שתף קטע נבחר

מסע הבזבוזים של החוקר הבכיר החשוד בשוחד בפרשת פישר; איש עסקים מוכר נחקר

גילויים חדשים בפרשת רונאל פישר והחפרפרת במשטרה: ל-ynet נודע כי רב-פקד (לשעבר) ערן מלכה חשוד כי בתזמון תמוה רכש באלפי שקלים במזומן מכשירי חשמל לקרובים וחברים, והבטיח לבעל החנות "רעידת אדמה". במח"ש הוא שומר על שתיקה. עוד בחשודים: מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר. איש עסקים שהיה מעורב בענף התקשורת חשוד שקיבל מידע מפישר

המסמכים נחשפים, והפרשה מתרחבת ומובילה למעצר איש עסקים מוכר: שלושה ימים לפני שנפתחה חקירתו של היועץ המשפטי של עיריית ראשון לציון, רכש קצין החקירות בלהב 433 ערן מלכה מוצרי חשמל באלפי שקלים. כך נודע ל-ynet. בין הנהנים: קרובי משפחה שקיבלו מסך טלוויזיה מפואר, ושוטרים מהיחידה שלו. מלכה עמד בראש צוות החקירה נגד אותו יועץ משפטי, עו"ד רועי בר, ועל פי החשד עו"ד רונאל פישר ידע על חקירה זו וניסה לסחוט את בר. מלכה חשוד שקיבל שוחד מפישר והדליף מידע מחקירות.

 

בינתיים, הפרשה מסתעפת ובמסגרתה נחקר הערב במשטרה איש עסקים מוכר, שהיה מעורב בעבר בענף התקשורת. על פי החשד איש העסקים קיבל באמצעות פישר מידע על חקירות מתנהלות. מממצאים שגילו בטלפון הפרוץ של פישר חושדים החוקרים כי תמורת המידע קיבל פישר כסף מאיש העסקים. בנוסף לחשד של מתן שוחד, חשוד איש העסקים גם בשיבוש הליכי משפט. הוא נחקר באזהרה, ורק מאוחר יותר יוחלט אם להשאירו במעצר ולהביאו מחר לבית משפט

 

פרשת פישר - כותרות אחרונות:

אלון חסן נגד הקצין החשוד: "בחש והדליף"

ערן מלכה: החוקר הבכיר שנעצר

פישר וקצין המשטרה חשודים בפרשות נוספות

 

כבר קרוב לחצי שנה שוכב במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים חומר נפץ שעלול לסבך גורמי משטרה נוספים בפרשת רונאל פישר. אחת הטענות נגד פישר ומלכה קשורה לפרשה שהתנהלה בראשון לציון. היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד בר, טען כי פישר סחט אותו והבהיר לו כי רק אם ישלם שני מיליון דולר לא תיפתח נגדו חקירה פלילית. בר סירב, ומאוחר יותר לטענתו נפתחה החקירה שבמסגרתה נעצר.אלפי שקלים במזומן. קבלות הרכישה של מלכה ()
אלפי שקלים במזומן. קבלות הרכישה של מלכה
 

כשבר סיפר זאת בתום החקירה, דבריו לא התקבלו במח"ש. אלא שכעת מבינים שם כי האירועים שהתרחשו לפני שהחקירה הפכה גלויה יכולים לשפוך מעט אור על התנהלותו הבעייתית של קצין המשטרה מלכה, שכאמור ניהל את אותה חקירה.

 

ממסמכים שהונחו על שולחנו של ראש מח"ש עו"ד אורי כרמל והגיעו לידי ynet עולה כי ב-30 בינואר אשתקד, שלושה ימים לפני שבר נחקר, הגיע קצין החקירות ערן מלכה לחנות חשמל בראשון לציון ורכש מוצרי חשמל באלפי שקלים במזומן. אם לא די בכך הוא אף התפאר בפני בעל החנות, "בעוד כמה ימים תהיה רעידת אדמה בראשון לציון".

 

זו לא הייתה הפעם הראשונה שמלכה רוכש מוצרי חשמל בצורה תמוהה במזומן בחנות, אלא שבמקרה זה נדלקה נורה אדומה אצל בעל החנות. מאוחר יותר הוא אף דיווח על כך לבר. "כשהוא סיפר לי שהולכת להיות רעידת אדמה בעירייה חשבתי שזה קשור לאיזה חבר מועצה", שחזר בעל החנות. "הוא שלף את הכסף מהכיס בזלזול ואפילו שילם יותר לי ולמוביל. היום אני מבין למה. טלוויזיה אחת הוא שלח לקרובת משפחה ששומרת לו על הילדים, ומכונות כביסה הוא שלח לשוטר ושוטרת מהיחידה שלו. אז זה לא היה נראה תמוה, אבל אחרי ששמעתי על החשדות עם עו"ד פישר והסחיטה של רועי בר – היה ברור לי מאיפה הכסף הזה".

עו"ד רועי בר. דורש חקירה נקייה (צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות") (צילום: צביקה טישלר,
עו"ד רועי בר. דורש חקירה נקייה(צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות")
 

עו"ד עדי כרמלי ועו"ד עופר ברטל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד עדי כרמלי ועו"ד עופר ברטל(צילום: מוטי קמחי)

ואכן, על פי חלק מהחשבוניות שהגיעו לידי מח"ש, הקצין רכש טלוויזיה לקרובת משפחתו בסכום של 4,600 שקלים ושלח אותה עם שליח. אותו דבר עשה כאשר שלף מזומנים ושלח מכונת כביסה לשוטר ולשוטרת ביחידה. לבקשת מלכה, החשבוניות לא נרשמו על שמו.

 

"בהחלט תמוה שקצין משטרה יעשה דבר כזה", אמר י', בעל החנות, "אבל מי חשב שערן מלכה, שבדרך כלל כולם היו נחקרים אצלו, הוא זה שיעשה שימוש פסול בכסף?"

 

כעת בודקים במח"ש מה מקור הכסף, ואילו קצין החקירות, שרגיל היה לחקור עבריינים בכירים, מעדיף כעת לשמור על זכות השתיקה. סנגוריו עורכי הדין עדי כרמלי, דב גלעד כהן ועפר ברטל טענו כי הוא מכחיש את החשדות. עו"ד בר מסר כי הוא דורש חקירה נקייה.

 

במקביל, במח"ש נחקרים חשודים נוספים שפעלו לכאורה עם פישר וביצעו עבירות פליליות. בין החשודים שי ברס, מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר, שחשוד בהעברת כספי שוחד לפישר. מעצרו הוארך היום (ב') בבית משפט השלום בירושלים בשלושה ימים. עוד בין החשודים בפרשה - כמה קבלנים.


פורסם לראשונה 04/05/2015 14:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ערן מלכה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
עו"ד רונאל פישר. החקירה מסתעפת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים