שתף קטע נבחר

הרצליה: מעונות סטודנטים במקום קופ"ח

עיריית הרצליה תקים מעונות סטודנטים במקום בניין נטוש של שירותי בריאות כללית במרכז העיר. המתחם יכלול 110 דירות ל-200 סטודנטים. מחיר: 1,500 שקל לחודש ליחידת דיור פרטית, 4,000 שקל ל-3 שותפים. צפו בהדמיות

לידיעת הסטודנטים: עיריית הרצליה מדווחת היום (ג') כי בכוונתה להקים מעונות סטודנטים במקום הבניין הנטוש שבו ישבה קופת החולים של שירותי בריאות כללית, בפינת הרחובות בן סרוק ודון יוסף הנשיא שבמרכז העיר. המתחם החדש צפוי לכלול כ-110 יחידות מגורים שאמורות לספק מענה ל-200 סטודנטים (יחידים וזוגות), ובעירייה מדגישים כי שכר הדירה יהיה "נמוך משמעותית מהממוצע בשוק השכירות".

 

כתבות נוספות על הרצליה בערוץ הנדל"ן :

 

על פי ההערכות, יחידת דיור פרטית תעלה כ-1,500 שקל בחודש; יחידת דיור זוגית תעלה כ-2,700 שקל מדי חודש; ויחידת דיור המיועדת ל-3 שותפים תעלה מדי חודש כ-4,000 שקל. המתחם המתוכנן יכלול מבנה מגורים עם מרפסות אשר אמור לתת מענה לשירותים הנלווים הנדרשים לצרכי הסטודנטים, כך לדברי העירייה. הוא יכלול שטחים פתוחים, חללים לפעילות משותפת ואזורים לפעילות קהילתית.

 

בשבוע הבא תחליט מועצת העיר הרצליה אם לאשר את הקריטריונים לזכאות למגורים במעונות, הקובעים כי זכאים הם סטודנטים מן המניין ללימודי תואר ראשון או שני וללימודי תעודה, בגילאי 20-35, שהם תושבי הרצליה במשך 4 שנים מתוך 10 השנים האחרונות. על פי הקריטריונים, על הסטודנטים להיות חסרי דירה, ועדיפות תינתן למי ששירת שירות צבאי מלא או שירות לאומי-אזרחי.

 

הדמיות המתחם. שטחים פתוחים וחללים לפעילות קהילתית (הדמיה: עיריית הרצליה) (הדמיה: עיריית הרצליה)
הדמיות המתחם. שטחים פתוחים וחללים לפעילות קהילתית(הדמיה: עיריית הרצליה)

 (הדמיה: עיריית הרצליה) (הדמיה: עיריית הרצליה)
(הדמיה: עיריית הרצליה)

 (הדמיה: עיריית הרצליה) (הדמיה: עיריית הרצליה)
(הדמיה: עיריית הרצליה)

 

הסטודנטים ייבחרו בהגרלה מבוקרת

תקופת הלימודים המוצעת תהיה לשנה אחת, ולסטודנט תינתן האפשרות להאריך את תקופת המגורים מדי שנה עד לסיום לימודיו, ולא יותר מ-3 שנים בסך הכל. זאת על מנת לאפשר למספר סטודנטים רב ליהנות מההטבה. בחירת הסטודנטים תיעשה בהגרלה מבוקרת, על ידי גוף חיצוני שייבחר במכרז בהמשך התהליך.

 

כיום מתגוררים בהרצליה סטודנטים הרבים הלומדים במרכז הבינתחומי הרצליה (הידוע גם כמכללת רייכמן), אשר הוקם עוד ב-1994. לאורך השנים האחרונות החלו מחירי השכירות ברחבי העיר לעלות, בעיקר באזור המרכז ובשכונת הרצליה הירוקה שבה ממוקם המוסד האקדמי, בעקבות כניסתם של הסטודנטים לעיר. במקביל הוקמו מסעדות, בארים ומרכזי בילוי ופנאי לטובת התושבים החדשים.

 

לדברי משה פדלון, ראש העיר הרצליה, "מדובר במהלך נוסף שנועד לעודד ולהקל על הצעירים בהרצליה ולשמור אותם בעיר. המבנה החדש יקנה מראה רענן לשכונה הוותיקה ויזרים אוכלוסייה צעירה ופעלתנית". מאיה כץ, מ"מ וסגנית ראש העיר, הוסיפה כי "מעונות הסטודנטים במרכז העיר נועדו לתת מענה לאחד הגורמים שמטרידים את מנוחתם של צעירים רבים בתחילת דרכם, ועתידים להגדיל את מלאי הדירות, כחלק מההתחדשות העירונית המתקיימת בעיר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: עיריית הרצליה
הדמיית מעונות הסטודנטים בהרצליה. המגורים יתאפשרו בשלב הראשון לשנה אחת
הדמיה: עיריית הרצליה
מומלצים