילומי או ציורי טבע כדי ליצור רעננות והתחדשות. לדבריה, חלק מהזיקה לטבע בעיצוב הבית בא לידי ביטוי בשמירה על איכות הסביבה, כמו תכנון נכון בתאורה ושימוש בחומרים אקולוגיים או ממוחזרים.

עיצוב בהשראת עץ טבעי של גולדשטיין גלרי טפט (צילום: לוק רינסן) (צילום: לוק רינסן)
עיצוב בהשראת עץ טבעי של גולדשטיין גלרי טפט(צילום: לוק רינסן)

בתיה מורנו, מנהלת קטגוריית קרמיקה בחברת אלוני, מוסיפה כי אם לא משתמשים בטפטים, ניתן לעשות שימוש באריחים בהדפסה דיגיטלית במראה עץ. גם הילית פרויד, מנהלת חנויות ברשת חרש, מחזקת את הדברים. "תודות לתהליך עיצוב והדפסה דיגיטליים, ניתן ליצור כל תמונה או טקסטורה ולהעתיקה על גבי האריחים", היא אומרת.

עיצוב חלל במראה עץ של חברת אלוני ()
עיצוב חלל במראה עץ של חברת אלוני

שלומי בר-עוז, מעצב פנים וסמנכ"ל שיווק ברשת מטבחי דקל Master Kitchen, מציע לבחור בארונות מעץ אלון מבוקע למטבח, אם מעוניינים באווירה טבעית. "כל גווני העץ מתאימים לאווירה זו, אך לאלון מבוקע יש את המראה הטבעי ביותר של עץ אמיתי", הוא מסביר. שפרה שפירא, יבואנית מטבחי היוקרה וורנדורף, מוסיפה כי ניתן לשלב אדניות מובנות עם צמחי תבלינים במטבח לצורך אווירת ט"ו בשבט.

עיצוב בעץ לקראת ט"ו בשבט. מימין ובכיוון השעון: דלת של רשפים, אריחים של חרש, מטבח של דקור וחלל מעוצב של Hezi Bank ()
עיצוב בעץ לקראת ט"ו בשבט. מימין ובכיוון השעון: דלת של רשפים, אריחים של חרש, מטבח של דקור וחלל מעוצב של Hezi Bank
 

בחברת נירלט מציעים ללכת על כיוון טבעי באמצעות הצבע הירוק. "ירוק על כל גווניו משדר משהו טבעי", אומרת אורנית בכור-ליבנה, מנהלת תחום אדריכלות והשראה בצבע בחברה. "סקאלת הירוקים רחבה ונעה בין ירוק-לימוני המעורב עם צהוב, דרך ירוק-חום, ירוק-תפוח, ירוק-דשא ועד ירוק זית".

סקלאת הצבע הירוק רחבה (צילום באדיבות חברת נירלט) (צילום באדיבות חברת נירלט)
סקלאת הצבע הירוק רחבה(צילום באדיבות חברת נירלט)

גם בטמבור ממליצים "לא לפחד להכניס את הצבע הירוק הביתה". אבי ברוך, מנכ"ל חברת Orgon וילונות והצללה לבית, מציע לשלב אלמנטים של פריחה באמצעות הווילונות. "צבעי וילון דומיננטיים יכולים להשתלב במסגרת עיצוב סולידית ועדינה", הוא אומר.

אל תפחדו להכניס את הצבע הירוק הביתה (צילום באדיבות טמבור) (צילום באדיבות טמבור)
אל תפחדו להכניס את הצבע הירוק הביתה(צילום באדיבות טמבור)

אם לא רוצים לצבוע את הקירות, אפשר למצוא חלופה. ליה גיל, בעלת סטודיו לתכנון, עיצוב והום-סטיילינג ובוגרת ופרזנטורית בית הספר לעיצוב של מרכז הבנייה הישראלי אוליטמה, מציעה להשתמש במדבקות קיר דקורטיביות של ענפי עצים. "המחיר לא גבוה והמדבקות יספקו אווירה של טבע. ניתן להדביק אותן על קירות וחלונות ולהסירן ללא פגיעה בצבע", היא מסכמת.

כורסאות וטקסטיל בהשראת עלים לקראת ט"ו בשבט של שמרת הזורע (צילום: עדי מדן) (צילום: עדי מדן)
כורסאות וטקסטיל בהשראת עלים לקראת ט"ו בשבט של שמרת הזורע(צילום: עדי מדן)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גרינברג
שימוש בחומרים מעץ בחלל הבית, עיצוב של חברת מייקאובר
צילום: רועי גרינברג
צילום: מטבחי ורנדורף ישראל
אפשר להוסיף אדנית תבלינים למטבח
צילום: מטבחי ורנדורף ישראל
מומלצים