שתף קטע נבחר

הבן ביקש: "אל תשאירו את אבא לבד" - עשרות הגיעו לאזכרה

"בבקשה אל תשאירו את אבא שלי יושב על כיסא, מחכה למניין", כתב רפי זוהר הנמצא בלוס-אנג'לס, וביקש מחברה לשתף. תוך שעות ספורות הגיעו עשרות ישראלים לבית העלמין "סגולה" בפתח תקווה. "האבא בירך את כולם בדמעות, ואמר אפילו שקשה לו בכל יום שעובר בלי אשתו - ההמונים שהגיעו חיממו את לבו"

 

 

הישראלי המכוער ברשת? קבלו את הישראלים היפים-מאוד: רפי זוהר מתגורר בלוס-אנג'לס, אך ליבו היה היום – יום השנה לפטירת אמו – בישראל, עם חשש גדול שאביו יישאר לבד בבית העלמין. פוסט שהעלה ושלח לחברת פייסבוק שלו, הפך תוך שעות ספורות לוויראלי – והביא עשות אנשים זרים לבית העלמין "סגולה" שבפתח תקווה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

"הבן רפי נמצא בלוס-אנג'לס, וראה שיש לנו שני חברים משותפים בפייסבוק", מספרת ל-ynet יפית מקונן, הגיבורה האמיתית של היום. "הוא שלח לי הודעה על פוסט שפרסם, ובו בקשה להשלמת מניין בבית הקברות 'סגולה' שבפתח תקווה, לציון יום השנה לפטירת אמו, ויולה זוהר. הוא כתב לי שמאוד חשוב לו שיגיעו אנשים, וחשוב לו שאבא שלו לא ישאר לבד".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בפוסט של זוהר בפייסבוק, הוא פנה לגברים, בבקשה להשלמת מניין במילים אלו: "בבקשה אל תשאירו את אבא שלי יושב על כיסא ומחכה למניין לבדו. היום בשעה ארבע בצהריים נפגשים... תודה מראש (הברכות לא יותר מרבע שעה, עם 'קדיש')".

 

קרוב לשמונה-מאות שיתופים, והישראלים התייצבו (צילום: יפית מקונן) (צילום: יפית מקונן)
קרוב לשמונה-מאות שיתופים, והישראלים התייצבו(צילום: יפית מקונן)

 

מקונן מספרת כי לא יכלה להישאר אדישה: "הוא שלח לי תמונה של אבא שלו יושב לבד מול הקבר, וזה קרע את ליבי. הייתי באמצע יום עבודה בחנות בגדים בכפר סבא, עזבתי הכל, והחלטתי לפנות למי שרק אפשר כדי לסייע לבחור שאני, למעשה, בכלל לא מכירה".

 

החליטה – ועשתה: "כתבתי פוסט בפייסבוק, שיתפתי אותו - בצירוף התמונה", היא מספרת. "אחרי שעה ראיתי 800 לייקים, ויותר מ-300 תגובות. חוץ מאלה, חיכו לי מלא הודעות בפרטי, ואנשים חיפשו את מספר הטלפון שלי כדי לוודא שזה סיפור אמיתי.

 

"הוא שלח לי תמונה של אבא שלו יושב לבד מול הקבר, וזה קרע את ליבי. הייתי באמצע יום עבודה בחנות בגדים בכפר סבא, עזבתי הכל" ()
"הוא שלח לי תמונה של אבא שלו יושב לבד מול הקבר, וזה קרע את ליבי. הייתי באמצע יום עבודה בחנות בגדים בכפר סבא, עזבתי הכל"

 

"קיבלתי עשרות שיחות טלפון", מקונן מספרת בהתרגשות. "ואז בשעה 15:30 עשיתי את דרכי לבית העלמין - ושם קרה הלא יאומן: היו שם המוני אנשים שכולם הגיעו לחלוק כבוד לויולה. לא האמנתי שזה התגלגל בצורה כל כך חזקה".

 

"במצווה הגדולה שלכם שימחתם את אמי, ויולה זוהר ז"ל, שם למעלה במרומים. תהיו ברוכים ואוהב אתכם בכל הלב", כתב הבן (צילום: יפית מקונן) (צילום: יפית מקונן)
"במצווה הגדולה שלכם שימחתם את אמי, ויולה זוהר ז"ל, שם למעלה במרומים. תהיו ברוכים ואוהב אתכם בכל הלב", כתב הבן(צילום: יפית מקונן)

 

מקונן מספרת כי האב והבעל, בנימין זוהר, התרגש עד דמעות מהמחווה. "הוא אמר לי שהוא לא מאמין. ששנה שעברה חיכה עם משפחתו עד שתסתיים הלוייה, כדי שיהיה להם מניין - וגם זה בקושי רב. הוא בירך את כולם בדמעות, ואמר אפילו שקשה לו בכל יום שעובר בלי אשתו האהובה, העובדה שהגיעו כל כך הרבה אנשים הקלה עליו וחיממה את ליבו".

 

גם הבן, רפי זוהר, ביקש להביע תודה: "אני ואבא שלי מודים לכם מקרב לב לכל מי שטרח לבוא בשעה לא כל כך נוחה, ולכל אלא ששיתפו", כתב הערב (ה'), שעות ספורות לאחר סיום האזכרה. "זה ממש-ממש לא מובן מאליו איזה אנשים יקרים אתם. תבוא עליכם ברכות וישועות מהשם, והכי-הכי חשוב - במצווה הגדולה שלכם שימחתם את אמי, ויולה זוהר ז"ל, שם למעלה במרומים. תהיו ברוכים ואוהב אתכם בכל הלב".

 

אהוד פורת, מנהל עמוד הפייסבוק "פשפשוק" המונה עשרות-אלפי חברים, שיתף את הפוסט של מקונן. לדבריו, "מהרגע שפרסמנו את זה ברשת, אנשים פשוט עשו הכל כדי להגיע. המשפחה היתה בהלם מכמות המשתתפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יפית מקונן
"זה קרע את ליבי". יפית מקונן עם בנימין זוהר
צילום: יפית מקונן
התמונה שריגשה: בנימין זוהר ליד קבר אשתו המנוחה
צילום: יפית מקונן
עשרות הגיעו
צילום: יפית מקונן
מומלצים