שתף קטע נבחר

HOT מובייל נקנסה בכ-89 אלף שקל

משרד התקשורת הטיל על חברת הסלולר עיצום כספי בגין גביית תשלום שלא כדין ממנויי החברה שהתקשרו למספרי טלפון מקוצרים לעסקים: מספרי כוכבית

משרד התקשורת הטיל עיצום כספי בסך 88,840 שקל על HOT מובייל, בגין גביית תשלום שלא כדין ממנויי החברה שהתקשרו למספרי טלפון מקוצרים לעסקים - מספרי כוכבית. המשרד מסרו כי החיוב בגין חיוג למספרים אלו אמור להיות על-פי תעריף רגיל ולא על-פי תעריף פרמיום.

 

 

מהמשרד נמסר: "בעקבות פעולת הפיקוח שביצע המשרד בנושא, החברה החזירה לכ-14 אלף ממנוייה, סכום של 75 אלף שקל בהם חויבו שלא כדין, בגין ההתקשרות".

 

בהתאם לסעיף 75(ג) לרישיונה של החברה, "בעל הרישיון רשאי לחייב מנוי מתקשר ליעדים עם מספרי טלפון מיוחדים בתעריף רגיל, ויימנה את דקות ההתקשרות ליעדים האמורים במסגרת חבילה מוגבלת. למען הסר ספק, בעל הרישיון אינו רשאי לחייב מנוי בגין התקשרות ליעדים עם מספרי טלפון מיוחדים בתעריף רגיל, בתשלום נוסף מעבר לתשלום הקבוע שהוא משלם עבור חבילת הדקות, ככל שהמנוי לא חרג ממכסת הדקות בחבילה".

 

גם פרטנר ו-HOT נקנסו בעבר

משרד התקשורת קנס לפני כשנה את חברת פרטנר ב-2.7 מיליון שקל, והורה לה להשיב ל-60 אלף ממנוייה 2.4 מיליון שקל, מפני שגבתה כסף מלקוחות אורנג' על סים חדש, כשהתניידו למותג נוסף של החברה: 012 מובייל, כאילו עברו לחברה חדשה. כמו כן, השית עליה קנס של למעלה מ-300 אלף שקלים.

 

לפני כשנהקנסה מועצת הכבלים והלוויין את חברת HOT ב-1.3 מיליון שקל, על זמני המתנה ממושכים במוקד השירות הטלפוני.

 

בסוף 2014, HOT נקנסה שוב על-ידי המועצה, הפעם ב-1.6 מיליון שקל, אחרי שמבדיקה שערכה המועצה עלה כי זמני ההמתנה במוקד הטלפוני של החברה הגיעו לשעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים