שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זיו: בוטל מינויו של ד"ר סלמאן זרקא למנהל ביה"ח
  ד"ר וניה וולך, סגנית מנהל בית החולים שהפסידה בהתמודדות על התפקיד, ערערה בפני שירות נציבות המדינה על עצם הגשת מועמדותו של זרקא וטענה כי הגיש המועמדות באיחור. הנציבות אישרה את ההגשה המאוחרת בשל תפקידיו הצבאיים אולם ד"ר וולך המשיכה ועתרה לבית הדין לעבודה
  בית הדין לעבודה בנצרת החליט לבטל את מינויו של אל"מ (מיל') ד"ר סלמאן זרקא למנהל בית החולים זיו. נגד המינוי עתרה ד"ר וניה וולך, סגנית מנהל בית החולים שהפסידה בהתמודדות על התפקיד.

   

  ההחלטה לבטל את המכרז נובעת מכך שד"ר זרקא הגיש את מועמדותו באיחור, ולפיכך הליך המכרז איננו תקין. לדבריה, "ד"ר זרקא זכה למסלול VIP". לכן בית הדין הורה לקיים מכרז חוזר, אך אפשר לד"ר זרקא להישאר בתפקידו עד לקיום המכרז, בו הוא גם צפוי להתמודד מחדש.

   

  עוד חדשות בריאות

  הדסה: התור לבדיקה לעוד שנה. רוצה שבוע הבא? שלם 2,200 ש'

  בזכות גיל ז"ל: מחלקת שיקום חדשה בסורוקה

  סקר: מאיזה בתי חולים בארץ אנחנו הכי מרוצים?

   

  מכרז חדש תוך 60 ימים

  בחודש אוקטובר האחרון סיים פרופ' אוסקר אמבון את תפקידו כמנהל בית החולים שבצפת לאחר 21 שנה. ד"ר זרקא נכנס לנעליו לאחר שפשט את המדים אחרי שירות ארוך בחיל הרפואה בצה"ל.

   

  האחרון שימש כמנהל שירותי הבריאות בצה"ל וכמנהל בית החולים ההומניטרי שצה"ל הקים בצפון הארץ עבור הפצועים ממלחמת האזרחים שמתחוללת בסוריה. הוא גם שימש כעוזרו של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופ' רוני גמזו.

   

  ד"ר וולך ערערה בפני שירות נציבות המדינה על עצם הגשת מועמדתו של זרקא, מכיוון שהגיש את טפסיו באיחור. הנציבות הסבירה כי אישרה לו להגיש אותם באיחור עקב תפקידיו הצבאיים שמנעו ממנו לעמוד בלוח הזמנים. לאחר שהפסידה במכרז, עתרה לבית הדין לעבודה.

   

  בהחלטת בית הדין שפורסמה היום נקבע כי ד"ר זרקא כתב לנציבות כי הוא לא היה ער לקיום המכרז בזמן אמת ולכן פנה באיחור. מההחלטה עולה כי הנציבות החליטה לאשר לו להתמודד בכל זאת עקב תפקידו הצבאי שמנע ממנו להגיש את המועמדות בזמן.

   

  בית הדין קבע כי לא מדובר באירוע חריג שמצדיק את הגמשת הכללים במקרה של ד"ר זרקא, ולכן קבע כי יתקיים מכרז חדש בתוך 60 יום.

   

  ממשרד הבריאות נמסר: "נלמד את ההחלטה ונגבש עמדה משותפת עם נציבות שירות המדינה והפרקליטות ביחס לצעדינו להמשך".

   

  מנציבות שירות המדינה נמסר: "ההחלטה הגיעה אלינו ואנו לומדים אותה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביהו שפירא
  ביה"ח זיו. מי יהיה המנהל החדש?
  צילום: אביהו שפירא
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים