שתף קטע נבחר

הנשים בקמפיין ההסתדרות הרפואית צונזרו

והידרת פני זקנה: בהסתדרות הרפואית נדהמו לגלות כי קמפיין שביקשו לפרסם בסמוך לקריית הממשלה בירושלים, נפסל משום שעליו תמונות נשים, ואושר לפרסום אם יופיעו בו דמויות גברים בלבד. יו"ר ההסתדרות הרפואית: "מחיקת נשים חולות משלטי חוצות, לא משנה את העובדה שיש לדאוג גם להן"

מה לא צנוע בתמונת קשישה הממתינה לטיפול רפואי? בהסתדרות הרפואית נדהמו לגלות כי קמפיין שביקשו לפרסם בסמוך לקריית הממשלה בירושלים, נפסל משום שעליו תמונות נשים, ואושר לפרסום רק אם יופיעו בו דמויות גברים בלבד.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

בחברת השילוט "דיל-טוב", שסירבה לפרסם את תמונות הנשים, טענו בפני ההסתדרות הרפואית כי סיבת הפסילה היא איסור מצד עיריית ירושלים לפרסם תמונות של נשים, בנימוק כי מדובר ב"אזור חרדי". אלא שבעיריית ירושלים טוענים בתוקף כי לא היו דברים מעולם - וכי אין כל בעיה לפרסם תמונות נשים בירושלים. כך או כך, הקמפיין בצורתו המקורית נפסל, ועלה בבירה רק עם תמונות של גברים.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

לפני כשבוע יצאה ההסתדרות הרפואית בקמפיין חדש, שמטרתו להציב את סוגיית מערכת הבריאות הקורסת במרכז מערכת הבחירות. כחלק מהקמפיין פרסמו בהסתדרות הרפואית שלטי חוצות, ובהם תמונת קשישה שמלוה בכיתוב: "למה צריך לחכות שנה לניתוח?" ותמונה של רופאה השואלת: "למה חסרים כל כך הרבה רופאים?"

 

הקשישה - לא. הקשיש - כן (צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית) (צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית)
הקשישה - לא. הקשיש - כן(צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית)

 

שילוט החוצות עלה בשבוע שעבר ברחבי הארץ. בהסתדרות הרפואית ביקשו לפרסם את הקמפיין במיקום מרכזי בירושלים: במפגש שדרות הרצל-רבין, מעל מחלף קריית משה, הסמוך לקריית הממשלה. לאור סירוב חברת השילוט, נאלצו בהסתדרות הרפואית לעלות עם הקמפיין בירושלים עם תמונות גברים בלבד. כאשר ביקשו לברר את הדברים לעומקם, הסבירו בחברת השילוט להסתדרות הרפואית, כי הוחלט שלא להגיש כלל בקשה לעיריית ירושלים לאישור השלטים הספציפיים בשל ניסיון העבר.

 

"גם הנשים סובלות"

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, מציין כי הסבל שעובר על חולים הממתינים בחדרי מיון עמוסים, הוא נחלת כלל תושבי המדינה – כולל נשים: "מחיקת תמונות נשים חולות משלטי החוצות בירושלים, לא משנה את העובדה שיש לדאוג גם לנשים", כדבריו.

 

לאן נעלמו הנשים מקמפיין ההסתדרות הרפואית? (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
לאן נעלמו הנשים מקמפיין ההסתדרות הרפואית?(צילום: רועי ינובסקי)

 

ד"ר אידלמן אומר כי "חיסכון בבריאות על גבם של החולים, שאפיין את כל הממשלות ב-20 השנים האחרונות - חייב להיפסק. חייבים לשנות את סדר העדיפויות. במידה שהשקעה מוגברת בבריאות לא תיכלל בהסכמים הקואליציוניים, חולים יסבלו עוד יותר בחדרי המיון העמוסים, במיטות במסדרונות המחלקות הפנימיות, בתורים המתארכים לניתוח ובחיפוש אחר התרופות שאינן בסל".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "אל מחלקת שילוט עסקי בעירייה ואל מחלקת פרסום חוצות לא הגיעה כל בקשה בנושא, ולא ניתנה כל הוראה כפי שמצוין. עיריית ירושלים בראשות ברקת מאפשרת פרסום נשים בשלטי החוצות, לא פסלה אף קמפיין שבו מופיעות נשים, ומפרסמת נשים בפרסומיה הרשמיים בשלטי החוצות לכל אורך הקדנציה".

 

העירייה טוענת כי הודיעה בעבר לחברות השילוט הזכייניות בעיר, כי "לא תקבל מניעת פרסום נשים בשלטי חוצות בעיר, וכל חברה שתנקוט בצעדים אלו תיחשב כמפרת הסכם עם העירייה. באם יתברר כי הזכיין אסר על פרסום נשים, העירייה תפעל מולו משפטית כפי שהתחייבה".

 

בחברת "דיל טוב" ביקשו שלא להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית
עלה
צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית
צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית
צונזר
צילום: סטודיו ברנשטיין, מתוך קמפיין ההסתדרות הרפואית
צילום: גיל יוחנן
"חייבים לשנות את סדר העדיפויות". ד"ר ליאוניד אידלמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים