שתף קטע נבחר

צפו: כך הורסים 2 בניינים באישון לילה בת"א

שני מבנים ישנים עם 12 דירות בדרום ת"א, ליד התחנה המרכזית הישנה, נהרסו אמש לטובת פרויקט בוטיק המיועד ברובו למשקיעי נדל"ן. כל הדירות כבר נמכרו במחיר ממוצע של 1.45 מיליון ש' לדירות 2 חדרים. צפו בהריסה

עוד פרויקט תמ"א 38/2 (מסלול פינוי-בינוי) יוצא לדרך, הפעם בדרום תל-אביב. חברת קרן נדל"ן הרסה אמש (א') שני מבני מגורים ישנים ברחוב י.ל פרץ ממזרח לשכונת פלורנטין, בקרבת התחנה המרכזית הישנה, לצורך הקמת פרויקט "פלורנטין EAST" שיכלול 7 קומות ו-35 דירות בוטיק, רובן בנות שני חדרים. כל הדירות בבניין נמכרו, קרוב לוודאי למשקיעי נדל"ן שישכירו אותו לדיירי השכונה.

 

צפו בסרטון ההריסה שהגיע לידי ynet:

 

 

ההריסה התבצעה באמצעות טרקטור מסוג באגר המתאים להריסה בסביבת מגורים. מדובר בהליך הריסה מורכב, שכן הבניין שוכן בלב שכונת מגורים בנויה ומאוכלסת, והוא התבצע ללא פינוי דיירי הבתים הסמוכים ועל ידי חסימה חלקית בלבד של הרחוב.

 

המבנים שנהרסו בני 3 קומות כל אחד וכללו 12 דירות בשטח ממוצע של כ-60 מ"ר. על המגרש יוקם הפרויקט שקיבל לאחרונה היתר בנייה, והוא יכלול דירות שני חדרים בשטח של כ-50 מ"ר ומעלה, ועוד 3 דירות גן בשטח ממוצע של כ-60 מ"ר ושתי דירות פנטהאוז בשטח ממוצע של כ-105 מ"ר עם מרפסת בשטח של כ-45 מ"ר. בנוסף, בפרויקט יוקמו קומת מסחר וכן חניון תת-קרקעי עם מתקן חניה אוטומטי שישרת את כל הדיירים.

 

דירת גן עם שני חדרים בשטח של 50 מ"ר נטו בנוי וגינה בשטח של 28 מ"ר נמכרה תמורת 1.45 מיליון שקלים. דירת שני חדרים בקומה החמישית, בשטח של 54 מ"ר נטו בנוי עם מרפסת בשטח של 6 מ"ר, נמכרה ב-1.47 מיליון שקלים. דירת פנטהאוז עם 4 חדרים בשטח של 106 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 47 מ"ר, נמכרה תמורת 2.41 מיליון שקלים. שווי המכירות הכולל של כל הדירות עומד על כ-30 מיליון שקל.

 

צפו בתמונות ההריסה מליל אמש:

 

הדמיית הפרויקט החדש. מיועד למשקיעים ()
הדמיית הפרויקט החדש. מיועד למשקיעים

 

רוכש בפרויקט: "הדירה להשקעה, אבל הילד יגור בה"

המגרש, המתפרש על פני שטח של כ-660 מ"ר, נרכש על ידי קרן נדל"ן מבעלי קרקע פרטיים במסגרת עסקת קומבינציה (35%) ובחלקו במזומן תמורת כ-3 מיליון שקל. בעסקת קומבינציה הבעלים מוכרים לקבלן חלק מהקרקע. עלות ההשקעה בפרויקט, כולל חלק החברה בקרקע, עומד על כ-23 מיליון שקל. הדיירים שפונו מהבניין התגוררו שם בשכירות, ואילו הבעלים הפרטיים הסתפקו במכירת המבנים והתשלום במזומן. על תכנון הפרויקט הופקד אדריכל גידי בר אוריין.

 

אבי כהן, רוכש בפרויקט, מספר על הדירה שקנה. "הבן שלנו ואנחנו רכשנו שתי דירות בפרויקט בשטח של כ-54 מ"ר באוקטובר שנה שעברה, במחיר של כ-1.31 מיליון שקלים וכ-1.38 מיליון שקלים בקומה גבוהה יותר", הוא אומר. "החלטנו לקנות כאן כי הבנו שהאזור כולו נמצא בהתחדשות עירונית ואנחנו מאמינים בזה, מה גם שמדובר באזור האחרון בתל-אביב שבו אפשר עדיין לרכוש דירה במחירים נוחים".

 

כהן מודה כי אמנם הדירות נרכשו להשקעה, אך המטרה היא שילדיו יגורו בהן כשהפרויקט ייבנה, "כיוון שמדובר במיקום מצוין במרכז העיר, קרוב לשדרות רוטשילד ולרחוב אלנבי ונגיש לכל מקום ברגל. אנחנו רוצים לראות את האזור מתפתח ומתייפה, כי חשוב ששכונות כאלה יגיעו לחידוש עם פיתוח, פרויקטים ואוכלוסייה חדשה וצעירה", הוא מוסיף.

 

לדברי גידי רבינוביץ', מבעלי קרן נדל"ן, "מיקומו של הפרויקט, באזור דרום תל-אביב המתפתח ובסמוך לשכונת פלורנטין, מצביע על התחדשות עירונית קלאסית שתשפיע לחיוב על האזור. שיווק הפרויקט המהיר מעיד על אמונה גוברת של הציבור במתחם, ולמעשה כל האזור עובר שדרוג בימים אלה בזכות פרויקטים חדשים ועל ידי תשומת לב לסוגיית ההתחדשות העירונית מצד מתכנני העיר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסת המבנים בדרום ת"א, אמש
מומלצים