שתף קטע נבחר

ירח מר: למה אנחנו נמשכים לחוויות מכאיבות?

נקודות מפגש באמצע החיים ממגנטות אלינו את האנשים, המקומות והאירועים הנכונים לנו לתהליך ההתפתחות שלנו. שלי רום חוזרת לטראומת הנעורים שלה ומסבירה למה אנחנו תמיד חוזרים לחוויות הקשות של חיינו

שנים שלא זכרתי את השם שלו, ככל שהתאמצתי לזכור, זה לא עלה לי. גם הדמות שלו היתה מטושטשת וחסרת פנים, רק את המשמעות שלו זכרתי. ואז אתמול נזכרתי, קראו לו מאיר.

 

 

נזכרתי שוב ברגע הזה שהוא קרא לי לעלות לבמה, חוויתי התרגשות עצומה, גאווה פנימית של כיבוש מטרה כל כך גבוהה ומשמעותית בעיני. הייתי אז בת 19, חיילת בצה"ל. רגע לפני העלייה על הבמה, רגע לפני שאני עומדת להעביר תדריך מול כ-200 קצינים ואני מכירה את החומר על בוריו, שולטת בהסברים ויודעת מצוין לעמוד מול קהל ולהעביר מידע.

 

הייתי כל כך צעירה וחסרת ניסיון, לא ידעתי שכשאתה לא מכיר משהו, אתה לא יכול לפחד ממנו. הייתי בטוחה שזה קטן עלי, הרגשתי צימאון ענק למעמד שכזה. ואז הוא קרא לי, מאיר, המפקד שלי, עמד על הבמה והציג אותי, ואני עליתי מחויכת וזורחת, מוכנה לרגע הזה, עליו חלמתי בלילות שלפני.

 

נעמדתי מול כל הקצינים המילואימניקים שהגיעו במיוחד לשמוע את התדריך, באו להכיר את הרכש החדש של צהל, כדי שמחר ידעו להשתמש בו ואז זה קרא, זיעה קרה עטפה את גופי, קיבלתי סחרחורת, ראיתי את הקצינים בהגדלה, שמעתי את הקולות בעוצמה חזקה והרגשתי שאני עומדת להתעלף.

 

כאב שמלווה אותי הלאה

את החווייה הזו לא אשכח לעולם ולמה? כי היא הפכה לאתגר הכי גדול שלי. כל החיים רציתי לכבוש את האתגר הזה מחדש, פנטזתי ושותקתי, רציתי וקיוויתי, ביקרתי את עצמי ולא הבנתי את המשמעות השלמה שלי עם מה שקרה שם.

 

הגורל שלנו קבוע מראש, אולם הבחירה החופשית קיימת. אז איך נדע מתי אנחנו מחליטים? ומתי הגורל מגיע ומכריח אותנו לעבור חוויות, ללמוד שיעורים ולהיות סוג של עבדים לכל מה שבעצם נכתב מראש? נקודות מפגש בין הבחירה החופשית ובין הגורל מיוצגת במפת לידה בציר שור ועקרב (ציר בית 2-8) העקרב הוא הקארמה, מה שחייב לקרות לנו כי זהו ציר ההתפתחות שלנו, שהרי לא באנו לכאן בחינם. ואילו השור מייצג את הבחירה החופשית, את הסצנה ואת 'משחק החיים'.

 

אנו וודאי יודעים שכל המפגשים בחיינו אינם מקריים ובתקופה שמתעורר לו הציר, במיוחד כשהירח מלא בעקרב, אנו ממגנטים אלינו את האנשים, המקומות והאירועים שקשורים בעבר הרחוק ואנו מהדהדים לחיינו זיכרונות קדומים ומצבים הזויים שלא מובנים, או שאולי מפחידים מתמיד.

 

חוזרים לרגעים קשים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
חוזרים לרגעים קשים(צילום: shutterstock)

 

הפחד הזה, הינו הזיכרון שקיים בהיסטוריית הנשמה, בקופסה השחורה שלנו אך לא לגמרי מודע לנו, או זכור לנו. לעיתים, רק בדיעבד אנו מבינים, שזה קרמתי. נקודות מפגש גורליות מציבות אותנו כמו במנהרת הזמן ומכריחות אותנו לבחור, במודע או שלא במודע.

 

בחירה שמניעה לתשוקה

מול הגורל עומדת הבחירה החופשית, שמסומנת במפה במזל שור ובית -2. הבחירה החופשית היא שמניעה אותנו לתשוקות הגדולות שבחיים, בבסיס לקיום שלנו, ייצר, כסף ומין, תאווה ותשוקה וברצון שלנו לדרוך במקום וליהנות מהחיים. כל זה כמובן בלתי אפשרי, אף אחד מאתנו הוא לא גרגרן שרק נהנה מהחיים.

 

הירח בעקרב מעורר את נקודת הקארמה, מזכיר לנו חוויות מפעם ומנגד גורם לנו להיות עקשניים, להפעיל כוח כדי להצליח, דבר שבתמימותנו נראה לנו ממש אכזריות. נראה לנו שזה אכזרי להתעלל בנפש הפצועה שלנו, מדוע לחלות? מדוע לנסות לטפס על הר מסוכן? מדוע ללכת עם אדם פוגעני?

 

אנחנו לא מבינים מדוע אנחנו נמשכים לחוויות שמכאיבות לנו כל כך? למה לא להניח לזה? לשחרר? אם נעשה זאת איך נלמד ונתפתח? המציאות היומיומית מסומלת על ידי מזל שור, הזקוק לקרקע בטוחה. אולם, הגורל מכתיב לנו אחרת, הנשמה לא תוותר על החוויות האלה שמפתחות אותנו, לשם כך היא נולדה לגוף הפיזי ולשם כך היא מתפתחת.

 

טראומה בגיל צעיר

רגע לפני שהירח המלא הגיח, נזכרתי בשמו של מאיר, המפקד שלי. נזכרתי בחוויה כולה והבנתי שהנשמה שלי מובילה אותי להתפתחות שנולדה מתוך טראומה בגיל צעיר מאוד. נזכרתי בשמו, כי שוב עמדתי מול קהל והרגשתי סיפוק אדיר.

 

כדי לדעת מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה, חוויתי את אחד הרגעים הקשים והמפחידים שאני זוכרת, הגוף שלי שתק, אך לא וויתרתי!! ידעתי עמוק בתוכי, מה אני רוצה לכבוש. אבל ביכולות הרגעית שלי - לא הייתי מסוגלת להגיע לנקודה של שיא בגיל כל כך צעיר. אולם, מהנקודה הזו נולד התהליך, זה שהוביל אותי בכל חיי לרצות לעמוד מול קהל ולהופיע.

 

לא יכולתי שזה יתרחש במינון כל כך גדול, במיוחד אחרי טראומה כזו גדולה. מהרגע ההוא, התחלתי בתהליך, בצעד אחר צעד שהוביל אותי –כן, ליעוד שלי, למטרה הנכספת הקרמתית שלי.

 

ציר ההתפתחות של השור והעקרב, איננו מתקיים ללא השליטה העקרבית של הנשמה הגבוהה, הקוטב השוורי רוצה לבחור, ליהנות, לדאוג לבריאות, לדאוג לכסף, כוח השרדותי אנושי וטבעי אצל כולנו. ואילו הקוטב העקרבי מזכיר לשור נשכחות, טראומות קודמות ומכאיב לעיתים לנשמה כדי שתיישר את עצמה ותזכור שסביב כל רעב הזה, יש דרך ומסלול חתחתי בו הנשמה מתפתחת בצירה.

 

זו הסיבה שלעיתים אנשים נולדים עם יכולות בלתי מוסברות, שבאות לידי ביטוי כבר בראשית חייהם. לכולנו יש ידע קדום, שמתפרץ בשלב מסוים בחיינו, אנחנו הופכים מיומנים כי עבדנו על היכולת הזו כבר בגלגול קודם. מה שאומר ומסביר שאין גאונות, יש ציר התפתחות. שום דבר לא מקרי, הכל כתוב מראש, אנחנו אחראים לגורלנו, אך לא מודעים אליו ביומיום.

 

נקודות מפגש באמצע החיים ממגנטות אלינו את האנשים, המקומות והאירועים הנכונים לנו, שמקדמים את תהליך ההתפתחות שלנו, שנכתב מראש ונבחר בקפידה על פי הנשמה. יש הבוחרים להתפתח בעבודה ובקריירה, יש שמתפתחים סביב הזוגיות, משפחה ילדים. נקודת הקושי והרצון להישגיות מסמלת את ציר ההתפתחות.

 

אירועים ומצבים שאין להם הסבר, שהשפעתם ומשמעותם בחיינו מיסטית, או מובנת רק בשלבים מאוחרים יותר, יוצרים את 'ספר החיים הגלגולי שלנו'. סיפור חיינו הוא פרק אחד מתוך הספר השלם שמייצג את עולם הסיבות הגבוה של מזל עקרב ואת רצון היצרי של הנשמה שמייצג מזל שור. ציר 2-8 אשר מצייר את הווייתה השלמה של הנשמה וקשור קשר הדוק אחד לשני.

 

ירח מלא בעקרב, האירועים המתרחשים סביב תקופה זו, מייצרים לנו עונג מצד אחד, כי זכינו בפרס שכל כך רצינו, אבל הפרס הזה כרוך בתהליך ארוך ומייגע, שלעולם לא נרצה לסיימו. הירח המלא העקרבי, מסמל תקופה קרמתית שמעלה זיכרונות מן העבר, מהדהדת לנו מפעם, מזכירה לנו סיפורים ישנים ונוגעת בנקודות כואבות. זוהי תקופה שגובה מחיר כבד מידי חודש, כמו מעלית בזמן ומעבר בין העולמות, החיים והמוות של ציר מזל שור ועקרב.

 

השיעור הנשמתי של חודש זה הוא להבין שהנשמה שלנו מכריחה אותנו להתפתח ולא מוותרת, מלמד אותנו שהחיים אינם מאפשרים לנו סרט שלם ללא המשכים ולמעשה, מורכבים מסצינות שמתחילות עוד בגלגולים קודמים. אם נתקלתי באדם שמכאיב לי ורודף אותי, יש לזה סיבה שהתחילה בפרק הקודם - בגלגול הקודם - ואינני זוכרת אותו.

 

 

ציר ששואל שאלות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ציר ששואל שאלות(צילום: shutterstock)

 

ציר שור-עקרב מחבר אותנו לערך עצמי, הנמדד דרך ההישגיות שלנו. הערך העצמי של השור מתבטא דרך כל מה ש 'יש' לו, מכשרון ועד ממון, מכסף ועד חוויות מיניות, מרגשות ועד כשרונות. אולם העקרב, קשור לערך העצמי של מערכת הזכרות שלא תמיד מודעת לנו, שקשורה לגלגולים קודמים, לטראומות ישנות ולהכוונה של הנשמה העליונה. סכסוך מגלגול קודם שנתקל בי שוב וכמובן סיפורים גדולים הרבה יותר של חובות קרמתיים שלא נפתרים ביום אחד וחוזרים שוב עד שהם נפתרים.

 

לשאול את השאלות הנכונות

ציר עקרב שור מאפשר לנו לשאול את השאלות הנכונות - העקרב שואל "למה?" הוא חייב לדעת ועל כן הוא מתחבר למשמעות. עולם הסיבות הגבוה מיוצג על ידי העקרב. אילו הקונטרה ממול איננה רוצה לדעת, כדי שייהיה לה את היכולת לחוות את החוויות בדרך אותנטית.

 

אם היינו זוכרים כל מה שקרה לנו בעבר, לא היה לנו את הכוח לעבור שוב את החווייה בפשטות שלה, בלי להסתבך, בלי להבין יותר מידי. הגוף הפיזי שלנו נפרד מהזיכרון הקודם, מסוגל להתחיל הכל מחדש, ממש כמו תינוק שנולד רך, תמים וענוג. כזה שיכול להתחיל הכל מהתחלה.

 

אם הייתי זוכרת את הטראומה כולה, לא הייתי מסוגלת לעמוד שוב מול קהל, הייתי בוחרת לוותר, כנראה. אולם הזיכרון המעמעם, אפשר לי לזכור רק דבר אחד - את הרצון שלי לעמוד מול קהל ולבצע את היעוד של נשמתי.

 

שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת על

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לוחצים על הנקודות שהכי כואבות לנו
צילום: shutterstock
צילום: ענבל מרמרי
שלי רום
צילום: ענבל מרמרי
מומלצים