שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בהרצליה: 360 דירות חדשות

בהרצליה מקודם פרויקט התחדשות עירונית שבו דירת 4 חדרים תעלה כ-2 מיליון שקל; ברעננה ובירושלים יצאו לשיווק מיזמי דיור להשכרה לטווח ארוך; ובאור עקיבא התקבלו היתרי בנייה לכ-500 יח"ד. מה שחדש בענף הנדל"ן

שר הבינוי החדש, יואב גלנט, נכנס אתמול לתפקידו , ויחד עם שר האוצר הטרי, משה כחלון, יצטרך למצוא פתרונות להגדלת ההיצע והוזלת הדירות. עד שהשניים יחלו להשמיע את התוכניות וההצהרות החדשות להתמודדות עם מצוקת הדיור, בחברות הנדל"ן לא מבזבזים זמן וממשיכים לדווח על פרויקטים למגורים שקיבלו היתרי בנייה או נפתחו לשיווק.

 

כתבות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

הרצליה: פינוי-בינוי במרכז העיר

בהרצליה, חברת מנרב דיווחה הבוקר (ב') כי תקים פרויקט מגורים במרכז העיר שיכלול 362 דירות חדשות במקום 124 דירות קיימות, במסגרת של פינוי-בינוי. מדובר במתחם הממוקם בקרן הרחובות בר כוכבא והר מירון, בסמוך לשטחים החקלאיים של קיבוץ גליל ים. כיום קיימים במתחם 9 בניינים בגובה של 3-4 קומות, שנבנו בשנות ה-60 של המאה הקודמת, חלקם שיכוני רכבת. הפרויקט החדש יכיל 4-5 בניינים בגובה של 7-15 קומות.

 

עד כה חתמה החברה על הסכמי פינוי מול 100 בעלי זכויות, המהווים כ-80% מכלל בעלי הדירות הנדרשים לצורך ביצוע פרויקט מסוג זה, והחלה בתהליך קידום התב"ע (תוכנית בניין עיר) החדשה מול הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה. במסגרת ההסכם עם הדיירים הקיימים, הם יהיו זכאים לדירות 4-5 חדרים חדשות, הכוללות מרפסת שמש, חניה תת-קרקעית ומחסן. כל דייר יקבל תוספת של 35 מ"ר ברוטו.

 

לדברי אבי ביתן, סמנכ"ל השיווק במנרב פרויקטים, "הפרויקט ממוקם בשכונת נווה ישראל, שהוגדרה בעבר כאזור שיקום שכונות. המצב של הבניינים שנבנו בשנות ה-60 רעוע. התחלנו באיסוף החתימות מהדיירים לפני פחות מ-3 חודשים, וכבר הגענו ללמעלה מ-80% חתימות, ובשבועות הקרובים ייחתמו יתר ההסכמים".

 

איתי סמדר, מנהל תחום התחדשות עירונית בחברה, הוסיף כי מחירי הדירות במתחם, ששטחן בממוצע כ-66 מ"ר, עומדים על 1.1-1.2 מיליון שקלים בממוצע. על פי ההערכות, דירת 4 חדרים חדשה בשטח של קרוב ל-100 מ"ר תימכר במחיר התחלתי של שני מיליון שקל.

הדמיית הפרויקט בהרצליה. 2 מיליון שקל ל-4 חדרים (הדמיה: קיקה בראז אדריכלים) (הדמיה: קיקה בראז אדריכלים)
הדמיית הפרויקט בהרצליה. 2 מיליון שקל ל-4 חדרים(הדמיה: קיקה בראז אדריכלים)

 

רעננה: דיור להשכרה ב-6,200 שקל

חברת א.א רובינשטין דיווחה אתמול כי החלה בשיווק ותהליכי אכלוס של פרויקט הדיור הראשון בישראל להשכרה לטווח ארוך בשכונת הפארק (שכונת נאות עוזי) ברעננה. מדובר בפרויקט הממוקם במערב העיר, בסמוך לפארק רעננה, וכולל 14 בניינים בגובה 6 קומות עם 238 יחידות דיור.

 

החברה זכתה במכרז לדיור להשכרה ב-2013, והדירות בפרויקט מיועדות להשכרה לטווח ארוך לתקופה של בין שנה וחצי ועד 20 שנה. אכלוס 4 בניינים הראשונים צפוי באוגוסט 2015 ואכלוס כל הפרויקט תוך כשנה. מדובר בדירות בשטחים של 96-138 מ"ר, כאשר 25% מהדירות יוקצו לזכאים במחירים נמוכים ב-20% ממחירי דמי השכירות באזור.

 

כך, לדוגמא, דירת 4.5 חדרים בשטח של 100 מ"ר תעלה מדי חודש כ-6,900 שקל לתקופה של שנה וחצי; 6,400 שקל לתקופה של 3.5 שנים; או 6,200 שקל בחודש לתקופה של 5.5 שנים. דירת גן עם 4 חדרים בשטח של 96 מ"ר תעלה מדי חודש 7,400 שקל לתקופה של שנה וחצי; 6,900 שקל בחודש לתקופה של 3.5 שנים; או 6,700 שקל לתקופה של 5.5 שנים. דופלקס עם 5 חדרים בשטח של 134 מ"ר יעלה מדי חודש 9,500 שקל לתקופה של חצי שנה; 7,900 שקל לתקופה של 3.5 שנים; ו-7,600 שקל לתקופה של 5.5 שנים.

 

לדברי יונית הראל-ידלין, מנהלת הפרויקט, החברה אף תבצע את ניהול אחזקת הפרויקט. עוד היא אומרת כי החברה חתמה על הסכם עם מועדון הצרכנות "היי-טק זון" על שיווק ראשוני של דירות לחברי המועדון מאזור רעננה, כפר סבא, הרצליה והסביבה. "שכירות ארוכת טווח תאפשר לשוכרים ביטחון אישי של כתובת מגורים קבועה, ללא תלות בהחלטות שרירותיות של בעלי דירות, שמאלצות את השוכרים מדי תקופה קצרה לעבור מדירה לדירה", היא מוסיפה.

הדמיית הפרויקט ברעננה. 6,200 שקל בחודש ל-5 חדרים לתקופה של 5.5 שנים ()
הדמיית הפרויקט ברעננה. 6,200 שקל בחודש ל-5 חדרים לתקופה של 5.5 שנים

 

גם בירושלים: פרויקט דיור להשכרה 

גם בירושלים מתוכנן להיבנות פרויקט דיור להשכרה. חברת פרץ בוני הנגב הודיעה היום כי פרויקט "משכנות משואה" בבירה יכלול גם דירות להשכרה. בחברה מתכוונים להציע את הדירות במודל של "שכירות הפוכה". כלומר: דמי השכירות יורדים מדי שנה. כך, למשל, מסבירים בחברה כי דירת 4 חדרים מוצעת להשכרה החל מ-4,700 שקל ודירת 5 חדרים החל מ-5,700 שקל. עד השנה החמישית דמי השכירות יירדו בממוצע ב-3.5%.

 

עד כה חתמה החברה על 25 חוזי שכירות לתקופות משתנות, כאשר רוב השוכרים חתמו על חוזים לתקופה של 5 שנים. הפרויקט כולל שני מגדלים בגובה 24 קומות ו-156 דירות, מתוכן 78 דירות יוצעו להשכרה. המחיר הממוצע של הדירות שנמכרו בפרויקט, אשר צפוי להתאכלס בספטמבר וממוקם בסמוך לגן החיות התנכי וקניון מלחה, עמד על כ-2.3 מיליון שקלים.

 

לדברי אלי ביתן, מנהל השיווק בחברה, "אחת הבעיות הקשות בשוק השכירות הוא שלשוכר אין ביטחון שהדירה אותה שכר תשמש אותו לטווח ארוך. מדי שנה השוכרים נכנסים ללחץ בציפייה לעלייה של עשרות אחוזים בשכר הדירה. אנחנו בחברה חושבים ששוכר טוב הוא נכס וצריך לשמר אותו. לכן החלטנו להשכיר את הדירות בשכירות הפוכה, כך שהשוכרים יודעים שדמי השכירות שלהם לא רק שלא יעלו אלה אף יירדו ככל שהם יתמידו ויישארו בדירה".

פרויקט משכנות משואה בירושלים. 4,700 שקל ל-4 חדרים ()
פרויקט משכנות משואה בירושלים. 4,700 שקל ל-4 חדרים

 

אור עקיבא: היתרי בנייה לכ-530 דירות

באור עקיבא, חברת אאורה ישראל מדווחת היום על קבלת היתר בנייה עבור פרויקט "מבואות קיסריה" שיכלול 270 יחידות דיור חדשות. העבודה בפרויקט, אשר יבוצע על ידי חברת דניה סיבוס, החלה השבוע וצפי האכלוס הוא לספטמבר 2017. עלות ביצוע הפרויקט עומדת על כ- 158.5 מיליון שקלים.

 

לדברי הבעלים יעקב אטרקצ'י, עד כה נמכרו בפרויקט קרוב לשני שלישים מהדירות (יותר מ-155 יחידות דיור), ובנייתו צפויה להימשך כ-30 חודשים. הוא יכלול 3 מגדלי יוקרה בגובה 20 קומות, לצד פארק, מגרשי טניס, מרכז מסחרי, חניון מקורה, חדר כושר וספא לשימוש הדיירים.

 

דירות 4 חדרים בפרויקט עולות החל מ-1.190 מיליון שקלים, ודירות 5 חדרים החל מ- 1.340 מיליון שקלים. גם כאן משתפת החברה פעולה עם מועדון הצרכנות "היי-טק זון", כך שחברי המועדון ישלמו החל מ-1.116 מיליון שקלים לדירות 4 חדרים והחל מ-1.283 מיליון שקלים ל-5 חדרים.

פרויקט מבואות קיסריה. 1.190 מיליון שקלים ל-4 חדרים (הדמיה: Viewpoint) (הדמיה: Viewpoint)
פרויקט מבואות קיסריה. 1.190 מיליון שקלים ל-4 חדרים(הדמיה: Viewpoint)

במקביל, גם קבוצת שכטר הודיעה כי קיבלה היתר בנייה לפרויקט המגורים "נוף ים קלאב" בשכונת נוף ים החדשה במערב העיר, והחלה בביצוע היסודות והקמת שלד המבנים.

 

הפרויקט כולל 3 מגדלים בני 21 קומות עם 267 דירות. המחירים מתחילים ב-1.09 מיליון שקלים ל-4 חדרים ואכלוס הפרויקט מתוכנן לעוד כשנתיים. לצדו תבנה הקבוצה מרכז מסחרי בשטח של 4,000 מ"ר.

 

לדברי דדי ריזל, מנכ"ל קבוצת שכטר, "פרויקט נוף ים קלאב באור עקיבא ממוקם בסמוך לכביש החוף (2) ובקרבת תחנת הרכבת בבנימינה, ומהווה פתרון לרוכשי דירות שמבינים שניתן ליהנות מאיכות חיים במחירים שפויים מחוץ למרכז הארץ".

פרויקט נוף ים קלאב. 1.09 מיליון שקלים ל-4 חדרים (הדמיה: קבוצת שכטר) (הדמיה: קבוצת שכטר)
פרויקט נוף ים קלאב. 1.09 מיליון שקלים ל-4 חדרים(הדמיה: קבוצת שכטר)

 

חריש: נרכשה קרקע ל-168 דירות

בחריש דיווחה חברת eWave נדל"ן מקבוצת ההיי-טק eWave ארגון עמותה לרכישת קרקע לבניית 168 דירות. העסקה מומשה באמצעות עמותה שגיבשה החברה, לפי מחיר של 180 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור, כולל פיתוח ומע"מ. העמותה, שנקראת חריש MAX, חתמה על הסכם האופציה מול העמותה החרדית "ערבים לדיור", שהחזיקה בבעלותה שני מגרשים לבניית 300 דירות סך הכל.

 

באמצעות חברת השיווק היילנד, חברת-בת של eWave נדל"ן, השלימה העמותה את כל שיווק הדירות לחברי הקבוצה תוך 3 חודשים. דירות 4 חדרים בשטח של 92 מ"ר נמכרו במחיר התחלתי של 799 אלף שקל, ודירות 5 חדרים בשטח של כ-110 מ"ר נמכרו החל מ-890 אלף שקל.

 

לדברי אסף כהנר, מנכ"ל היילנד, "מחירי הנדל"ן בחריש נמצאים בעלייה מתמדת. נכון להיום חברות הקבלן משווקות דירות 4 חדרים ביישוב לפי מחיר של 960 אלף שקל. בצנרת השיווקים ממתינות עוד אלפי יחידות דיור לבנייה, והערכות הן שמחיר דירת 4 חדרים יגיע במהלך 2015 ללמעלה ממיליון שקל".

פרויקט חריש MAX ()
פרויקט חריש MAX

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הרצליה. מתרחבת
צילום: עידו ארז
מומלצים