שתף קטע נבחר

אלפים בהלוויית הרב חיים גריינמן

תחת ברד כבד ליוו אלפי אנשים למנוחת עולמים את הרב חיים גריינמן, ממעצבי המגזר החרדי-ליטאי - ומי שנחשב לחלוץ "הייעוץ הרפואי". הלווייתו נערכה בבני ברק, ורחובות רבים נחסמו לתנועה בעיר. 15 משתתפים נזקקו לטיפול רפואי, ואחד פונה במצב קל עד בינוני לבית החולים

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)

 

על אף מזג האוויר הסוער, הגיעו אלפי אנשים מכל רחבי הארץ, להלווייתו של אחד ממעצבי המגזר החרדי-ליטאי - הרב חיים שאול גריינמן - שנפטר בבוקר "שביעי של פסח" (יום ו'), בגיל 89. הרב גריינמן הובל למנוחת עולמים בבני ברק, ונטמן בבית העלמין "זכרון מאיר" בעיר - המקום שבו נקבר לפני שבוע בדיוק "פוסק הדור החסידי", הרב שמואל הלוי ואזנר.

 

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

על אף שנפטר ביום שישי, והמנהג שלא "להלין את המת" - בחרה המשפחה לקיים את ההלוויה היום, ולא בליל אמש, עם צאת השבת, כשם שנעשה במוצאי השבת שעברה. אז נערכה הלווייתו של הרב ואזנר בשעת לילה מאוחרת, אירוע שהסתיים באסון שבו נהרגו שניים - ואחרים נפצעו, חלקם באורח אנוש. המשפחה טוענת כי ההחלטה התקבלה בעקבות המלצת המשטרה להתארגנות מראש כחלק מלקחי האסון, שהייתה כרוכה בחילול שבת, ולכן הוחלט על קיומה הבוקר.

 

עוד בערוץ היהדות :

 

האלפים הגיעו מריכוזים דתיים בכל רחבי הארץ, למרות תנאי מזג האוויר הסוער - וגם הברד הכבד לא הבריח אותם. המשטרה סגרה רחובות רבים לתנועה בבני ברק, בהם ראשיים. ממד"א נמסר כי חובשים ופאראמדיקים שאבטחו את האיורע, העניקו טיפול רפואי לכ-15 משתתפים שסבלו מהתעלפיות או חבלות. בתוכם, צעיר כבן 20 שנפל מחומת בית העלמין ונפגע בגפיו באורח קל עד בינוני, לבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק.

 

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)

 

 (צילום: מד"א) (צילום: מד
(צילום: מד"א)

 

כוחות גדולים של מד"א נערכו באזור האירוע, ובהם אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ורכבי תחנת אירוע רב נפגעים. הם במד"א והן במשטרה פנו לקהל בבקשה להימנע מדוחק וצפיפות, ולהישמע לכוחות הביטחון.

 

חלוץ הייעוץ הרפואי

הרב גריינמן הנהיג אלפי תלמידים וחסידים בקהילות שונות ברחבי הארץ, וזכה להערכה רבה כאחד מ"גדולי הדור", אך לא נמנה עם ההנהגה הרבנית המרכזית של הזרם הליטאי - בין היתר, בעקבות עימותים וחילוקי דעות שהיו לו עם המנהיג הבכיר שלו, הרב אליעזר מנחם שך.

 

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)

 

בציבור החרדי היה לו מעמד של תלמיד חכם וידען, ורבים ביקשו את ברכתו ועצתו. במיוחד בלט בייעוץ בנושאים רפואיים, ולמעשה היה הראשון שעסק בתחום שאותו פיתח, לימים, הרב אלימלך פירר.

 

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)

 

הרב גריינמן היה אחיינו ומקורבו של רבי אברהם ישעיהו קרליץ, המוכר כ"חזון אי"ש", ממנהיגי החרדים לאחר קום המדינה. בעיני רבים נחשב הרב גריינמן לממשיך דרך דודו, ובעשרות השנים האחרונות הנהיג כמה קהילות ברחבי הארץ המזוהות עם דרך ה"חזון אי"ש" ונקראות על שמו. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
המונים בהלוויה
צילום: עופר עמרם
צילום: בחדרי חרדים
הרב חיים שאול גריינמן
צילום: בחדרי חרדים
צילום: עופר עמרם
גם מזג האוויר לא הרתיע
צילום: עופר עמרם
מומלצים