שתף קטע נבחר

נתניה: עוד אישור לפינוי-בינוי בשיכון רומנים

עיריית נתניה הודיעה כי אושר מתווה לקידום מיזם התחדשות עירונית בשיכון רומנים בשכונת לב ציון בעיר, במסגרת של ניוד זכויות. זאת במטרה לאפשר היתכנות כלכלית ליזמים - שיהרסו 18 מבנים ישנים עם קרוב ל-100 דירות, ובמקומם יבנו 14 מגדלים עם 881 דירות חדשות בשני מתחמים נפרדים

אחרי למעלה מעשור, צעד נוסף לפרויקט התחדשות עירונית ענק שצפוי לצאת לדרך בנתניה. עיריית נתניה דיווחה היום (א') כי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד ארז קמיניץ, אישר בשבוע שעבר את המתווה לקידום פרויקט פינוי-בינוי בשיכון רומנים שבשכונת בן ציון בעיר, תוך ניוד זכויות בנייה. על פי התוכניות, במסגרת הפרויקט ייבנו שני מתחמי מגורים עם 881 יחידות דיור חדשות.

 

עוד כתבות על פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

 

>>> עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

מדובר בשיכון מגורים שהוקם בשנות ה-50 של המאה הקודמת ממערב לכביש החוף (2) על שטח של 8.3 דונם, וכולל 18 בניינים בגובה שתי קומות עם קרוב ל-100 דירות המיועדים להריסה. חלק זה, הממוקם בלב שכונת בן ציון, הוא המתחם הצפוני של התוכנית וצפויים להיבנות בו 6 מגדלי מגורים חדשים בגובה 13-16 קומות עם 330 דירות חדשות.

 

במתחם השני, המצוי מדרום לרחוב הארי, יוקמו 8 מגדלי מגורים בגובה 18-22 קומות עם 551 דירות חדשות. מתוכן, 251 יחידות דיור יהיו מיועדות לטובת פרויקט ההתחדשות העירונית במסגרת ניוד הזכויות; ואילו יתרת הבנייה, כ-300 יחידות דיור, תהיה מיועדת לבעלי קרקע חקלאית באזור המשתרעת על פני 36 דונם, שהקצו כמחצית משטחם לטובת הפרויקט.

בנייה בנתניה. כעת תהיה היתכנות כלכלית ליזמים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בנייה בנתניה. כעת תהיה היתכנות כלכלית ליזמים(צילום: עידו ארז)

לפני כשנה וחצי הופקדה התוכנית בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, אולם בעירייה עדיין לא הצליחו לקדמה. זאת משום שזכויות הבנייה שנדרשו על מנת לממש את הפרויקט מבחינת היתכנות כלכלית, היו גבוהות מהקיבולת התכנונית האפשרית במתחם בשיכון הרומנים. בעקבות זאת הוחלט להכין מתווה להרחבת המתחם ולניוד זכויות, ולחלק את הפרויקט לשני מתחמים שונים.

 

לדברי ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, "המאבק ליישם את הפרויקט במתחם זה נבע ממצוקת הדיור הקשה והתנאים הבלתי נסבלים שבהם חיו כ-100 משפחות המתגוררות בשכונה, לצד הצורך במתן פתרונות להיבטים חברתיים הכרחיים. אין ספק שהתוכנית לשיקום המתחם תביא גם לשיפור משמעותי בחזות האזור כולו, כאשר תוספת יחידות הדיור תיתן מענה איכותי ומיטבי למצוקת הדיור ולזוגות צעירים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות עיריית נתניה
נתניה. צעד נוסף בדרך להקמת קרוב ל-1,000 דירות
באדיבות עיריית נתניה
מומלצים