שתף קטע נבחר

‫צפו: "חינוך מיני" - הגירסה הדתית

את המילים "פורנוגרפיה" ו"אוננות" כמעט שלא תשמעו מפי הרב אלי שיינפלד, אבל גם בלי לקרוא לילד בשמו - ספריו ושיעורי "חיי המשפחה" פורצי הדרך שלו, עוסקים בעיקר בהן. המטרה: לסייע לתלמידיו, נוער דתי, בהתמודדות היומיומית עם שתי התופעות האופייניות מאוד לגילם, אך מהוות איסור דתי חמור. הערב הוא יקבל את "פרס רקנאטי" ליזמות חינוכית

 
"איזה כיף להיות יהודי"? תלוי את מי שואלים. אם אתה נער מתבגר שומר מצוות בגיל שבו ההורמונים משתוללים, תיאלץ להילחם יום-יום בדחפים מיניים שאינם ניתנים למימוש ובייסורי מצפון נוראיים במקרה שנכשלת. כיף? אפילו לדבר על זה אי אפשר! הרב אלי שיינפלד, מחנך כיתה י"ב בישיבה התיכונית היוקרתית "חורב" שבירושלים, הבין כי בניסיון כדי לעזור לתלמידיו בהתמודדות הוא חייב לשבור את קשר השתיקה
 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

כשמאחוריו חמש שנים של עיסוק בנושא הרגיש, שכללו ספר הדרכה פורץ דרך, משנה חינוכית מסודרת, תוכנית לימוד ייחודית והשתתפות בניסוח יחידת בגרות העוסקת בו לראשונה, מקבל שיינפלד הערב את "פרס רקנאטי" ליזמות חינוכית. לרגל המאורע החגיגי, הוא אפשר ל-ynet הצצה לשיעור "חיי משפחה" – נושאים שהשתיקה כבר לא יפה להם.

 

המילים מכובסות היטב. "פורנו" או "אוננות" לא תשמעו כאן - אך הכל נוכח, במרכז השולחן. "זו התמודדות ששייכת לאנשים נורמאלים", הוא מרגיע את תלמידיו, "הקב"ה נתן בנו יצרים. זה חלק מהחיים שלנו אנחנו צריכים לצמוח מהם ולא לברוח מהם, לא למאוס בהם".

 

והנערים עצמם? הם, מדווחים כי השיתוף – זה עם זה וכל אחד עם הרב – עושה את שלו: "זה קשה ממש, ולבד זה באמת אי אפשר. אם יש עוד מישהו שאתה יכול לדבר איתו, לדבר אחד עם השני, לשתף את זה, לצרוח אחד על השני - זה יכול לעזור. לכולם יש אותה בעיה".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לא להתמודד לבד
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
הרב אלי שיינפלד
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אינטימיות כיחידה לבגרות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים