שתף קטע נבחר

כשרות חדשה: בד"ץ למקומות עבודה

תעודת כשרות? לא רק לעסקי מזון. לשוק הפורח של הכשרי בד"ץ נכנס "הכשר" נוסף: כשרות "מהדרין" למקומות עבודה לנשים חרדיות. בין הדרישות: הפרדה וצניעות, חסימות מחשבים לאינטרנט, "ובנות ישראל כשרות יכולות לעבוד לפרנסת ביתן במקום עבודה זה"

מחלקת המוקדניות... מאושרת ומפוקחת על ידי הבד"ץ ()
מחלקת המוקדניות... מאושרת ומפוקחת על ידי הבד"ץ

 

תעודת כשרות? לא רק לעסקי מזון. לשוק הפורח של הכשרי בד"ץ נכנס "הכשר" נוסף: כשרות "מהדרין" למקומות עבודה, וכעת גם הצעות עבודה בעיתון מגיעות עם השגחה רבנית צמודה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

מוקד שירות בצפון מציג בפני עובדות פוטנציאליות מקרב המגזר החרדי, "תעודת הכשר" שהתקבלה עבור מקום העבודה, מטעם רב חרדי: הרב דוד שלמה זולדן, רב פוסק בחסידות סערט ויז'ניץ. במודעה שהתפרסמה בשבועות האחרונים במקומונים החרדיים בצפון הארץ, הוצעה עבודה במוקד מכירות, המיועדת לנשים חרדיות, ונחשבת לשגרתית למדי. אך באופן מפתיע ויוצא דופן, צורפה למודעה אף "תעודת הכשר" של גוף כשרות מקומי חסידי, שפרס את חסותו על בית העסק.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"ועד הכשרות שעל ידי בד"ץ הרבנים קהילות הקודש חיפה", במחלקת "משמרת הקודש" מאשר בתעודה כי "מחלקת המוקדניות... מאושרת ומפוקחת על ידי הבד"ץ, ונמצאה עומדת בכל דרישות הרבנים". על התעודה שנראית ככשרות רגילה לכל דבר ועניין, חתומים, מלבד הרב זולדן, שני רבנים נוספים, בהם האדמו"ר מנדבורנה, ותוקפה עד "י"ד תשרי תשע"ו".

 

הפרדה וצניעות, חסימת מחשבים

במודעה עצמה נכתב: "כשאת אוכלת, את מקפידה על מזון בכשרות מהדרין?! מה עם הקפדה על כשרות מקום העבודה?!" בשיחת בירור, אמרה נציגת המשרה ל-ynet כי המקום מיועד לנשים חרדיות, שיעבדו בו כמוכרניות עבור חברת "בזק".

 

"כשאת אוכלת, את מקפידה על מזון בכשרות מהדרין?! מה עם הקפדה על כשרות מקום העבודה?!" המודעה ()
"כשאת אוכלת, את מקפידה על מזון בכשרות מהדרין?! מה עם הקפדה על כשרות מקום העבודה?!" המודעה

 

בשיחת הטלפון ציינה הנציגה שוב ושוב, כי המקום נמצא תחת השגחה של רבנים, וכי בידיה תעודת כשרות שהרב זולדן חתם עליה, ולדבריה, היא תוצג בפני כל מי שמעוניינת במשרה.

 

אז מה צריך בשביל לקבל "הכשר" על מקום עבודה לנשים חרדיות? לפי פירוט תעודת הכשרות, נענו דרישות הרבנים "הן לגבי הפרדה וצניעות, והן לגבי חסימת המחשבים (ככל הנראה לאינטרנט, ט"פ), והן לגבי שאר דברים הדרושים למקום עבודה חרדי". תעודת ההשגחה נחתמת במילים: "ובנות ישראל כשרות, יכולות לעבוד לפרנסת ביתן, במקום עבודה זה".

 

כוכבית בתחתית ההכשר הייחודי, מציינת כי הוא תקף רק לעבודה במחלקת המוקדניות, ולא במשרות אחרות בחברה.

 

תחום תעודות ההכשר במגזר החרדי כבר מזמן איננו מוגבל למזון, אלא כולל מגוון רחב של מוצרים, כגון: תרופות, פאות וביגוד, הכשרים על קופות גמל, וכמובן - טלפונים סלולאריים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אלי מנדלבאום
"יכולות לעבוד שם לפרנסת ביתן"
הדמיה: אלי מנדלבאום
המודעה עם התעודה בצדה
מומלצים