שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קושניר: "זהו זה היתה הסיירת הכי איכותית"

  המערכונים על הבחירות רלוונטיים גם היום, כסף גדול לא היה, אבל גם אגו לא - אבי קושניר נזכר ברגעים מ"זהו זה" ומדבר על איחוד עם מושונוב, גליקמן ובראבא במדור "עשיתי סצנה"

  מלחמת המפרץ מעלה בזיכרון סקאדים, חדר אטום, מסכות ורגעי פחד, אבל היא מעלה זיכרון נוסף - מחויך יותר. תוכנית הבידור "זהו זה" שודרה בערוץ הראשון בהפקת טלוויזיה החינוכית היישר מהאולפנים אל המסך שבמרחבים המוגנים, ואבי קושניר, מוני מושונוב, גידי גוב וחברים נוספים ניסו להפיג את הפחדים באמצעות הצחוק. "זהו זה היא שם קוד למלחמת המפרץ", אומר קושניר בראיון למדור "עשיתי סצנה".

   

  עשיתי סצנה:

  לאורה ריבלין: "קרובים קרובים עזרה לי להרגיש שחקנית"

  דודו זר: "פרפר נחמד היא חלק מהחיים"

  גילת אנקורי: "היום רמת אביב גימל נראית קצת פאתטית"

  שלום מיכאלשווילי: "מודה לאלוהים על עספור"

   

  השחקן מספר שגם כוכבי הבידור הלאומי של אותם ימים נאלצו להתגבר על חששות רבים. "גם לנו היו פחדים, זה נכנס לך לגישה, היו לנו ילדים ומשפחות, זה לא היה פשוט", הוא אומר. "אם היום היינו רואים ביחד את המערכונים של מלחמת המפרץ, הייתי יכול להגיד לך באיזה גובה היה מד הלחץ של כל אחד מאיתנו. למשל המערכון שבו אני הייתי מוכר בספריית וידאו, וגידי גוב גילם את הטיפוס הלחוץ".

   

  "זהו זה" במלחמת המפרץ (באדיבות הטלוויזיה החינוכית)

   

  "זהו זה" שודרה בין 1978 ל-1993 בערוץ הראשון, ובהמשך עברה לערוץ 2, קושניר עצמו הצטרף ב-1988. "זהו זה עשתה לי טוב מאוד לקריירה", מספר השחקן בן ה-54, "הגעתי לשם כשהייתי בן 29 בערך, הייתי ממש צעיר. נכנסתי לסיירת הכי איכותית בטלוויזיה, אבל כשאתה שם אתה לא רואה את הדברים ככה. למדתי המון, זה היה אושר גדול ובית ספר נפלא. לא היה שם אגו בכלל, אנחנו חברים כולנו".

   

  למרות הזיכרונות היפים לא היתה זו תקופה של שפע כלכלי. "בוא נגיד שהרווחנו שם מה שאנשים היום מקבלים לקופה קטנה", הוא מגחך.

   

  עד כמה "זהו זה" רלוונטית היום?

   

  "החומרים שעסקנו בהם ב'זהו זה' רלוונטיים מאוד כי נגענו בבעיות החברתיות, בדיור, בכלכלה, בכל הבעיות שהיום מדברים עליהן. צורת העשייה השתנתה בגלל שהקצב של המערכונים השתנה, הכל יותר מהר, זאת תקופה אחרת, אבל החומרים רלוונטים לגמרי. אם תיקח לדוגמה את המערכונים שעשינו בזמנו על מערכות הבחירות – תראה שזה כאילו נעשה היום".

   

  מערכוני בחירות (באדיבות הטלוויזיה החינוכית)

   

  מאז ש"זהו זה" ירדה, קושניר טיפח קריירה מפוארת בתיאטרון ובטלוויזיה: בין היתר הנחה את "רוקדים עם כוכבים" והשעשועון "כלוב הזהב", וכיכב בסיטקום המצליח "החיים זה לא הכל" במשך 12 עונות. בימים אלה הוא מופיע על במות התיאטרון בהצגה "החייל האמיץ שווייק" של הבימה ועורך חזרות להצגה "גם הוא באצילים" של תיאטרון הקאמרי.

   

  לפני יותר מחודש התאחד עם שותפיו ל"זהו זה" שלמה בראבא, דבל'ה גליקמן ומוני מושונוב במסגרת מופע ההתרמה למרכז טל, לזכרה של בתה של סוכנת השחקנים זוהר יעקובסון. אחרי האיחוד דובר על האפשרות להעלות מופע חדש על הבמה בשיתוף עם גידי גוב, ואפילו כבר הושגה הסכמה עקרונית של המשתתפים. "המחשבות לאיחוד תמיד שם. המחשבה שנעבוד יחד משמחת אותי מאוד. אבל זה לא תהליך שקורה ביום".

   

  אז נזכה לאיחוד של "זהו זה"?

   

  "לאף אחד לא יכולות להיות תשובות נחרצות כרגע בעניין הזה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים