שתף קטע נבחר

צפו בבכורה: אם ילדים, לא שותים

עזבו אתכם מהסטטיסטיקה שכבר בכיתה ה' מתחילים לשתות מהטיפה המרה", שרים חברי להקת "מתבגרים". "אל תתפסו טרמפ על מצוות היום, כי מי יודע לאן יגיע הטרמפ בסוף היום". המועצה האזורית שומרון יוצאת למאבק בתופעת השכרות של ילדים ובני נוער בפורים. ככה זה נשמע

 

 

"אתם תגידו שזה לא קורה כמעט/ אז למי אכפת/ שכמה ילדים שותים בפורים קצת?" המועצה האזורית שומרון יוצאת השנה במלוא הכוח, למאבק בתופעת השכרות של בני הנוער במהלך הפורים. להקת "מתבגרים" (חנן בן ארי, יעקב אסרף וניר רובין) גוייסה לפרויקט, והפיקה שיר בסגנון ראפ, שיופץ בצורה ויראלית. צפו בבכורה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

מדי שנה נאבקים רבנים ואישי חינוך, במה שאומץ על ידי בני נוער רבים כאחת מ"מצוות היום" בחג הפורים: לשתות "עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי". כלומר, עד שכרות. בשנים עברו גויסו רבנים בכירים בציונות הדתית בקריאה לנוער שלא להפריז בשתיית משקות אלכוהוליים בפורים, זאת למרות המנהג.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

במסגרת המאבק השנה, מבהירים במועצה האזורית שומרון כי יקיימו פעילויות ודיונים עם התלמידים, יפיצו מכתבי הסברה להורים, מורים ורבנים – ויקרינו את הקליפ לשיר "ילדי האור" בהכתרות רבני ורבניות פורים הנערכות בימים אלו בתנועות הנוער, בישיבות התיכוניות ובאולפנות.

 

להוציא את המבוגרים מהאדישות

את ההקמפיין ההסברה יזמו יוכי רוזנבלט, מתאמת הסמים והאלכוהול באגף לשירותים החברתיים, בשיתוף עם החמ"ד, מחלקת נוער במתנ"ס ומחלקת חינוך במועצת שומרון. לדברי גורמים המעורבים ביוזמה, מי שגורם שלא במודע לבעיית השתייה המוגברת בקרב בני נוער - ולא פעם ילדים ממש - בציבור הדתי, הם לעיתים דווקא המבוגרים, "שחושבים בטעות שאם החבר'ה ישתו קצת ערב אחד בשנה, לא יקרה כלום".

 

"זו הזדמנות גם להזכיר למבוגרים: הורים ומורים, קחו אחריות ועצרו את תופעת שתיית אלכוהול בקרב בני הנוער", אמר גרשון מסיקה, יו"ר המועצה האזורית שומרון.

 

במסגרת קמפיין הסברה בשנה שעברה, קרא הרב חיים דרוקמן "למנות 'חברותא' שישגיח על השותים מפני הסכנה", והרב דב ליאור פוסק: "מוטב שלא ישתכר". לפני ארבע שנים קבע הרב עובדיה יוסף, כי "שכרות זה מעשה תועבה, מעשה רע", ופסק כי בפורים יש לשתות מעט יין, כזכר למשתה אחשוורוש בלבד – מבלי להשתכר.

 

"המן נהיה מסטול, אבל אתה תנהג עם דרך ארץ". אמר הרב, והמליץ, כרמב"ם, לשתות עד שהאדם נופל לשינה – מצב שבו הוא אינו מבחין בין "ארור המן" ל"ברוך מרדכי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים