שתף קטע נבחר

מפתיע: מה הקשר בין עישון לשינה שלכם? צפו

לא יכולים לקנות דירה, ישנים פחות טוב, והסיכוי ללדת ילד שיעסוק בפעילות פלילית עולה. מחקרים שבדקו את השפעת העישון על חייכם מגלים תוצאות מפתיעות ומעוררות מחשבה

היום (א') מציינים ברחבי העולם את יום העישון הבינלאומי. אספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על עישון, שאולי יגרמו לכם לזרוק את הסיגריה לפח האשפה.

 

  

אתם מעשנים? הסיכויים שלכם לקנות דירה נמוכים יותר.

מחקר סיני מצא כי הסיגריות שאדם רוכש במהלך חייו יכולות להגיע לסכום לא מבוטל של כחצי מיליון שקל. בסין, אגב, סכום כזה יקנה לכם דירה של שמונה מאות מטר מרובע. אז בזמן שאתם ממתינים לרפורמת הדיור של משה כחלון, כדאי לכם לשקול על אפיק השקעה שלא עולה באש.

 

אתם ישנים רע? יש לזה סיבה.

חוקרים מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת רוצ'סטר באנגליה גילו כי עישון טבק יכול לשנות את קצב השעון הביולוגי במוח, שינוי שהופך את שנת הלילה לנינוחה הרבה פחות.

 

רוב המשתתפים המעשנים במחקר העידו על הפרעות שינה, על שינה לא רציפה ועל קושי להירדם. אז אם אתם מעשנים, אל תתפלאו אם קשה לכם להישאר ערים מול המחשב בעבודה.

 

הסיגריות מפריעות לכם לישון (shutterstock) (shutterstock)
הסיגריות מפריעות לכם לישון(shutterstock)

 

אתם חוששים ליציבות הדמוקרטיה? כבו את הסיגריה

עשרים ושמונה אחוזים מן הציבור לא הצביעו בבחירות לכנסת האחרונה, ויש סיכוי שרבים מהם מעשנים. מחקר חדש שנערך בארה"ב גילה כי מעשנים מצביעים פחות מאנשים שלא מעשנים.

 

המחקר, שבחן למעלה מאחד עשר אלף מעשנים ולא מעשנים, מצא כי קיימת סבירות גבוהה שיותר משישים אחוזים מן המעשנים לא ילכו לקלפי.

 

גבירותיי, רוצות ילד עבריין? המשיכו לעשן בהריון

מחקר שנערך בארה"ב בחן נשים מעשנות ולא מעשנות במהלך הריונן. כעבור כמה שנים, כשהילדים הגיעו לגיל בגרות, נבדק לכמה מהם יש תיק פלילי.

 

הממצאים גילו כי ילדים לאמהות שעישנו יותר מחפיסה ביום במהלך ההריון, נטו לפעילות פלילית, בשלושים אחוז יותר מאשר התינוקות שגדלו בסביבה נקייה מעשן.

 

ולפני סיום, בואו תראו איך הריאות שלכם יראו, אם תעשנו חפיסת סיגריות אחת ביום: האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן ערכה ניסוי שבחן את את התהליך שעוברות הריאות בזמן עישון.

 

הריאות מתנהגות למעשה כמו ספוג, והן סופגות את האוויר שנכנס לתוכן. ומה קורה כשמעשנים? העשן שנכנס לריאות צובע אותן בשחור וממלא אותן בזפת. עישון נעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
או דירה או סיגריות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים