שתף קטע נבחר

תגידו בקול: אלי זולטא מטאל אלוהים

הוא מזוהה בעיקר עם רוק כבד ועם להקת המטאל "האלמנה השחורה", אבל משהו קרה לאלי זולטא, שהחליף שחור בשחור: את הזעם הרוקרי - בשמחה חסידית, את המופעים הפרועים בלילות שישי - ב"שבתות מאירות", ואת הטקסטים הזועמים - בדברי תורה וספרי רבי נחמן מברסלב

 

 

הוא מזוהה בעיקר עם רוק כבד ועם להקת המטאל "האלמנה השחורה", אבל משהו קרה לאלי זולטא, שהחליף שחור בשחור: את הזעם הרוקרי – בשמחה חסידית, את המופעים הפרועים בלילות שישי – ב"שבתות מאירות", ואת הטקסטים הזועמים – בדברי תורה וספרי רבי נחמן מברסלב.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"הפרק הזה של לכעוס, הצעקה הזו - נגמר לי, אין יותר", הוא אומר בראיון ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "פשוט, הוא לקח לי את זה", זולטא מצביע כלפי מעלה. "זה לא אני אחראי לשינוי, זה לא אני רציתי בשינוי. אם בורא עולם רוצה אותך פה - אתה תהיה פה. נגמר הסיפור.

 

כל מה שחדש ומעניין בעולם היהודי - בערוץ היהדות :

 

"היום ברוך ה' הוא הפנה אותי לאיזה מעיין חדש, שהוא כולו שמח. אני עדיין לא יודע איך עובדים איתו, קשה מאוד במקום שמח ומאושר ליצור דברים, זו מעלה יותר גבוהה. הכי קל זה בכאב, אבל את זה כבר מיציתי. יש בי עדיין מחאה, כמו שאתה שומע, אבל השמחה זה המקום החדש שאליו אני פונה".

 

שבת? מנוחה

זולטא, נער תל אביבי שגדל בכפר שלם, יצר מתוך מה שכינה "כאב של מלחמה". "ראיתי הרבה דברים קשים. התמודדתי עם מלא דברים קשים. אבל ראיתי גם את הכוח של הבריאה, ומה זה בני אדם. וכשיצאתי לחופשות והייתי רואה מה קורה בתל אביב או בכל מיני מקומות, הבנתי כמה אנחנו מנותקים מעצמנו. זה מאוד קשה לראות מיתוסים שמתרסקים לך מול העיניים, וזה גורם לך לחשוב - אז מה אנחנו? מי אנחנו?"

 

כמי שנמנה על אחד מסמלי הרוק הכבד, הוא מספר על השינוי האדיר שהתחולל בו: "יש פה קונפליקט אדיר: מצד אחד, המוזיקה שהיא דבר מאוד אגרסיבי ועוצמתי - לעומת הברכות, נטילת הידיים והתפילין. אבל ללא ספק, המוזיקה היא סוג של תוצאה, היא רגש. כילד היה בי זעם, והוא הלך והתחזק אחרי המלחמה; אחרי החברים שמתו, והשאלות הגדולות של ה'למה' - למה אנחנו צריכים למות? ובשביל מה? מי קובע מה יהיה גזר דינו של אדם? ואם יש מי שקובע, אז למה בצורה כזו?

 

"אז יש לך כעסים בכל מיני רבדים, ולוקח זמן להבין את זה... שם היה אצלי חיסרון, והיום ברוך ה' הוא מתמלא בהרבה הבנה. אני בחרתי את הדרך של רבי נחמן, והוא מילא בדיוק את מה שהיה חסר לי. זה פשוט מזכיר לי מאיפה אני בא ולאיפה אני הולך, ומחבר אותי, אגב, להופעות".

 

זולטא מספר כי הוא "מסרב להופיע בשישי-שבת. ניטרלתי את זה מחיי". לדבריו, "כל יום שאתה עובר ומבריק את האותיות, אתה פתאום מגלה עד כמה הם נוצצות, וכמה דבש טוב יש בהן. וזה עוזר לי להבין איך לחיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו אזולאי
גילה את אלוהים. אלי זולטא
צילום: דודו אזולאי
מומלצים