שתף קטע נבחר

קורא חדשות, עושה ספורט. קסטרו חי וקיים

לאחר יותר מחמישה חודשי היעדרות מעין הציבור, פרסמו הרשויות בקובה תמונות חדשות של השליט לשעבר מפגישתו עם מנהיג אגודת הסטודנטים. בתמונות נראה קסטרו מעלעל בעיתון ומנהל שיחה ערה על ענייני היום: "דיברנו על פוליטיקה בינלאומית, אסטרונומיה וחקלאות"

השמועות על מותו היו מוקדמות: קובה פרסמה אתמול (יום ב') תמונות ראשונות של פידל קסטרו אחרי יותר מחמישה חודשים שהמנהיג לשעבר בן ה-88 לא נראה בציבור.

 

סוף עונה בקסטרו. המהפכה הקובנית לאן?

 

עוד חדשות בעולם :

הרג 90 ביום אחד: זה הצלף הקטלני בעולם

המרמיטה הכריזה: עוד 6 שבועות של חורף

 

קרוב ל-24 תמונות פורסמו באתרי האינטרנט של כלי התקשורת הממלכתיים במדינה הקומוניסטית, ובהן נראה קסטרו יושב על כיסא ומנהל שיחה ערה על ענייני אקטואליה עם ראש אגודת הסטודנטים המרכזי רנדי פרדומו גרסיה. לדברי הצעיר הקובני, הפגישה עם קסטרו נערכה ב-23 בינואר.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
מדובר בתמונות הראשונות של המהפכן הקובני שמתפרסמות מאז חודש אפריל, אז התפרסמו תמונות שלו לצד נשיא ונצואלה ניקולס מדורו. בכתבה ארוכה שהתפרסמה באחד העיתונים בקובה סיפר פרדומו שפגישתו עם קסטרו נמשכה יותר משלוש שעות בביתו של המנהיג לשעבר לאחר אירוע לציון שבעים שנה לתחילת לימודיו של קסטרו באוניברסיטת הוואנה.

 

מנהיג הסטודנטים סיפר שקסטרו אמר לו כי הוא מתעדכן בחדשות ומבצע תרגילי התעמלות על בסיס יום-יומי. השניים גם ניהלו דיון ארוך על מגוון רחב של נושאים, בהם פוליטיקה בינלאומית, אסטרונומיה, חקלאות, ואפילו על כך שנמיביה תרמה בעלי חיים לגן החיות הלאומי של קובה.

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AFP, CUBADEBATE ) (צילום: AFP, CUBADEBATE )
(צילום: AFP, CUBADEBATE )

פרדומו סיפר שהם שוחחו גם על שחרור שלושת סוכני הביון הקובניים מהכלא האמריקני ב-17 בדצמבר כחלק מחידוש היחסים בין קובה לבין ארצות הברית. בתמונות שפורסמו נראה קסטרו מעלעל בעיתון שבו מדווח על שחרור השלושה.

 

"עמדתי ללכת, אבל הוא המשיך את השיחה על דרכים חדשות להילחם בכמה מחלות, בהן סוכרת, על ידי ייצור של מזון טבעי, על יחסי קובה עם אפריקה - מתרומתה לעצמאות מדינות ביבשת ועד לסיום האפרטהייד בדרום אפריקה - ועל תרומתם של רופאים קובנים למלחמה במחלת האבולה", סיפר פרדומו.

 

קסטרו לא פרסם הצהרה פומבית זה קרוב לחודש מאז ההכרזה של קובה וארה"ב על כינון היחסים הדיפלומטיים ביניהן לאחר 60 שנות עוינות. מאז שפרש מכס הנשיא ב-2006 בשל התרופפות מצבו הבריאותי, נראה קסטרו לעתים נדירות בפומבי והותיר את הבמה לאחיו, הנשיא הנוכחי ראול קסטרו. בעקבות היעדרותו האחרונה נפוצו שמועות במדינה הקומוניסטית שמצבו הידרדר ואף שהוא הלך לעולמו, ולכן כנראה דאגו הרשויות לפרסם את סדרת התמונות האחרונה כדי להוכיח שהמהפכן הוותיק חי וקיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מתעדכן בענייני היום. פידל קסטרו
צילום: רויטרס
מומלצים