שתף קטע נבחר

חרדים תקפו קצין צה"ל: "היה להם רצח בעיניים"

קצין צה"ל המשרת ב"גבעתי", שהגיע לבקר שניים מחייליו במאה שערים - הותקף על ידי עשרות חרדים, ורכבו הושחת. לדברי אמו, סיפר כי "היה להם רצח בעיניים, בדיוק כמו למחבלים שפגשתי בחאן-יונס במלחמה האחרונה. אף אחד מכל ההמון הזה לא ניסה להגן עלי. לא היה צדיק אחד בסדום". ראש הממשלה: "נמצה את הדין עם התוקפים"

"אינתיפאדה" נגד קצין צה"ל בשכונת מאה שערים בירושלים: קצין צה"ל שהגיע לביקור אצל חייליו בשכונה החרדית-קיצונית, הותקף, לטענתו, על ידי עשרות תושבים – מבוגרים וילדים – שהשליכו לעברו אבנים וביצים, השחיתו את מכוניתו, וקראו לעברו: "חרד"ק, נהרוג אותך". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש עם השר לבטחון פנים בעקבות האירוע, ועודכן במאמצים לאתר את התוקפים. יו"ר ש"ס, אריה דרעי, גינה: "זה אירוע טרור". 

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הקצין, סג"מ ע', תושב קריית ארבע, המשרת המשמש כמפקד מחלקה בבסיס האימונים החטיבתי של "גבעתי" בקציעות - הגיע לשכונה הירושלמית לביקור בית אצל שניים מחייליו, אחד מהם - חייל בודד שסבו נפטר. קרובי משפחתו של הקצין סיפרו כי הקפיד להחנות את רכבו בצמוד לביתו של החייל, "כדי לא לעורר פרובוקציות ולא למשוך תשומת לב". כשיצא מהבית השני, הותקף - ולאחר שנחלץ משם הגיש תלונה במשטרה, ודיווח למפקדיו על האירוע. בצה"ל מסרו בתגובה כי הם רואים את האירוע בחומרה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אמו של החייל, יעל, אמרה ל-ynet כי התוקפים היו עשרות מבוגרים וילדים מתלמודי תורה בשכונה, שניסו לפגוע פיזית בקצין. "הוא נסע ברכב שלי, שהוא ממוגן כי אנחנו גרים בקריית ארבע, וכשהותקף - ניסה לברוח מהמקום", סיפרה, "אך הילדים השתטחו על הכביש, והוא לא יכול היה לנסוע. הם המשיכו להשליך לעברו אבנים, והשמשות התנפצו. לאחר כמה דקות הצליח להיחלץ משם בעור שיניו".

 

כשניסה להימלט - הילדים השתטחו על הכביש ()
כשניסה להימלט - הילדים השתטחו על הכביש

 

יעל סיפרה כי בנה תיאר באוזניה את המקרה, ואמר כי "היה להם רצח בעיניים, בדיוק כמו למחבלים שפגשתי בחאן-יונס, במלחמה האחרונה. אף אחד מכל ההמון הזה לא ניסה להגן עלי. לא היה צדיק אחד בסדום".

 

האם הוסיפה: "הרכב שלי שבור והרוס לחלוטין. כשההורים של הילדים האלה ישנו במלחמה, אני לא עצמתי עין כי הבן שלי היה בסג'עיה, ואני לא מוכנה לשתוק להן על כך שילדיהן התנפלו עליו היום".

 

בלוקים ואיומים ברצח: "חרד"ק, נהרוג אותך"

קרובי משפחתו הבהירו כי "הוא עלה לביקור בית כשהוא על מדי צה"ל, ועם נשקו כפי שמחייבות הפקודות, ובדרך לדירה שמע שתי נשים שדיברו לכיוונו ביידיש. לאחר ביקור של 20 דקות, כשיצא - חיכו לו עשרות ילדים ומבוגרים שהשליכו לכיוונו אבנים, טיטולים ושקיות מים, וקראו לכיוונו: 'חרד"ק, נהרוג אותך. תעוף מפה'".

 

"לאחר שנכנס לרכב, הילדים נשכבו על הכביש וסרבו לתת לו לעבור, תוך שאחרים משליכים אבנים גדולות למכוניתו. הוא אמר להם: 'חבר'ה, אתם מתבלבלים, רק לפני תשעה חודשים נלחמתי בעזה כדי שאתם תוכלו ללמוד תורה'. אבל הם לא הפסיקו. הקצין התקשר למשטרה לדווח, אבל שם אמרו לו: תגיע לתחנה להגיש תלונה. הוא הצליח לפלס את דרכו מחוץ לשכונה דרך הסמטאות, כשהוא סובל ממכות יבשות".

 

 

הקצין עצמו ביקש שלא לעורר עניין מהאירוע מתוך "אהבת הארץ והעם", אך מיהר לדווח על האירוע למפקדיו ב"גבעתי" ולהתלונן במשטרה. לדברי קרובי המשפחה, יש להוקיע את האירוע ו"מי שצריך להתעורר שיתעורר. רק ביום הזיכרון הוא הצדיע מעל קברו של דודו הצנחן שנפל במלחמת ששת הימים, בקרב על שחרור הכותל המערבי".

 

"רק ביום הזיכרון הוא הצדיע מעל קברו של דודו הצנחן שנפל במלחמת ששת הימים, בקרב על שחרור הכותל המערבי" ()
"רק ביום הזיכרון הוא הצדיע מעל קברו של דודו הצנחן שנפל במלחמת ששת הימים, בקרב על שחרור הכותל המערבי"

 

"נתניהו: נמצה את הדין עם התוקפים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שוחח הערב עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', ועודכן במאמצי המשטרה לאתר את התוקפים. "מדובר באירוע מקומם, וצריך למצות את הדין עם פורעי החוק שהרימו יד על קצין צה"ל", אמר נתניהו. "שירות בצה"ל הוא מקור לגאווה. צה"ל הוא צבא העם שמגן על כולנו. משרתים בו כל קבוצות האוכלוסיה בחברה הישראלית – כך היה וכך יימשך".

 

מצה"ל נמסר בתגובה: "צה״ל קולט לשורותיו בשנים האחרונות אלפי מתגייסים חרדים לתפקידים משמעותיים בכלל יחידות הצבא. צה"ל רואה בחומרה, מוקיע ומגנה כל ניסיון לפגיעה במפקדיו וחייליו, העושים לילות כימים בהגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה".

 

אריה דרעי: "זה מעשה טרור"

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, כינה את האירוע "מעשה טרור". "יש גבול", אמר. "תקיפת חייל צה"ל על ידי קיצונים יהודים היא מעשה טרור. נעשה היום מעשה חמור ואני דורש מהמשטרה לעשות הכל כדי להביא את הפושעים לדין, לאלתר".

 

בעמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון, הגיבו וטענו כי התקיפה היא תוצאה של סלחנות מתמשכת

לתוקפנות כלפי חיילים, שהתבטאה, בין היתר, בסלחנות מול "קמפיין החרד"קים". מנכ"ל העמותה, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי "רק כשהפורעים הסיקריקים ישבו חודשים ושנים בכלא על מעשי הבריונות, הם ייפסקו".

 

הוא אף קרא למשטרה "לאתר את הפורעים ולהעמידם לדין בשיפוט מהיר", והבהיר כי "חומרה מיוחדת יש בפרשה הזו בשל השימוש המאורגן בעשרות ילדים".

 

לדבריו, "אירועי האלימות ההולכים ומתרבים נגד חיילי צה"ל, מציבים אתגר למפלגות החרדיות המנהלות משא ומתן על כניסה לממשלה. ניתן לצפות ממנהיגיהן לאמירה ברורה נגד האלימות הקשה כנגד חיילי צה"ל וקציניו, ולשיתוף פעולה עם רשויות אכיפת החוק כדי לבער את הנגע הקשה הזה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלוקים על רכב ממוגן
אריה דרעי: "להביא את הפושעים לדין, לאלתר"
מומלצים