שתף קטע נבחר

מחירים הזויים באיכילוב: על מה שילמנו 45 ש'

לא תאמינו בכמה מוכרים כמה ירקות חתוכים בקפה קפה גו באיכילוב ואלה לא הפריטים היקרים היחידים בתפריט. במכונות מוכרים פחית מיץ ב-10 ש' ו-200 גרם ופלים ב-10 ש', כשבסופר מחירם 2.5 ש'. קפה קפה: הסיבה היא עלות הזיכיון ועלות ההפעלה. איכילוב: "מדובר בזכיינים פרטיים ואין לנו שליטה עליהם. הצבנו מכונות חדשות עם פריטים ב-5 שקלים"

הפתעה מרה באיכילוב: ביקשנו לקנות מארז של 9 עגבניות שרי, 3 מלפפונים חתוכים ו-2 גזרים, ונדהמנו לגלות שהוא עולה 18 שקל בסניף קפה קפה גו בבניין סוראסקי בביה"ח איכילוב. מארז פירות חתוכים, שכולל 2 תפוחים, 4 תותים, אפרסמון אחד וקיווי אחד, מתומחר גם הוא ב-18 שקל. אם תוסיפו לזה חטיף אנרגיה קורני 50 גרם שעולה 9 (!) שקלים, תקבלו חשבון של 45 שקל. אם תרצו לשתות קפה (קפוצ'ינו עולה 14-12 שקל) עם חלב סויה, תתבקשו להוסיף 3 שקלים.

 

גבו מכם מחירי גזל בבית-חולים? כיתבו לנו >>

 

 

18 שקל למארז עם כמה ירקות. (לשם השוואה, גזר עולה 3-2 שקלים לק"ג בסופר. מלפפון נמכר בכ-5-4 שקלים לק"ג) ()
18 שקל למארז עם כמה ירקות. (לשם השוואה, גזר עולה 3-2 שקלים לק"ג בסופר. מלפפון נמכר בכ-5-4 שקלים לק"ג)

מארז הפירות. 18 שקל ל-2 תפוחים, 1 קיווי, 1 אפרסמון ו-4 תות שדה ()
מארז הפירות. 18 שקל ל-2 תפוחים, 1 קיווי, 1 אפרסמון ו-4 תות שדה

 

חטיף קורני - 9 שקלים ()
חטיף קורני - 9 שקליםהחשבונית (משום מה חטיף קורני נקרא בה "ענבים"). סה"כ החשבון: 45 שקל ()
החשבונית (משום מה חטיף קורני נקרא בה "ענבים"). סה"כ החשבון: 45 שקל

 

חבילת וופלים שעולה בסופר 2.5-2 שקלים עולה באיכילוב 10 שקלים

במכונות הממתקים והשתייה המצב מגוחך לא פחות. 10 שקלים עולה חבילת וופלים של מנעמים, שבסופרמרקטים נמכרת ב-2.5-2 שקלים. כן, מוכרים אותה במכונות האוטומטיות באיכילוב במחיר גבוה ב-300%-400% - פי 5-4 מהמחיר בסופר. זה נכון שיש לזכיין עלויות הפעלה והגיוני שימכור יותר ביוקר. מילא פי 2. ניחא פי 3, אבל פי 5-4? על חשבון החולים ובני משפחותיהם?

במבה קטנה: 4 שקלים. 200 גרם וופל: 10 שקלים (בסופר: 2.5-2 שקלים) ()
במבה קטנה: 4 שקלים. 200 גרם וופל: 10 שקלים (בסופר: 2.5-2 שקלים)

מחיר 20 גרם וופלים מנעמים ברשת ויקטורי ()
מחיר 20 גרם וופלים מנעמים ברשת ויקטורי

 

בקבוק מים מינרליים קטן 500 מ"ל עולה במכונות סכום סביר של 5 שקלים (סביר בהשוואה למכונות, לא סביר בהשוואה לכך שבסופר אפשר למצוא שישיית בקבוקי 1.5 ליטר בפחות מ-10 שקלים), אך בקפה קפה גו תשלמו על 500 מ"ל מים מינרליים 8 שקלים. שתייה מוגזת עולה בקפה קפה גו עולה 10 שקלים ותה וחליטות תה מוצעים גם כן ב-10 שקלים. במכונות מוכרי פחית מיץ מנגו של ספרינג ב-10 שקלים.

 

באותן מכונות אפשר גם למצוא את החטיף הטעים אך הפושטי טוויסט, ב-6 שקלים. והוא לא ידע שהוא כזה יוקרתי. גם טורטית עולה 6 שקלים וכך גם כיף כף (יקר, אך מחיר נמוך יחסית לנמל התעופה באילת שם נתקלנו בכיף כף ב-10 שקלים). סניקרס ומארס מתומחרים ב-7 שקלים וקליק, במבה נוגט, תפוצ'יפס קטן וקינדר בואנו עולים 8 שקלים. 330 מ"ל קולה עולה 8 שקלים. מחיר גבוה, אך סביר לעומת אותו בקבוק ברכבת ישראל שמתומחר ב-10 שקלים.

טורטית: 6 שקלים. קינדר בואנו: 8 שקלים ()
טורטית: 6 שקלים. קינדר בואנו: 8 שקלים

משקאות ב-10 שקלים ()
משקאות ב-10 שקלים

 

בקפה קפה גו מצאנו גם מחירים סבירים עד טובים בחלק מהפריטים: קפה וכריכון עלו בעבר 34 שקל, המחיר ירד ל-28 שקל (באיכילוב טוענים שהמחירים הורדו ל-15-12 שקל, אך נכון לאתמול לא ראינו אינדיקציה לכך בסניף קפה קפה). חצי כריך אבוקדו נמכר ב-18 שקל ויש מבצע על פסטה + שתייה: 30-25 שקל.

 

 

קפה וכריכון: 28 שקל ()
קפה וכריכון: 28 שקל
 

 

באיכילוב לא לוקחים אחריות על מחירי הזכיינים?

מאיכילוב נמסר בתגובה כי: "מדובר בזכיינים פרטיים ואין לנו שליטה עליהם".

 

זאת למרות שבית-החולים בהחלט יכול וצריך להגביל את המחירים כחלק ממתן הזיכיון להפעלת סניף בשטחו ובהחלט יש וצריכה להיות לו שליטה על הזכיינים. בנוסף, בקפה קפה טוענים שהזיכיון להפעלת סניף בביה"ח יקר ומהווה את אחת הסיבות למחירים, כך שיש מידה של אחריות לאיכילוב, גם לפי קפה קפה.

 

קפה קפה: "שיוזילו את ההפעלה והזיכיון"

מקפה קפה נמסר בתגובה: "בבית החולים איכילוב פועל סניף של רשת GO, שהנה רשת נפרדת מרשת קפה קפה.

 

"עלות הזיכיון ועלויות הפעלת בית הקפה GO בבית החולים הן גבוהות משמעותית מהפעלת בתי קפה אחרים ולכן מחירי המוצרים בבית קפה זה מתומחרים בהתאם.

 

"נשמח לשלב ידיים עם כל הגורמים הרלבנטיים להוזלת מחירים לאחר/על בסיס הוזלת עלויות ההפעלה והזיכיון הגבוהות".

 

ללקוחות שבויים בבתי"ח יש למכור במחירים מסובסבדים

לטעמנו ללקוחות שבויים, בעיקר בבתי חולים, יש למכור במחירים מסובסדים. למרות שבאיכילוב מאפשרים כבר שנים מכירה במחירים מופקעים, לאחרונה, בעקבות עלייה במודעות הצרכנית ומגמת ה"תפריט ב-5 שקלים" שהנהיגה קופיקס, החלו בבית-החולים להפעיל מכונות שמציעות כריכים וחטיפים במחירים מוזלים. המכונות האלה נמצאות לפי איכילוב, בבנייני האשפוז.

  

מאיכילוב נמסר בתגובה: "המרכז הרפואי תל אביב – איכילוב, יזם מהלך עצמאי להפחתת מחירי המזון והשתייה בבית-החולים ולאחר משא ומתן עם הזכיינים, הוזלו שורת מוצרים וזאת מתוך מטרה להעניק לציבור החולים ומבקרים את המחירים האטרקטיביים והשווים לכל נפש.

 

"במסגרת זו, נקבע מחירון קבוע למוצרי יסוד בכל מרכזי המכירה ובתי הקפה (פינה ירוקה, קפה קפה ועגלות עלית) שבמתחם בית החולים.

 

"המחירים הינם: קפה ומיני מאפה – 12 שקל, קפה ומיני כריך – 16 שקל, שתיה קלה ומיני כריך ב – 15 שקל בלבד (נציין כי בתפריט קפה קפה מציעים מיני כריך וקפה ב-28 שקל מ.ק) 

 

 "בנוסף, הוצבו שלוש מכונות בכניסות הראשיות של בנייני האשפוז: אריסון, עופר ודנה בהן ניתן לרכוש מגוון מוצרים במחירים זולים במיוחד כגון: שתיה חמה, קרה, מאפה וכריך ב – 5 שקלים כ"א בלבד.

 

"במכונות החדשות יש גם מגוון מוצרים במחירים מוזלים כמו: בייגלה, נייצ'ר ואלי ואנרג'י ב- 5 שקלים; חטיפי אפרופו, במבה, שוקולדים טעמי, טורטית ומיץ תפוזים פרימור ב – 4 שקלים וחבילת מסטיק "בזוקה" ב-3 שקלים, בין היתר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים