שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, חיים צח

הוארך מעצר רונאל פישר והחוקר: "החשד התחזק"

עורך הדין החשוד בניהול רשת השחיתות והשוטר בדימוס רפ"ק ערן מלכה יישארו במעצר. השופטת מתחה גם ביקורת על השב"ס, לאחר שהסנגורית שלו אמרה כי הוא "9 ימים באותם בגדים"

  

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (ה') בחמישה ימים את מעצרו של רב-פקד (בדימוס) ערן מלכה שחשוד כי קיבל שוחד מעורך הדין רונאל פישר תמורת העברת מידע חסוי מחקירות, שיבוש מהלכי משפט, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח המשרה. גם מעצרו של פישר הוארך בחמישה ימים, עד ליום שני. השופטת ג'ויה סקפה שפירא אמרה בדיון: "ישנו חיזוק משמעותי לחשדות נגד ערן מלכה".

 

פרשת פישר - כתבות נוספות:

סיפורה של פרקליטת הצמרת שהסתבכה

"מלכה מחזיק מידע על 3 קציני משטרה בכירים"

בעלי חברה נעצר: "מאות אלפי שקלים לפישר"

 

עו"ד קרן שפירא, המייצגת את פישר, טענה בדיון כי מרשה לא קיבל עד כה אף פריט אישי או חבילות שהועברו אליו על-ידי בן משפחתו דרך עורכי הדין ואפילו על-ידי חוקרי מח"ש, דבר שהותיר את פישר באותם בגדים במשך תשעה ימים. היא האשימה את שירות בתי הסוהר: "הוא לא יכול להתקלח ולהחליף בגדים בתנאי מעצר. לא יכול להיות שאובדן החבילות הוא מקרי. ההתעלמות מההוראה הקודמת של בית המשפט יותר ממקוממת".

 

משב"ס נמסר בתגובה: "בעקבות הפרסומים והטענות שהועלו בהארכת המעצר, בגין מחסור בבגדים לעצור רונאל פישר, נבקש להדגיש כי ברשותו בגדים וחפצים אישיים אותם הכניס עם מעצרו וכן נופקו לו פרטי לבוש נוספים ובגדים תחתונים על ידי שב"ס. כמו כן לעצור מקלחת בתאו. הבהרה זו מועברת גם לבית המשפט לאור התייחסות השופטת לדברים בדיון".

 

להגדלה לחצו על התמונה


 

 

רונאל פישר, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רונאל פישר, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

רפ"ק בדימוס ערן מלכה. גם מעצרו הוארך (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רפ"ק בדימוס ערן מלכה. גם מעצרו הוארך(צילום: גיל יוחנן)
 

השופטת שפירא הורתה לשב"ס לאפשר קבלת ציוד אישי לפישר על-ידי בני משפחתו. "על שב"ס להעביר לו את הציוד האישי. על מפקד מתקן המעצר לבחון התייחסות לטענות", אמרה השופטת.

 

פרקליט המדינה על רות דוד: "טלטלה של ממש"

אתמול נרשמה הסתעפות נוספת בפרשה כאשר עורכת הדין רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, נעצרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה ותיווך למתן שוחד במסגרת הפרשה. דוד כיהנה במשך שמונה שנים בתפקיד הבכיר בפרקליטות, ולאחר פרישתה שימשה כשותפה בכירה במשרדו של פישר.

 

לפי החשד, במקרה אחד לפחות בהיותה בתפקיד ציבורי היא שיתפה פעולה עם הסנגור פישר. בנוסף, הפרקליטה אמורה הייתה להיות אחת מנהנים מ-150 אלף דולר שהעביר פישר לאלון חסן - יחד עם עו"ד פישר, רפ"ק מלכה ועדת המדינה. עו"ד דוד חשודה שיום לפני המעצרים נפגשה עם עדת המדינה וניסתה עם פישר להבריח אותה לחו"ל. במח"ש סירבו לבקשתה לא להגיע לבית המשפט לדיון בהארכת מעצר, שלבסוף הוארך בשלושה ימים. עורך דינה של דוד, יאיר גולן, הכחיש בשמה את החשדות.

פרקליטת הצמרת שהסתבכה. עו"ד רות דוד (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
פרקליטת הצמרת שהסתבכה. עו"ד רות דוד(צילום: אוהד צויגנברג )

פרקליט המדינה שי ניצן שלח אתמול בלילה איגרת לעובדי הפרקליטות, שבו הוא התייחס להתפתחות לפרשה ובעיקר למעצרה של דוד. "מדובר בטלטלה של ממש עבור כולנו, ודאי חקירה ומעצר של פרקליט לשעבר בכיר כל כך, הינם אירוע חסר תקדים", כתב ניצן. לצד כן ציין ניצן כי הוא בטוח שהפרקליטים ימשיכו בדרכם "ברוח ערכי שלטון החוק והאינטרס הציבורי, בהגינות, יושרה ומקצועיות. מאז ומתמיד האמנו כי כולם שווים בפני החוק", כתב.

 

גם ארגון הפרקליטים שיגר מייל לאור מעצרה של דוד. "כולנו המומים למשמע החשדות הפליליים נגד פרקליטת מחוז לשעבר, בעת ששימשה כסנגורית פלילית, כפי שעולה מכלי התקשורת. פרשה נדירה זו, ככל שתתברר כנכונה, איננה יכולה להטיל כתם על ציבור שלם של פרקליטים, העושים את מלאכתם במסירות ובנאמנות כשטובת הציבור וההגנה על שלטון החוק הם שעומדים לנגד עיניהם".

 

מצעד העצורים והנחקרים בפרשה המסועפת גם כך נמשך. שלושה עורכי דין ממשרדו של פישר, רופא בכיר, בעל חברת תשתיות גדולה ושני בעלי חברת בנייה פרטית נעצרו ונחקרו. כמו כן נחקר גם מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר שי ברס בפרשה.

 

הרופא הבכיר, העובד בבית חולים ציבורי, נחקר בחשד שנתן חוות דעת פיקטיבית לקצין המשטרה ערן מלכה. עם פתיחת החקירה הגלויה לפני כשנה אושפז מלכה לנוכח הידרדרות במצבו הנפשי. על פי עדותה של עדת המדינה והממצאים מהטלפון של פישר, חוות הדעת שקיבל מלכה על מצבו הרפואי לא תאמה את מצבו האמיתי. בנוסף לכך, חוות דעת זו עזרה לו כאשר פנה למשטרה בבקשה להשתחרר על רקע רפואי. הרופא, שבעבר נקשר שמו לפרשייה פלילית, מחזיק בתפקיד חשוב מאוד במוסד הציבורי ומספק גם חוות דעת למשטרה.

 

בעלי חברת התשתיות חשוד כי העביר מאות אלפי שקלים לפישר, וזאת כדי שתיפתח חקירה משטרתית, ולקבל מידע באמצעותה. בעלי חברת הבנייה חשודים בתשלום שוחד לפישר תמורת מידע מחקירה משטרתית נגדם. עוד לפניהם נעצר מו"ל מעריב לשעבר, איש העסקים עופר נמרודי, שפישר עבד תחתיו בעיתון. לפי החשדות נגד נמרודי, הוא נתן שוחד לפישר תמורת הדלפות חקירה והוא אף חשוד בשיבוש מהלכי חקירה ומשפט.

 

במקביל לגל החקירות, במח"ש ממשיך להתנהל משא ומתן לא רשמי עם עורכי דינו של קצין המשטרה מלכה על גיוסו כעד מדינה. מלכה מחזיק בחומרים בעייתיים על שלושה קציני משטרה, ויהיה מוכן למסור אותם למח"ש בתמורה להסכם עד מדינה. נכון לעכשיו, מלכה משתף פעולה עם חוקריו אך ורק בעניינים הקשורים אליו, ועל פעילותו מול עו"ד רונאל פישר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פישר, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים