שתף קטע נבחר

חדש: מיזם שיבדוק כמה כסף חסכתם

מערכת מידע אינטרנטית חדשה שתושק בקרוב, תסייע בהצגת מידע מגוון על כספי החסכונות הפנסיוניים - פנסיה גמל וביטוח, בצורה פשוטה וברורה. עלות השירות: החל מ-28 שקל, או חינם תמורת אישור לקבלת הצעות שיווקיות. המערכת תציע שירות גם לסוכני ביטוח ולמעסיקים

מיזם חדש בתחום המידע על החסכונות שלנו: מערכת מידע אינטרנטית חדשה תסייע בהצגת מידע על כספי החסכונות הפנסיוניים, בצורה פשוטה וברורה.

 

 

המיזם – הנקרא "זה ברור", ויושק בשבועות הקרובים, מבוסס על נתוני המסלקה הפנסיונית - מערכת המידע שנבנתה בעידוד וסיוע משרד האוצר, המתממשקת לכל הגופים בישראל המנהלים כספי פנסיה.

 

המערכת החדשה אוספת בעזרת המסלקה את המידע מכלל הגופים, מעבדת אותו ומבצעת עליו חישובים המציגים את האינפורמציה לצרכן באופן מרוכז וברור.

 

הגולש יעבור תהליך זיהוי קצר שלאחריו יקבל מידע אודות כל החסכונות שנצברו לזכותו במהלך חייו באפיקי החיסכון השונים. בין היתר, המערכת מציגה את שיעור דמי הניהול בחסכונות השונים, היקפי החיסכון, ההפקדות שבוצעו במהלך השנה ועוד. כמו כן מוצגים הנתונים האישיים המעודכנים בחסכונות השונים ובמקרה הצורך המערכת מציגה לחוסך התראות על אי תקינות הנתונים.

 

המערכת מציגה גם המלצות בכל הנוגע למצב הביטוח, לתשואות שמניב החיסכון בהשוואה לחסכונות מקבילים וכן לדמי הניהול המשולמים.

מתוך עמוד המידע לחוסך ("זה ברור") ()
מתוך עמוד המידע לחוסך ("זה ברור")
 

על פי המודל העסקי של החברה, יינתן שירות גם לחוסכים, גם לסוכני הביטוח וגם למעסיקים, כאשר שירות חד פעמי לחוסך יהיה כרוך בתשלום של 28 שקל. כדי לקבל שירות מתמשך, המעניק עדכונים והמלצות שונות, ניתן יהיה לרכוש מנוי בעלות של 10 שקלים בחודש, למשך מינימום שנה.

 

ניתן גם יהיה לקבל את השירות חינם, תמורת הסכמה לכך שפרטי החיסכון של החוסך יועברו לסוכני ביטוח שיורשו להציע לחוסך הצעות שונות.

 

בנוסף, החברה תציע שירות לסוכנים לניהול פוליסות החיסכון של הלקוחות באמצעות המערכת וכן מחשבונים וטפסים מקוונים, שתאפשר להם להתייעל ולשפר את השירות ללקוחותיהם. כמו כן יוצע שירות למעסיקים - העוקב אחר הפרשות המעסיק לחסכונות הפנסיוניים השונים, עבור עובדיו ומאתר תקלות שונות.

 

מחיר השאילתא מהמסלקה

מי שעומדים מאחורי המיזם החדש הם יעקב אלפסי - לשעבר בעל סוכנות ביטוח, שהקים את חברת "ביקום" המספקת שירות למאות סוכנים, אייל שלזינגר - יועץ ביטוח שניהל בעבר קרנות פנסיה וצוריאל חורין - בכיר בתחום המחשוב בארץ, לשעבר סמנכ"ל נס טכנולוגיות.

 

בחברה מציינים כי המערכת היא בלתי תלויה, וכי לחברה אין הסכמים כל שהם עם היצרנים הפנסיוניים השונים. בכוונת החברה להפעיל גם אפליקציה ייעודית שתספק את השירות בסמארטפון.

 

נציין כי לפני כחודשיים הושק מיזם דומה בשם Wobi אולם שם היקף המידע שמוצג ללקוח מצומצם יותר והמודל העסקי בנוי על כך שהחברה תקבל תשלום מהגופים המוסדיים עבור כל הצעה שתופנה ללקוח למעבר למוצר זול יותר בדמי הניהול, ולכן השירות ניתן בחינם.

 

עוד יש לציין כי כל פניה למסלקה הפנסיונית לקבלת מידע – שעל בסיס הנתונים שהיא מספקת עובדים המיזמים הללו, כרוך בתשלום מצד החברה, כאשר המחיר הרשמי לשאילתא עומד כיום על 40 שקל. עם זאת, חברות שרוכשות מראש כמות גדולה של שאילתות, מקבלות מחיר נמוך בהרבה שיכול גם להגיע לפחות מ-10 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: יחצ
צוריאל חורין
צילום: יחצ
צילום: יחצ
יעקב אלפסי
צילום: יחצ
צילום: יחצ
אייל שלזינגר
צילום: יחצ
מומלצים