שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כוח צה"ל נטרל מטען בגבול רצועת עזה
  המטען הונח בצד העזתי של הגדר באזור ה"פרימטר" בצפון הרצועה. קצין מאוגדת עזה: "לא נותנים לשקט היחסי להטעות אותנו"

  עדות נוספת לנפיצות המתחדשת באוגדת עזה: כוח צה"ל נטרל בצהריים (יום ד') מטען חבלה שהניחו מחבלים כ-100 מטרים מגדר המערכת בצפון רצועת עזה, בצדה המערבי (העזתי). לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר בתקרית חריגה בגזרת הגבול עם הרצועה מאז הסתיים מבצע צוק איתן לפני כחצי שנה, ובמקרה נדיר של הנחת מטען המכוון נגד חיילי צה"ל.

   

   

  בצה"ל מעריכים כי המטען הונח בימים האחרונים או לכל המאוחר בשבועות האחרונים. מאז שזוהה המטען, ברצועת השטח שבין שכונת סג'עייה העזתית לגדר הגבול הסמוכה לקיבוץ נחל עוז, בוצעה תצפית על המטען. לאחר נטרולו הוא הועבר לבדיקה.

  לוחם נח"ל מול סג'עיה בגבול הרצועה (צילום: יואב זיתון)
  לוחם נח"ל מול סג'עיה בגבול הרצועה(צילום: יואב זיתון)
   

  חמאס בונה מוצבים לצד הבתים ההרוסים בסג'עיה (צילום: יואב זיתון)
  חמאס בונה מוצבים לצד הבתים ההרוסים בסג'עיה(צילום: יואב זיתון)

  המטען הונח ברצועת ה"פרימטר", שטח סמוך לגדר הגבול שנאסרת בו תנועה או שהייה של פלסטינים. איסור זה מופר כמעט על בסיס יומי, גם בגזרת נחל עוז, על ידי רועי צאן שמתקרבים לגדר, מפגינים פלסטינים או פלסטינים שמנסים לחצות את הגדר במטרה מכוונת ברוב המקרים, כדי להיתפס ולשהות בכלא הישראלי במקום ברצועת עזה. במקרים אלה לוחמי צה"ל, אשר בימים אלה שייכים לגדוד 50 של הנח"ל, מרחיקים את המתקרבים בירי אזהרה.

   

  מסיבה זו עובתה הגדר בין הרצועה לישראל, בחלק מהמקומות גם באמצעות גדר חדשה שגובהה כשמונה מטרים, בדומה לגדר האימתנית שנבנתה בגבול עם סיני. יחד עם זאת, בשטח זה, הסמוך לגדר מול נחל עוז, מזהים כוחות צה"ל פעילות של אנשי הביטחון של חמאס, חלקם חמושים בקלצ'ניקובים, לשמירת הסדר והרחקת פלסטינים המתקרבים לגדר.

   

  בצה"ל נערכים לפיגוע ללא התרעה

  "אנחנו ערוכים לכל תרחיש, מירי צלף סורר כמו שהיה לפני כחודשיים, ועד לפיגוע מתפרץ ממנהרה, שיכלול מחבלים רבים", אמר ל-ynet קצין גזרתי מאוגדת עזה. "לכן אנחנו מתרגלים את התרחישים הללו לעתים קרובות ולא נותנים לשקט היחסי להטעות אותנו. מבחינתנו ההיערכות היא לפיגוע ללא התרעה מוקדמת".

  מחנה אימונים ברצועת עזה
  מחנה אימונים ברצועת עזה
   

  באוגדת עזה מעריכים כי התחמשותו מחדש של חמאס, מאז המלחמה בקיץ, לא מסתיימת בחפירה מחודשת של מנהרות טרור ופיתוח וייצור רקטות חדשות, לכלל הטווחים. "זיהינו פעילות במחנות אימונים של חמאס בתוך הרצועה, שם הם מכשירים את הפעילים שלהם", הוסיף הקצין.

   

  ללא משקפת, ולאור היום, יכול הקצין לראות את מה שרואים מדי יום תושבי נחל עוז ונתיב העשרה מחלונות בתיהם: חמאס מבצר עצמו מחדש גם בהקמת מוצבים קדמיים חדשים, שנהרסו על ידי צה"ל במהלך התמרון הקרקעי בקיץ. בשכונת סג'עייה, מול נחל עוז. טרקטורים פלסטינים בונים תשתיות הגנה ועמדות צבאיות סמוך לעשרות בתי מגורים מחוררים והרוסים מהפגזות הטנקים והמקלעים של צה"ל.

   

  בניגוד לסיום מבצע עמוד ענן, אז הפלסטינים זכו בשורת הקלות בהם הרחבת שטחי הדיג והחקלאות, הפעם, כך מעריכים בצבא, אין לחמאס מה להפסיד בהיעדר כל הישג מצוק איתן. כספי הסיוע מגיעים באחוזים נמוכים, אלפי בתים נותרו הרוסים וצינור החמצן והשיקום נותר בידי ישראל, דרך מעבר כרם שלום מה שעתיד לקרב את סבב ההסלמה הבא. 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כוח צה"ל נטרל מטען בגבול רצועת עזה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב זיתון
  גדר מערכת מעובה בגבול הרצועה
  צילום: יואב זיתון
  מחנה אימונים של פעילי חמאס ברצועה
  מוצר השנה
  מומלצים