שתף קטע נבחר

מירי רגב: "ניצחון גדול לספורט"

לאחר ההחלטה להוריד מהפרק את ההצבעה על השעיית ישראל מפיפ"א, שרת התרבות והספורט מברכת: "מזמינה את ג'יבריל רג'וב להיפגש ולפתור את הבעיות למען כלל הספורטאים". במשרד הספורט בוחנים אפשרות לסיוע כספי בגובה מיליון שקלים להתאחדות. גוטמן: "אני שמח, אין לערב פוליטיקה וספורט"

בתום מספר ימים מתוחים למדי, ובתום דרמה מבלבלת למדי בקונגרס פיפ"א בציריך, הדרישה להשעות את ישראל מהתאחדות הכדורגל העולמית, ירדה מהפרק.

 

עם זאת,  חברי הקונגרס הצביעו בעד הקמת ועדת פיקוח בחסות פיפ״א בהשתתפות נציגים מישראל ומהרש״פ, להסדרת מעבר חופשי של אנשי כדורגל וציוד ספורט ושתבחן את סוגיית מעמדם של המועדונים הישראלים בשטחים.

 

לחיצת היד של עיני ורג'וב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
לחיצת היד של עיני ורג'וב(צילום: רויטרס)

 

עופר עיני, יו"ר התאחדות הכדורגל: ״אני שמח עבור הכדורגל הישראלי ועבור מדינת ישראל שאיום ההשעיה הוסר. ההישג הזה מגיע אחרי עבודה מאומצת שנמשכה שבועות ארוכים מצד אנשי ההתאחדות, משרד החוץ וכמובן תרומתו המשמעותית של ראש הממשלה. תודות גדולות גם לנשיא פיפ״א ספ בלאטר ולנשיא אופ״א מישל פלטיני על המאמצים שלהם לטובת פתרון צודק. זה יום שמח לכל מי שאוהב כדורגל ומאמין שהשלום אפשרי. לחצתי את ידו של רג׳וב מתוך אמונה וכנות שאפשר אחרת. זאת עת לחגוג, אבל לזכור שאנחנו נמשיך לתרום ככל יכולתנו לטובת הכדורגל״

 

"אני מברכת את נשיא פיפ״א, ספ בלאטר, נשיא אופ״א, מישל פלטיני, וראשי פיפ״א על התנהלותם בהתאם לרוח ולערכי הספורט", אמרה שרת התרבות והספורט החדשה, מירי רגב. "אני מודה על כך שלא איפשרו היום דריסת רגל של הפוליטיקה בספורט. מדובר בארגון שחרט על דגלו להיות גשר לשלום. זהו ניצחון גדול בעיקר לספורט . אני מזמינה את מר ג׳יבריל רג׳וב להפגש עימי ולפתור את הבעיות למען כלל הספורטאים במטרה להביא להשגים טובים יותר". במשרד הספורט אף בוחנים אפשרות לסיוע כספי בגובה מיליון שקלים להתאחדות לכיסוי ההוצאות במהלך הפעילות למניעת ההשעייה של ישראל.

 

מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, אמר: "אני שמח שהנושא לא עלה לסדר היום ומברך את כל מי שעשה במלאכה לטובת העניין. אין לערב פוליטיקה וספורט. הכדורגל צריך לאגד ולא לפלג. שחקני הנבחרת שלנו יוכיחו שכוחנו על כר הדשא".

 

יורם באומן, יו"ר מנהלת הליגות: אני מבקש לחזק את ידיו של ידידי, עופר עיני, שהצליח יחד עם צוותו למנוע את ההרחקה של הכדורגל הישראלי ממשפחת העמים. באותה נשימה אני מבקש להודות לראש הממשלה, משרד החוץ, משרד התרבות והספורט וכל מי שעסק בהדיפת היוזמה הרעה הזאת של עירוב פוליטיקה וספורט. אבל בלי חשבון נפש בהקשר זה אי אפשר ובכוונתנו כמנהלת, בשיתוף הקבוצות וההתאחדות להמשיך להלחם בנגע האלימות והגזענות בספורט.

 

כפי שאנו כיהודים לא יכולים לקבל את הקריאות הגזעניות במגרשים ברחבי אירופה,לא נוכל לקבל אותם כאן בישראל. החמרנו את החקיקה,יזמנו עם נשיא המדינה את מגן הכבוד לקבוצה ההוגנת ואני בטוח כי ביחד,בכוחות משותפים,נפעל למיגורה של תופעה נפשעת זו".

 

אבי לוזון :"אני מברך את המשלחת הישראלית ואת עופר עיני בראשה על העבודה המאומצת שנעשתה אני באופן אישי מודה לבלטר פלטיני לנסיך הירדני עלי ליו"ר התאחדות הגרמנית מר ניסבך ולכל חברי באירופה שעמדו לצידנו לאורך כל הדרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
מירי רגב
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים