שתף קטע נבחר

מהשיקום להודו: פצועי צה"ל יוצאים לטיול אחרי הצבא

כמעט ואין ישראלי שלא יוצא ל"טיול אחרי הצבא". אבל לחיילים משוחררים שנפצעו במהלך שירותם זה לא מובן מאליו. פרויקט ראשוני מסוגו מאפשר להם לצאת לטיול הגדול ולהגשים את חלומם. בראיון לאולפן ynet מספרים חיילים משוחררים שנפצעו בשירותם הצבאי על החוויות

 

אלי סופר, ששירת ביחידת מגלן ונפצע בקיץ האחרון במבצע "צוק איתן" וחיים יקר, שנפצע ב-2006 במלחמת לבנון השנייה, הגשימו את חלומם ויצאו לטיול הגדול אחרי הצבא במסגרת פרויקט "טיול שחרור", לאחר שנאלצו לדחות אותו בשל הפציעה שספגו במהלך שירותם הצבאי.

 

בראיון לאולפן ynet הם מספרים על החוויות מהודו, דקות ספורות לאחר שחזרו מטרק הרפתקני בשטח. "אנחנו עוברים את הכל, עם הפרוטזות והציוד המיוחד שאנחנו צריכים לסחוב איתנו, אין הנחות ואנחנו עוברים מסלולים לא פשוטים".

 

הפרויקט הייחודי, הושק לאחר מבצע "צוק איתן" ביוזמת בית הלוחם, אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל ושיתוף פעולה עם חברת "אל על". בשטח מי שניצח על כל תפעול המסלולים הוא המדריך איתמר פלג מטעם חברת יומן מסע. היוזמה המעניינת אפשרה לכ-20 חיילים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי, חלקם הגדול במבצע "צוק איתן", לטוס לטיול הגדול שלהם במזרח הרחוק למרות הפציעה שספגו, תוך קבלת סיוע מקצועי לכל אורך הטיול.

 (צילום: אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל) (צילום: אגודת הידידים של ארגון נכי צה
(צילום: אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל)
 


פורסם לראשונה 10/05/2015 10:41

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל
לא מוותרים. פצועי צה"ל במהלך טרק בהודו
צילום: אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל
מומלצים