שתף קטע נבחר

לונדע: מוזיאון הילדים החדש של הנגב

חדש בבאר שבע: לונדע - מוזיאון הילדים שמתאים לכו-לם. קבלו את כל האטרקציות וכל הפעילויות המיוחדות לפסח

לונדע - מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל נפתח, ובמרכזו עידוד למידה חווייתית באמצעות משחקים אינטראקטיביים, התנסות וחישה. המוזיאון מספק מרחב גדול של חוויות פיזיות, רגשיות וחינוכיות. זהו המוזיאון הראשון בארץ, בו המתחמים הם רב-גיליים ותוכננו במטרה לספק עניין משותף למשפחות שלמות, על מנעד הגילים הרחב של ילדיהן.

 (צילום: יואב פיצ'רסקי) (צילום: יואב פיצ'רסקי)
(צילום: יואב פיצ'רסקי)

המוזיאון מתפרש על פני שלוש קומות גדולות, בשטח כולל של 4,000 מ"ר, ופזורים בו עשרה מרחבי ידע שבהם יותר מ-50 מיצגים ומתקנים שונים ומפתיעים, וכוללים משחקי חוץ ופנים.

 (צילום: יואב פיצ'רסקי)
(צילום: יואב פיצ'רסקי)

בדרך של חישה, חוויה ומשחק, הילדים נחשפים לאלמנטים משמעותיים הקרובים לעולמם האישי ומתרגלים נושאים חשובים דוגמת ניהול משאבי זמן, כסף ומזון, חווים סיטואציות של תקשורת בינאישית, הבעה עצמית וביטוי רגשי  כלפי עצמנו פנימה וכלפי אחרים, נחשפים לקיומן של תרבויות ושפות שונות, ומתנסים בהן, פוגשים את עולם התרבות והאמנות, את מערכת השמש והתכונות הייחודיות של כדור הארץ, מוציאים מרץ במתקנים מתוחכמים ועוד. בנוסף יש במקום שני שטחי חוץ מושקעים המשלימים את החוויה.

 (צילום: יואב פיצ'רסקי)
(צילום: יואב פיצ'רסקי)

היום (ג') נחנך המוזיאון במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שאמר כי "ילדים הם האוצר היקר ביותר שיש לנו. פתיחת מוזיאון ילדים לעולם מרגשת. פתיחת מוזיאון ילדים דווקא כאן, בבאר שבע, בירת הנגב, מרגשת עוד יותר".

 

שלומי נומה, ראש מנהל חינוך פנאי וקהילה סיפר כי "מוזיאון הילדים למעשה היה חלום שלנו כעיר, לייצר מקום שיהיה עוגן לתרבות הפנאי למשפחות צעירוצ והורים. לא רק שהגשמנו את החזון הזה אלא זה הפך להיות אבן שואבת להרבה אורחים מחוץ לעיר. מספר המבקרים שמגיעים מחוץ לעיר הוא כ-50 אחוז בסופי שבוע כדי לחוות את החוויה".

 

את המרכז מנהלת חברת כיוונים, עבור עיריית באר שבע. המוזיאון נקרא על שם שלושת האחים: ג'ק, ג'וזף, ומורטון מנדל, אשר תרמו חמישה מיליון דולר להקמתו.

 

במהלך חול המועד פסח יתקיים מדי יום במוזיאון משחק נושא פרסים בסגנון "חפש את המטמון", שיכלול כתב חידה חווייתי המשלב בין רעיונות חג הפסח לבין ערכי המוזיאון והמרחבים השונים בו. כתב החידה מותאם למשפחות עם ילדים בגילים שונים, ומספק חוויה רב גילאית למבקרים. מבין הפותרים יוגרלו לפרסים מתנת המוזיאון.

 

מחיר כניסה: 55₪, 40₪ לתושב באר שבע, 35₪ לגמלאים. התשלום מגיל שנה ומעלה. מומלץ להזמין מקומות מראש דרך האתר או בטלפון 08-6226926.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב פיצ'רסקי
לונדע
צילום: יואב פיצ'רסקי
מומלצים