שתף קטע נבחר

Sign Out מהמרוץ לנשיאות? הילרי הסתבכה

בנובמבר 2014 קבעה ועדה בשליטה רפובליקנית שמזכירת המדינה לשעבר לא טייחה את חקירת הפיגוע הקטלני בקונסוליה האמריקנית בבנגזי. מאז ירד הנושא מהכותרות, ועכשיו הוא קם לתחייה עם החשיפה שקלינטון השתמשה בכתובת המייל האישית שלה כדי לנהל את ענייניה במחלקת המדינה

החלום להיות הנשיאה הראשונה בתולדות ארצות הברית הולך ומתרחק? היה זה בנובמבר 2014. ועדת חקירה של בית הנבחרים בוושינגטון שהוקמה על ידי רפובליקנים ובראשה עמד רפובליקני לא מצאה דופי בהתנהלותה של מזכירת המדינה הילרי קלינטון בפרשת הפיגוע בבנגזי, לוב, שבו נהרגו ארבעה דיפלומטים אמריקנים, בהם השגריר כריסטופר סטיבנס. קלינטון וממשלו של ברק אובמה נוקו מאשמה שטייחו את חקירת הפיגוע, והוועדה לא מצאו שהיה מחדל מודיעיני או התנהגות בעייתית בפיגוע בקונסוליה האמריקנית בספטמבר 2012.

 

עוד חדשות בעולם :

לא דעת מיעוט בהודו: אישה אשמה באונס שלה

סוריה: המורדים פוצצו מנהרה, עשרות נהרגו

עוה"ד של המחבל מבוסטון: "זה היה הוא"

אזרחים שווים, אבל תשכחו מנישואים אזרחיים

 

קלינטון, שנחשבת למועמדת בעלת סיכויים גבוהים אם תרוץ לנשיאות בשנה הבאה, ובדמוקרטים חשבו כבר שפרשת בנגזי מאחוריהם, אבל מה שלא עשה הפיגוע הקטלני בלוב עשויה לעשות כתובת מייל אחת. העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח אתמול (יום ג') שקלינטון השתמשה בכתובת המייל האישית שלה כדי לנהל את ענייניה במהלך כהונתה כדיפלומטית מספר אחת של ארצות הברית, ובכך עברה על חוקים פדרליים.

 

לא השתמש בחשבון דואר אלקטרוני של מחלקת המדינה. קלינטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
לא השתמש בחשבון דואר אלקטרוני של מחלקת המדינה. קלינטון(צילום: רויטרס)
לאחר ההתקפה בבנגזי לפני כשלוש שנים האשימו הרפובליקנים את קלינטון בתפקוד לקוי בתקווה שהרצח של הדיפלומטים בלוב יכתים את שמה ואת הקריירה הציבורית שלה באופן שימנע ממנה ללכת עד הסוף במרוץ לבית הלבן. הנושא כאמור ירד מן הכותרות לאחר שוועדת החקירה של בית הנבחרים ניקתה את הממשל מכל אשמה, אבל הפרסום אתמול ב"ניו יורק טיימס" העיר את הרפובליקנים מרבצם, וכעת הם דורשים לבדוק את כל המיילים מהחשבונות הפרטים של קלינטון ושל עוזריה.

 

מכה לקמפיין?

העובדה שקלינטון השתמשה בכתובת מייל פרטית בניגוד לנהלי הביטחון הפכה לסיפור גדול בארה"ב, ויש פרשנים שמעריכים שהדבר עלול להזיק משמעותית לקמפיין הבחירות שלה. ההערכה היא שהילרי וקבוצה מצומצמת של עוזרים השתמשו בכתובת המייל הפרטית Clintonemail.com להעברת מסרים אישים ומקצועיים.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

ביתם של ביל והילרי קלינטון במדינת ניו יורק ששימש הכתובת לשרת שממנו פעל המייל הפרטי (צילום: AP) (צילום: AP)
ביתם של ביל והילרי קלינטון במדינת ניו יורק ששימש הכתובת לשרת שממנו פעל המייל הפרטי(צילום: AP)

אותה ועדת חקירה בבית הנבחרים שניקתה את קלינטון מאשמה הודיעה הערב שתבדוק את כל תכתובת המייל של מזכירת המדינה לשעבר. מטרת הוועדה לראות אם קלינטון הצליחה לעקוף את חקירת הפיגוע בבנגזי באמצעות חשבון דואר אלקטרוני פרטי ולהסתיר מהוועדה מידע חיוני.

 

באתר החדשות האמריקני "פוליטיקו" מעריכים שקלינטון לא תצליח לדלג בקלות מעל לפרשת המייל הלא חוקי, אולם תומכיה טוענים כי גם מזכירת המדינה לשעבר קונדוליזה רייס, קודמתה בתפקיד של קלינטון, הפעילה חשבון דואר אלקטרוני פרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קלינטון (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים