שתף קטע נבחר

צפו: החרדים חסמו כביש - הנחסמת התערטלה

נוסעת שזעמה על העיכוב בכביש, תקפה את המפגינים החרדים בבעיטות, עיכסה סביבם – ולבסוף הרימה את חולצתה. מקורבים למפגינים: "שוקלים תלונה במשטרה, ונמשיך להיאבק נגד גיוס בכוח ל'כור ההיתוך' הצה"לי, שמוציא מתוכו אנשים ונשים המסוגלים להתנהגות מכוערת כזו"

 

 

הפגנת חרדים נגד גיוס בחורי ישיבות, קיבלה אמש (יום ב') תפנית לא צפויה, לאחר שאחת מעוברות האורח שזעמה על העיכוב בכביש, תקפה את המפגינים בבעיטות, עיכסה סביבם – ולבסוף התערטלה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

לא בטוח שעל זה חשבו בחורי הישיבה הליטאים שהגיעו לחסום אתמול (יום ב') את כביש 443, בצומת שילת סמוך למודיעין, במחאה על מעצרם של בני ישיבות שלא התייצבו בבקו"ם לקבלת דחיית שירות.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

חסימת הכביש הובילה את משטרת ישראל להפנות את ציבור הנהגים לדרכים חלופיות, אך חלק מהנהגים שנתקעו בפקק בכביש הראשי – הגיבו בזעם רב כלפי כמה עשרות המפגינים. אחד מעוברי האורח תיעד במכשירו הנייד את המהומה שהתפתחה במקום. אל בניגוד לוויכוחים וקריאות הגנאי: "פרזיטים" ו"תתגייסו כבר לצבא" – החליטה אחת המפגינות לפנות את המפגינים החרדים בשיטות מקוריות, ופחות מקובלות במגזר.

 

היא ניסתה להזיזו בידיה, דבר שאינו מקובל בקרב הציבור המקפיד על "שמירת נגיעה" מנשים - ובתגובה ספגה בעיטות נמרצות. לאחר מכן עיכסה מעל אחד הבחורים, שהדף אותה – ובתגובה ספג אף הוא בעיטות נמרצות. לבסוף הרימה את חולצתה - תוך שחבריו צועקים "תסגרו את עיניים" ומכנים אותה "שיקסע". כוחות הביטחון הגיעו למקום בשלב מאוחר יותר.

 

"נגיש תלונה, למרות שאין לנו אמון במשטרה"

מקורבים לבחור הישיבה סיפרו ל-ynet כי הוא מזועזע מהתנהגותה הפוגענית, וכי הוא שוקל להגיש מחר (יום ד') תלונה

במשטרה נגד המתערטלת, אף שזהותה עדיין איננה ידועה להם.

 

התקרית נחשבת לחמורה במיוחד במונחי העולם החרדי, וגורמים ב"ועדה להצלת עולם התורה", העומדים מאחורי שרשרת ההפגנות ברחבי הארץ בימים האחרונים, אמרו ל-ynet כי המחאה תימשך.

 

"את שאט הנפש מההתנהגות המכוערת הזו, מרגיש כל אדם שפוי", נמסר. "הנפגע ייגש ככל הנראה להתלונן במשטרה, למרות שהאמון שיש לנו בגוף הזה הוא מפוקפק ביותר".

 

המפגינים: זה רק חיזק אותנו

בארגון הוסיפו כי "המקרה המזעזע הזה דווקא חיזק את כלל בני הישיבות הנאבקים נגד גיוסם לצה"ל,

ואנו נמשיך להיאבק". הם ציינו את דבריו של ראש אכ"א, חגי טופולנסקי, ואמרו כי "היום זה כבר סוד גלוי, שכאשר מדברים על גיוס חרדים וגיוס חובה בכלל, הסיבה היחידה היא 'חינוכית', ולא בטחונית".

 

"הציבור החרדי ימשיך להיאבק בכל כוחו כדי שלא יקחו את בניו בשום אופן ל'כור ההיתוך' הצה"לי, שמוציא מתוכו אנשים ונשים המסוגלים להתנהגות מכוערת ושפלה שכזו".

 

במהלך הימים האחרונים, נחסמו צירי תנועה רבים בישראל, כחלק ממחאת "הפלג הירושלמי", אנשי הרב שמואל אוירבך, שקבלו על מעצרם של בחורי ישיבות אשר סירבו להתייצב בבקו"ם, בהנחייתו, והוגדרו בשל כך כעריקים.

 

בין השאר, התקיימו הפגנות וחסימות צירי תנועה בירושלים, בית שמש, אשדוד, חדרה, ובכניסות לערים בבני ברק ואלעד. בחלק מהמקרים התעמתו המפגינים עם אנשי כוחות הביטחון, שערכו בתגובה מעצרים המוניים מקרב המוחים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים