שתף קטע נבחר

הגדות ומתנות חברתיות לחג הפסח

ילדי פנימיית "אורנים" ואמן ציורי הקיר רמי מאירי יצרו ביחד הגדה אגדית לפסח. עובדי סטודיו אנד ג'וי המתמודדים עם מוגבלויות שונות, עיצבו מארז מתנה ברוח האפיקומן. המתנות לפסח של "מכון סאמיט" מיוצרות, נתפרות ונארזות על ידי צעירים נפגעי נפש. וגם - דרושים מתנדבים לחלוקת סלי מזון לניצולי שואה

ביום שמשי אחד של חודש ינואר הקר, הגיעו 20 נערים ונערות מפנימיית "אורנים" מראשון לציון לרחוב הירקון בתל אביב, לתוך סטודיו גדול צבעוני ומיוחד של אמן ציורי הקיר רמי מאירי ונכנסו לתוך עולם מלא צבעים ואפשרויות.

 

"מה צריך לעשות?", "אני לא יודע לצייר", היו חלק ממשפטי הפתיחה של הילדים. מאירי הרגיע את כולם והחל לתאר ברכות ואהבה את מלאכת הציור על הקיר. לאט לאט בחר כל אחד מהילדים פיסת קיר חשופה ובה מילה או משפט מתוך ההגדה, וביחד הם החלו לצבוע אותה כיד הדמיון הטובה.

 

הסטודיו קיבל חיים חדשים של אור, צבע ופנים. כל היצירות המופלאות שנרקמו באותו היום משולבות בהגדה לפסח וכולן ביחד מספרות את סיפור ההגדה. "עבדים", "בני חורין", "קריעת ים סוף", "יציאת מצרים", ו"עשרת המכות"קיבלו משמעות וצורה אחרת בזכות העבודה המשותפת של הילדים ואמן הגרפיטי רמי מאירי.

 


הגדה מאוירת של רמי מאירי למען "ילדים בסיכוי"

 

עמותת "ילדים בסיכוי" פועלת מזה 28 שנים למען 10,000 ילדי פנימיות בכל הארץ שהוצאו מביתם והם חיים בפנימיות ובתי אומנה. ילדים אלו מבקשים לקבל הזדמנות שווה לילדים שגדלו במשפחותיהם והעמותה מאפשרת ונותנת להם סיכוי לכך.

 

כל ההכנסות מרכישת ההגדה הייחודית לפסח הן קודש לשיפור מצבם של ילדי הפנימיות בישראל.

 

 

חפשו את המסרים החברתיים וסייעו לאנשים עם צרכים מיוחדים

 

עובדי סטודיו אנד ג'וי המתמודדים עם מוגבלויות שונות, עיצבו מארז מתנה ברוח האפיקומן עם מראה דמוי מצה שמתאים לחג הפסח ולשאר ארועי השנה.

 

מכסה המארז שנקרא "אם לא תחפש, איך תמצא?" מעוצב כמשחק תפזורת עם ערכים חברתיים: נתינה, קבלה, התחשבות, אחריות, סובלנות, אהבה ועוד. המארז מעודד אותנו לחפש גם בחיים האמיתיים את הערכים החשובים ביותר, שלעיתים הם נסתרים מהעין בחיי היום יום.

 

אנד ג'וי הוא מיזם חברתי במסגרתו מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים בשזירת פרחים ובעיצוב מתנות ומקבלים כלים ומקצוע לחיים. הסטודיו אינו מקבל תמיכות וכספי ציבור וכל הכנסותיו ממכירת מוצרים כך שהרכישה היא נתינה כפולה: גם למקבל המתנה וגם לקהילה.

 


"אם לא תחפש, איך תמצא?" מעוצב כמשחק תפזורת עם ערכים חברתיים 

 

במארז משולבות יצירות של משתקמי הסטודיו, עליהם הם מקבלים תגמול נוסף לשכרם. עיקרון מנחה שמדגיש שגם אנשים עם צרכים מיוחדים זכאים לחירות כלכלית. ניתן לצרף למארז את ההגדה החברתית של סטודיו אנד ג'וי מעוצבת וצבעונית ובה משולבים בסיפור החג מסרים של תרומה לקהילה ואיורים צבעוניים של עובדי הסטודיו.

 

ברכישת המארז וההגדה טמונה הכרה שגם לאנשים עם צרכים מיוחדים הזכות לצאת מ"עבדות" הבידוד לחירות וקיום מכובד בקהילה.

 

עובדי אנד ג'וי מציעים לקראת פסח עשרות מתנות ברמות מחיר שונות עם יינות, אגוזים, צמח עץ האושר, חרוסת, בונסאי זית, עץ הכסף, שוקולד גורמה ועוד בשלל מארזים ושילובים.

 

  •  קטלוג המתנות המלא באתר  הזמנות ויצירת קשר בטלפון: 03-9011735.

 

מתנות חברתיות שעוצבו על ידי פגועי נפש

המתנות לפסח של "מכון סאמיט" מיוצרות, נתפרות ונארזות על ידי צעירים נפגעי נפש העובדים במפעל השיקומי "יציר כפים" בירושלים.

 

יציר כפיים" הוא מפעל מוגן מעברי, המעסיק משתקמים בגילאי 18-40 ומכין אותם להשתלבות בעבודה בשוק הפתוח ובקהילה. המפעל מתמחה בעבודות יד איכותיות בעץ ובטקסטיל, כאשר כלל המשתקמים עובדים בשלוש סדנאות עיקריות: נגריה, מתפרה וחרושת. כל סדנה מנוהלת על ידי מנהל מקצועי, וכל המוצרים מיוצרים, רובם ככולם, על ידי המשתקמים, ואף נמכרים על ידם

 

מכון סאמיט מנהל ומפעיל מרכז לתעסוקה נתמכת ומפעל מוגן. המשתקמים מגיעים למרכז לתעסוקה מקהילת המשתקמים של מכון סאמיט וכן ממקומות נוספים בירושלים.

  

 


מתקן למצות: מעמד דקורטיבי למצות עשוי מעץ, לאחסון והגשת מצות

 

דוגמאות למתנות המוצעות לחג: מתקן למצות - מעמד דקורטיבי למצות עשוי מעץ, מתאים לשולחן החג ולכל ימות החג לאחסון והגשת מצות, כיסוי למצות - כיסוי מעוצב למצות עשוי משילוב של בדי כותנה בצבעים ועיטורים שונים, מארז למטבח - הכולל 2 תחתיות בד לסירים וכיס לחימום במיקרוגל ועוד.

  

  • קיימים משלוחים לכל הארץ ורצוי להזמין מראש. לפרטים והזמנות צרו קשר עם רותם בטלפון - 052-5499952.

 

דרושים מתנדבים לחלוקת סלי מזון לניצולי שואה

חסדי נעמי, עמותה לחלוקת מזון יוצאת בפניה לציבור בבקשה לגייס מתנדבים לחלוקת סלי מזון עבור 500 ניצולי שואה. הפניות עבור קבלת הסיוע ל-500 הניצולים הגיעו לחסדי נעמי בימים האחרונים ובעמותה חוששים שלא יצליחו להגיע לכולם.

 

חסדי נעמי מסייעת ל-10,000 משפחות קבועות במהלך כל השנה כשלקראת החגים עובדים בעמותה תחת עומס גודל עוד יותר.

השנה מעריכים בעמותה שהגידול במספר הפניות לקבלת סלי מזון מתבטא בעלייה של כ25%, ביחס לתקופה בשנה שעברה.

 

לדברי העמותה פעילותם של המתנדבים מתוכננת מראש וכל המתנדבים בעלי הרכבים כבר מאויישים עבור כתובות שונות ועבור נזקקים אחרים, שאמורים לקבל מזון מהעמותה לחג הפסח.

 

מהעמותה נמסר שרוב הניצולים נמצאים בתל אביב ובת ים ויש צורך במתנדבים עם רכב שיכולים לתרום מזמנים עבור חלוקת המזון והסלים.

 

  • ניתן ליצור קשר עם חסדי נעמי בטלפון 03-677-7777 או באתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגדה מאוירת של רמי מאירי למען "ילדים בסיכוי"
הגדה מאוירת של רמי מאירי למען "ילדים בסיכוי"
"אם לא תחפש, איך תמצא?" מעוצב כמשחק תפזורת עם ערכים חברתיים
צילום: אליאור בן חיים
כיסוי מעוצב למצות עשוי משילוב של בדי כותנה בצבעים ועיטורים שונים
צילום: אליאור בן חיים
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים