שתף קטע נבחר
מנות לפי מתמודדים

הרואה בקפה: לראות למרחקים ארוכים

משק חקלאי משפחתי הפך למאפיית עוגות ביתית וזו התפתחה לבית קפה שמגיש עכשיו גם מאכלים מפרויקט "טעימה מהגליל"

כשמדברים על מקום משפחתי, אי אפשר לחשוב על דוגמה טובה יותר מהרואה בקפה שבמושב כפר הרא"ה.

 

משפחת שיקלר, מוותיקות המושב, התפרנסה במשך שנים מחקלאות. לפני כ-20 שנה אילץ אותה המשבר בענף לחשוב על עיסוקים נוספים כדי לפרנס את חמשת ילדיה. אם המשפחה, שושנה, שתמיד אפתה עוגות להנאת בני הבית והאורחים, החלה לחשוב שיווק. היא פתחה קונדיטוריה באחד מחדרי הבית, תוך שימוש בתנורי אפייה ביתיים, ואת עוגות השמרים, השוקולד והקצפת שהכינה מכרה ללקוחות שהגיעו מפה לאוזן. בעלה של שושנה, יואל, נשלח בימי שישי לשוק בחדרה הסמוכה, וגם שם נמכרה התוצרת.

   (צילום: רני גוב) (צילום: רני גוב)
(צילום: רני גוב)

 בהמשך עברה המאפייה למבנה בחצר הבית, שם היא נמצאת עד היום, לאחר שבשנה האחרונה עברה שיפוץ נרחב. הקונספט נשאר זהה: עוגות ביתיות, מסורתיות, מוקפדות, לרגעי עונג משפחתיים. אבל שושנה לא שקטה על שמריה. היה לה רעיון, להקים בית קפה קטן שבו תוכל להגיש את עוגותיה. החזון הזה התגשם לפני 15 שנה, כשבצמוד למאפייה בחצר המשק נפתח הרואה בקפה.

 

ארבעת הבנים במשפחת שיקלר מפעילים את בית הקפה. אחד מהם ואשתו מנהלים את המקום, והשאר משמשים מנהלי משמרת ושותפים מלאים בכל ההחלטות. בדומה למאפייה, גם בית הקפה שופץ לאחרונה ולמעשה נבנה מחדש. חזיתו חלון זכוכית המשקיף לחצר המקסימה, תקרתו עץ ורצפתו דמוית פסיפס. ובחצר הירוקה - עצי תפוזים, פרחים ופינות חמד.

 

התפריט של הרואה בקפה חלבי-כשר, והדגש הוא על הכנה מקומית: הרטבים, המטבלים, הפוקצ'ות ועוד. מגישים כאן פסטות, דגים, כריכים, סלטים – וכמובן, את העוגות שאופה מדי יום סבתא שושנה.

 

הרואה בקפה, משק שיקלר, כפר הרא"ה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים