שתף קטע נבחר

אורן חזן בדרך לכנסת: "אני עוד בהלם"

אורן חזן, בנו של ח"כ לשעבר יחיאל חזן, הצליח ברגע האחרון להשתלב בכנסת ה-20 מטעם הליכוד. את הבשורה קיבל בבית החולים: "מנהלת המרפאה אמרה לי 'תרעיש כמה שבא לך'". ומה מבטיח חזן לבוחריו?

"אני עוד בהלם. לא מאמין שזה באמת קרה לי". כך הגיב אורן חזן, בן 33 מאריאל, שיושבע בעוד פחות משבועיים כחבר כנסת מטעם הליכוד לאחר שהבוקר (יום ה') התבשר שמפלגתו זכתה במנדט ה-30 ובעקבות ההודעה הוא יכהן בכנסת ה-20.

 

חזן, בנו של ח"כ לשעבר יחיאל חזן שמוכר מפרשת ההצבעות הכפולות בשנת 2003, הספיק לצלם עם אביו סרטון לפריימריז של הליכוד, שם נבחר במקום ה-30. חזן גם שימש כיו"ר אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו והיה בין ראשי צעירי הליכוד, שהתנגדו לתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה אריאל שרון ויצא למאבק בתוכנית.

 

את אחד הבקרים המאושרים בחייו הוא פתח בבית החולים בילינסון בפתח תקווה שם שהה בלילה לאחר שחש ברע. "אלה היו 24 שעות מורטות עצבים", סיפר חזן. "נכנסתי בבוקר לרופא ואז הגיע טלפון מנציג ועדת הבחירות המרכזית שאמר לי: 'מזל טוב, אתה בפנים'. צהלתי מרוב שמחה ואז מנהלת המרפאה אמרה לי שאני מפריע".

 

חזן וסבתו לאה  ()
חזן וסבתו לאה

החברים התומכים ()
החברים התומכים

 

לדברי חזן, לאחר שבישר לה שהודיעו לו שנבחר להיות חבר כנסת, היא אמרה לו: "אתה חייב לחגוג ויכול להרעיש כמה שבא לך". מאז שקיבל את ההודעה המיוחלת, הטלפון הנייד של חזן לא מפסיק לצלצל ואל מאות ההודעות מחברים ומבני משפחה הוא מבטיח לחזור בימים הקרובים.

 

לפני שהחליט להתמודד בפריימריז בליכוד התגורר חזן במשך יותר משנתיים בבולגריה, לשם הגיע כחלק מטיפול בבעיה רפואית שממנה הוא סובל. לאחר שפגש את בת-גלים שער, אמו של גיל-עד ז"ל שנחטף יחד עם שני חבריו בגוש עציון, החליט לחזור ארצה לרוץ לכנסת. "ויתרתי על הבריאות מתוך תחושת שליחות ורצון להשפיע על מה שקורה בישראל", אמר חזן.

 

"אטפל בנושאים שחשובים לצעירים"

לאחר שחרורו מבית החולים נסע חזן לבקר את סבתו לאה ברמת פנקס שבבקעת אונו. חבריו הקרובים, אברהם קרן ואסף אפרתי, שאותם הכיר בטיול בדרום אמריקה, המתינו לו בהתרגשות. "חיכינו 11 שנים ליום הזה", אמרו חבריו המאושרים. "אורן היה מלך הגל, הכיר את המטיילים הישראלים והבעיות שלהם. היה ברור לנו שהוא צריך ללכת לפוליטיקה".

 

חבריו של חזן, שעם כינונה של הכנסת הבאה כנראה יהפוך לרווק מבוקש בכנסת, מקווים שהוא יצליח למצוא זמן לזוגיות בתוך הפעילות הפוליטית. חבר הכנסת החדש עדיין נבוך מכך שהוא צריך לספר על עצמו.

 

"זה מוזר עבורי לדבר על עצמי", הוא מעיד. "החברים אומרים שיש לי לב טוב ואני מקווה שהם צודקים. אני מבקש מהחברים של ינסו לשפר אותי, שיעירו לי כשצריך, שיעבירו ביקורת ושיתנהגו אליי כרגיל".

 

ומה מבטיח חזן לבוחרים שהבטיחו לו מקום בכנסת? נטפל בנושאים שחשובים לצעירים", הוא מתחייב. "אבנה עם הצוות שלי תוכנית שתתמודד עם יוקר המחיה, דאגה לפריפריה ושיפור ההשכלה הגבוהה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים