שתף קטע נבחר

בתוך השבעה על בניהו - ברית לאחיו: "זה נותן לנו כוחות"

בחלוף שבוע מההלוויה קורעת הלב של בניהו בן החמש, ושמונה ימים מלידת אחיו - שוב התכנסו עשרות, הפעם כדי לחגוג את שמחת הברית של יוסף חיים שוקרון. מיד לאחר הברית חזרה המשפחה ל"שבעה". סעודת המצווה וסעודת האזכרה ייערכו ביחד: "צריך הרבה כוחות. ללא הברית, אינני יודע באיזה מצב היינו"

 

צילומים: ליאור פז וערוץ 7

 

שבוע אחרי האסון הנורא – ברית במשפחת שוקרון: רק לפני שבוע הזדעזעה המדינה בעקבות תאונת הדרכים הטראגית, שבה נספה בניהו שוקרון בן החמש, בעת שיצא לשחק עם הקורקינט שלו מחוץ לביתו שביישוב בית אל – וככל הנראה נכנס בין גלגלי אוטובוס של המועצה האזורית מטה בנימין, מבלי שנהג הבחין בכך.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

באותה העת הייתה אמו, נטלי, מאושפזת לאחר שילדה את בנה – אח שלישי לבניהו הקטן – רק יממה קודם לכן. היום (א'), בחלוף שבוע מההלוויה ושמונה ימים מהלידה, שוב התכנסו עשרות קרובי וידידי המשפחה – הפעם כדי לחגוג את שמחת היכנסו של התינוק בבריתו של אברהם אבינו, בבית הכנסת שביישוב, וייקרא שמו בישראל – יוסף חיים שוקרון.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"המעבר בין האבל לברית, זו הרגשה מיוחדת", סיפר האב, מעוז שוקרון. "השילוב הזה של האבל והשמחה, זו הרגשה שאין לתארה, ואי אפשר להסביר אותה. קיימת שמחה עצומה בלב, ואמונה חזקה".

 

"הברית שקיימנו היום נותנת לנו את הכוחות" (צילום: חני לוז) (צילום: חני לוז)
"הברית שקיימנו היום נותנת לנו את הכוחות"(צילום: חני לוז)

 

מעוז שוקרון הוסיף כי "עוד מעט אנחנו חוזרים לשבת 'שבעה', אבל השם יתברך נותן לנו את הכוחות לעבור את זה בצורה הטובה ביותר", כדבריו. "להמשיך עם החיים. יש לנו עוד ילדים, וצריך הרבה כוחות והרבה שמחה והתחזקות. ברוך השם, הברית שקיימנו היום נותנת לנו את הכוחות הללו. ללא הברית, אינני יודע באיזה מצב היינו. נותן לנו הרבה עוצמות".

 

בערב: סעודת אזכרה וסעודת הברית

כ-150 איש התכנסו לחגיגת הברית שנערכה בצהרי היום, ונוכחים במקום ציינו את תעצומות הנפש שגילו ההורים במעמד: האב שחיזק את הנוכחים, והאם שחילקה לילדיה מתנות. המשפחה אמורה לקום מחר בבוקר מ"השבעה", ובברית עצמה ניתן כיבוד קל, מאחר והערב תקיים סעודת האזכרה יחד עם סעודת הברית.

 

האם חילקה מתנות לילדיה בברית (צילום: חני לוז) (צילום: חני לוז)
האם חילקה מתנות לילדיה בברית(צילום: חני לוז)

 

"דיברתי על זה עם אשתי, ואמרתי לה שהמעבר מהאבל לתכנון הברית הוא רפואה", אמר מעוז שוקרון. "השם הקדים רפואה למכה ביום אחד. הגמרא אומרת שכאשר נולד בן זכר – התרפאה כל המשפחה, וכך אנו מרגישים". הוא איחל בהתרגשות כי "הלוואי שיהיה זה הקורבן האחרון של כל עם ישראל, ושהשם ישלח לנו את משיח צדקנו במהרה בימינו".

 

האח אחיה ישראל, נישא על כתפי דודו (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
האח אחיה ישראל, נישא על כתפי דודו(צילום: ליאור פז)

 

הסב, אהרון שוקרון, אמר כי קשה לבטא במילים את תחושות העצב והשמחה השזורות אלו באלו: "אתה רואה שמחה ואתה רואה עצב, ואתה לא יודע איך לקבל את זה", אמר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור פז
נטלי שוקרון בברית
צילום: ליאור פז
צילום: ליאור פז
"ה' נותן כוחות". האב, מעוז שוקרון
צילום: ליאור פז
צילום: ערוץ 7
וייקרא שמו בישראל: יוסף חיים
צילום: ערוץ 7
צילום: ליאור פז
"להמשיך עם החיים". האם מגיעה לברית
צילום: ליאור פז
מומלצים