שתף קטע נבחר

המהלך הפלסטיני בפיפ"א: 'ההכפשה הצליחה'

ישראל אמנם לא הושעתה מהכדורגל הבינלאומי, אבל דובר משרד החוץ לשעבר יגאל פלמור מודאג: "נוצר רעש שלילי סביב ישראל, הכתם נשאר"

 

"נכון שהפלסטינים לא הביאו להשעיית ישראל מפיפ"א, אבל נוצר רעש שלילי סביב ישראל. הכתם נשאר. בעולם שלא מתמצא בסכסוך הישראלי-פלסטיני, מהלך ההכפשה הפלסטיני הצליח בגדול", כך אומר הבוקר (א') דובר משרד החוץ לשעבר, יגאל פלמור, שבראיון לאולפן ynet מנסה לצנן את הסיפוק הישראלי מהסרת ההצעה הפלסטינית להרחיק את ישראל מפדרציית הכדורגל העולמית. "פעם אחר פעם הפלסטינים מובילים מהלכים שמיועדים להביא לגינוי או סנקציות נגד ישראל. זה חלק מאסטרטגיה רחבה, הרבה יותר מכדורגל".

 

פלמור מסביר שהמהלך בהתאחדות הכדורגל העולמית הוא רק צעד אחד בפעילות הדיפלומטית של הפלסטינים לפגוע בלגיטימיות של ישראל. הצעד הבא עלול להיות בוועד האולימפי הבינלאומי. "וחוץ מהוועד האולימפי יש עוד זירות שאליהן צריך להיערך", הוא מוסיף. "יש הרבה מאוד התאחדויות ספורט והפלסטינים יכולים לשחזר את המהלך כמעט בכל ענף. המהלכים האלה מוכרים לנו גם מגופים אחרים שלא בהכרח קשורים לספורט. למשל אונסק"ו, המועצה לזכויות אדם וזרועות של האו"ם שלא מוכרות לציבור הרחב בכלל".

 

- אנחנו יכולים עדיין לנצח במאבק ההסברה מול הפלסטינים? או שאנחנו מאבדים נקודות כל פעם מחדש?

"התשובה הראשונה היא לא. מספיק לעשות רעש שלילי ולקבל תהודה עצומה. כלומר, את ההשעיה הם לא השיגו, אבל הם כן ישיגו הרבה מאוד חשיפה שלילית לישראל. אם תהיה תפיסה שאנחנו לא בסכסוך אלא במהלך המיועד לדיאלוג, פיוס ומציאת הסדר, תיבת התהודה של הרעש השלילי תצטמצם מאוד".

 

- באילו ענפים אתה מזהה נקודת תורפה במאבק הישראלי נגד החרמות?

"כמעט בכל איגוד בינלאומי. מארגן הדואר הבינלאומי ועד ארגונים מקצועיים. ארגונים של איגודים מקצועיים, בכל זרוע של האו"ם, מארגון הבריאות של האו"ם – שלאחרונה קבע כי ישראל היא מפרת זכויות הבריאות הגדולה בעולם – וכלה בארגונים הכי קטנים של האו"ם או של נספחיו. בכל מקום שהפלסטינים יכולים, שם הם דוחפים את הדברים האלה. עבורם זו האינתיפאדה המדינית וזו התשובה שלהם ליתרון הצבאי המוחץ שיש לישראל בשטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים