שתף קטע נבחר

הומואים? 3 חיסוני חובה לבריאות שלכם

ד"ר גל וגנר-קולסקו ממרפאת "גן מאיר" התארח ב"אוויטה" בערב בהנחיית ציונה פטריוט כדי להסביר על שמירה על אורח חיים בריא, על אמצעי מניעה ועל החיסונים שיתרמו לחיים בריאים

ערב להעלאת המודעות לחיסונים, אמצעי מניעה ושמירה על הבריאות ב"אוויטה", הבר הגאה בתל אביב. ד"ר גל וגנר-קולסקו ממרפאת 'גן מאיר' הגיע לאוויטה, ובראיון עם מלכת הדראג ציונה פטריוט הסביר מהן שלוש המחלות שניתן להתחסן נגדן.

  

"בריאות, בריאות ובריאות. זה מה שחשוב", כך אומר ד"ר גל וגנר-קולסקו ממרפאת כללית גאה בגן מאיר, במסגרת ערב להעלאת מודעות לבריאות מינית בקרב קהילת ההומוסקסואלים בבר האוויטה.

  

 

החיסונים שיתרמו לאיכות חיים

לדברי ד"ר וגנר-קולסקו, שמירה על אורח חיים בריא והקפדה על חיסונים ואמצעי מניעה הם אלה שיעשו את ההבדל בין איכות חיים טובה ובין התמודדות עם מחלות כרוניות קשות כל החיים.

 

כך למשל, כיום ניתן לקבל חיסון נגד וירוס הפפילומה (HPV), הגורם למחלת המין השכיחה בעולם – קונדילומה, וכן למספר מחלות סרטן. החיסון ניתן עד גיל 26 במסגרת סל התרופות וכל מה שיש לעשות הוא לגשת למרפאה ולבקש לקבל את החיסון.

 

שתי מחלות נוספות מדבקות הן צהבת A וצהבת B. מדובר בשתי מחלות אשר פוגעות בכבד והדרכים להידבק בהן הן (בין השאר) קיום יחסי מין ומגע של ריריות או כלי דם. גם נגד שתי מחלות אלה יש חיסון שחשוב מאוד לקבל. ויפה שעה אחת קודם.

 

מלכת הדראג ציונה פטריוט ניצלה את ההזדמנות שניתנה לה לדבר על חינוך מיני בקהילה כדי לעשות סדר גם בכל הנוגע למניעה והידבקות בנגיף ה-HIV, שמעה הסבר מקיף מד"ר וגנר על PREP ו- PEP ולמדה שאלו אינן יכולות להחליף את הקונדום כמניעה מהידבקות בנגיף.

 

 

 

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיסונים שיתרמו לבריאות שלכם
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים