שתף קטע נבחר

יועץ בכיר: "נתניהו ביקש מיועצו הדתי לבוא לכתוב נאום ביום כיפור"

לא רק חשמלאי הוזמן לבית משפחת נתניהו ביום כיפור. אביב בושינסקי, יועצו הבכיר לשעבר של נתניהו, סיפר: נתניהו פנה לרון דרמר, חובש כיפה, וביקש שיבוא לכתוב לו נאום. דרמר ענה: "אבל ביבי, זה יום כיפור". נתניהו הגיב: "אה, שכחתי". ראש הממשלה: הדברים אינם נכונים

מבקר המדינה חשף בדו"ח שפרסם אמש כי ראש הממשלה נתניהו הזמין חשמלאי לעבוד בביתו ביום כיפור. לאחר פרסום הדו"ח חשף יועץ בכיר לשעבר בלשכת נתניהו כי בעבר הזעיק נתניהו אדם דתי לביתו ביום כיפור - כדי לכתוב לו נאום.

 

צפו בקטע מערוץ 10:  

מי שחשף זאת הוא אביב בושינסקי, שהיה יועצו של נתניהו בתקופה שכיהן כראש ממשלה בקדנציה הראשונה וכשר אוצר בממשלת שרון. בושינסקי גילה בראיון ל"חמש עם רפי רשף" בערוץ 10 כי בתקופתו "ביבי טלפן לרון דרמר בבוקר יום כיפור וביקש שיבוא, לכתוב לו נאום. דרמר אמר לו: 'ביבי, זה יום כיפור'. ביבי הגיב: 'אה כן, שכחתי'".

 

בושינסקי אישר היום כי נתניהו הזעיק את דרמר לא רק ביום כיפור אלא גם בראש השנה. "הוא עשה את זה כי הוא לא בהכרח שם לב למועדים וזמנים - לא מתוך רוע או ניצול", הבהיר. בהמשך ביקש להוסיף שאין הוא רואה כל פסול בכך שראש הממשלה זקוק לאנשיו גם בחג ומועד, "נהפוך הוא, אם ראש הממשלה עובד, קל וחומר יש לצפות לכך מעוזריו".

 

גם רוני מאנה, שהיה חברם הקרוב של בני הזוג נתניהו והסתכסך איתם, צייץ בחשבון הטוויטר שלו התייחסות לפרשת החשמלאי ביום כיפור: "מה הפלא שחשמלאי היה אצלם בקיסריה ביום כיפור. ביבי סיפר לי קרוב לשעתיים שהעולם נברא על ידי איזה מפץ ושאין אלוהים בכלל. זה היה מזעזע אבל מרתק".

 

בציוץ אחר סיפר מאנה: "ביבי היה אצלי כמעט כל יום שישי ובאחת הפעמים הוא הסביר לי קרוב לשעתיים שאין אלוהים וזאת המצאה מטומטמת. הוא לקח עט והרים אותה ואמר 'זה אלוהים'".

 

בעניין דרמר נודע עוד כי כאשר שימש יועצו המדיני של נתניהו, ראש הממשלה היה מרבה להזעיק אותו להתייעצויות בשבתות אף שדרמר שומר מסורת.

 גורמים בסביבת נתניהו סיפרו כי נתניהו היה נוהג לשלוח שליח לדרמר מפני שלא יכול היה להשיגו בטלפון. השליח הגיע לבית הכנסת שבו דרמר מתפלל בירושלים ומוסר לו שנתניהו מבקש שיגיע אליו בדחיפות. דרמר היה צועד ברגל עד למעון רה"מ - מרחק 20 דקות הליכה - כדי שלא לחלל שבת. לאחר ההתייעצות, דרמר חזר לביתו ברגל. לשכת רה"מ לא הכחישה בעבר שנתניהו נוהג להזעיק את דרמר בשבתות, ומסרה בפרואר 2013: "רון דרמר, יועצו הבכיר של רה"מ נתניהו, זמין לרה"מ בכל עת שרה"מ יחפוץ".

 

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה: "הדברים אינם נכונים. ראש הממשלה מכבד ומקיים את קדושת יום הכיפורים וכך גם רון דרמר, ישראלי דתי שומר מצוות. באשר למאנה - הריצה שלו מאולפן לאולפן עם שקרים, הכפשות והשמצות, בזמן שארכיוני התקשורת מלאים בדברי שבח והלל שלו לראש הממשלה ורעייתו, גורמת לנו תחושה עזה של צורך להקיא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יום כיפור? "שכחתי"
צילום: AFP
מומלצים