שתף קטע נבחר

צפו: פינוי-בינוי בשכונת מגורים ברמת גן

אמש החלה הריסתם של 3 בניינים ישנים בני 4 קומות עם 48 דירות ברחוב החולה בר"ג, לטובת 2 מגדלים עם 167 דירות חדשות. המחירים: החל מ-1.78 מיליון שקלים לדירות 3 חדרים ו-2.25 מיליון ל-5 חדרים. דייר ששילם 40 אלף דולר על דירה בשנת 1983, יקבל דירת 5 חדרים: "15 שנה חיכיתי ליום הזה"

התחדשות עירונית ברמת גן: אחרי הליך שארך כ-15 שנה, החלה אמש (א') קבוצת כנען שבבעלות איל הנדלר, מאיר טל וניב רום, בהריסת מבני מגורים משנות ה-70 של המאה הקודמת ברחוב החולה 8-12 בעיר, במסגרת של פינוי-בינוי. זאת לאחר שהקבוצה קיבלה מהעירייה היתר להקים את פרויקט "Smart Towers", אשר יכלול שני מגדלי מגורים בני 23 קומות ו-167 דירות חדשות, במקום 3 בניינים עם 4 קומות ו-48 דירות ישנות. צפו בסרטון ההריסה.

 

 

מהקבוצה נמסר כי "מדובר בהליך הריסה רחב היקף ומורכב, שהתבצע באמצעות טרקטור ייעודי מסוג באגר בעל זרוע גבוהה וארוכה, שכן הבניין שוכן באמצע שכונת מגורים בנויה ומאוכלסת". הדיירים הוותיקים פינו דירות 3 חדרים בשטח של 60 מ"ר, ויקבלו במקומן דירות 4 חדרים בשטח של 110 מ"ר; דיירים שפינו דירות 4 חדרים בשטח של 86 מ"ר, יקבלו במקומן דירות 5 חדרים בשטח של 125 מ"ר; ודיירים שפינו דירות 5 חדרים בשטח של 100 מ"ר, יקבלו דירות 6 חדרים בשטח של 142 מ"ר.

 

כתבות נוספות על פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

  

הפרויקט יכלול דירות 3-6 חדרים וכן דירות פנטהאוז, כולן עם מרפסות ומחסן ועם "אופי חכם" - כלומר ניתן יהיה להפעיל את מערכות החשמל בדירות באמצעות סמארטפון. כמו כן, יכלול הפרויקט חניון תת-קרקעי עם 330 מקומות חניה. מאחר שמדובר בתוספת משמעותית של מכוניות לשכונה, עולה החשש לצפיפות ועלייה במפלס הפקקים.

 

ואולם, בקבוצה מבהירים בשיחה עם ynet כי בשנה וחצי האחרונות עוסקת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר בשיפור התשתיות, בין היתר באמצעות הקמת רמזורים חדשים והרחבת הצירים. עוד מוסיפים בקבוצה כי בעתיד מתוכננת יציאה נוספת מהשכונה לכיוון כביש 4.

הריסת המבנים, אתמול. "מדובר בהליך הריסה רחב היקף ומורכב" (צילום: קבוצת כנען) (צילום: קבוצת כנען)
הריסת המבנים, אתמול. "מדובר בהליך הריסה רחב היקף ומורכב"(צילום: קבוצת כנען)

 (צילום: קבוצת כנען) (צילום: קבוצת כנען)
(צילום: קבוצת כנען)

 (צילום: קבוצת כנען) (צילום: קבוצת כנען)
(צילום: קבוצת כנען)

 (צילום: קבוצת כנען) (צילום: קבוצת כנען)
(צילום: קבוצת כנען)

 

דירה ב-40 אלף דולר ב-1983

מחירי הדירות שיימכרו לציבור הרחב גבוהים למדי גם בשלב ההתחלתי (שלב "הפרי-סייל"), והם צפויים עוד לעלות בהמשך. הם משתנים בהתאם לגודל הדירה, הקומה וכיווני האוויר. כך, למשל, דירות 3 חדרים בשטח של 87 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר עולות כ-1.78 מיליון שקלים; ודירות 5 חדרים בשטח של 125 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר עולות כ-2.250 מיליון שקלים.

 

דירות 6 חדרים בשטח של 142 מ"ר עולות כ-2.7 מיליון שקלים, ואילו דירות 4 חדרים בשטח של 110 מ"ר עם מרפסות בשטח של 14 מ"ר עלו החל משני מיליון שקלים - אך לדברי הקבוצה כולן נמכרו. דירות הפנטהאוז עולות החל מ-5.2 מיליון שקלים. בחברה מציינים כי מרבית הדירות יהיו בנות 5 חדרים.

 

"ההתרגשות גדולה, וכך גם הציפיות מהפרויקט. 15 שנה חיכיתי ליום הזה, אבל עכשיו אני פה ולא באמת מאמין שזה קורה", אומר ל-ynet אריק סלם, דייר ברחוב החולה 8 בעיר, שמספר כי הניסיונות לבצע התחדשות עירונית במתחם המגורים החלו עוד בשנת 2000.

 

סאלם מתגורר בבניין עם בני משפחתו מאז שנת 1983, בדירת 4 חדרים ששטחה כ-80 מ"ר שעליה שילם אז כ-40 אלף דולר. "אנחנו צפויים לקבל דירת 5 חדרים בשטח של כ-120 מ"ר, עם מחסן ושתי חניות", הוא מוסיף. "אמנם הילדים כבר גדלו ועזבו את הבית ולא ייהנו מהדירה החדשה, אבל יהנו מהמפגשים המשפחתיים". כיום דירות בבניינים סמוכים עולות כמיליון שקל.

הדמיית הפרויקט החדש. המחירים חוצים את רף שני מיליון השקלים (הדמיה: גיל חלמיש) (הדמיה: גיל חלמיש)
הדמיית הפרויקט החדש. המחירים חוצים את רף שני מיליון השקלים(הדמיה: גיל חלמיש)

"הריסת הבניינים הישנים מהווה צעד משמעותי בהתקדמות הפרויקט, שקיבל היתר ויחל להבנות מיד בתום ההריסה", מסביר מאיר טל, מנכ"ל קבוצת כנען, "מדובר באחד הפרויקטים המרכזיים של הקבוצה ואנו שמחים כי הוא יוצא לדרך, לאחר תהליך ארוך ומאתגר. ההריסה מהווה עוד שלב בהתחדשות העיר כולה, שהולכת ומשתנה עם התחדשות עירונית ואוכלוסייה חדשה וצעירה".

 

לדבריו, "כדי להיות נגישים גם לצרכי האוכלוסייה הצעירה המאפיינת את האזור, כללנו בפרויקט דירות קטנות בנות 3 חדרים, מוצר נדיר יחסית בפרויקטים חדשים בכלל ובייחוד באזור". יצוין כי על תכנון הפרויקט הופקדו ברק ציפור וכנף-פרנס אדריכלים. על הליווי הופקד משרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קבוצת כנען
הריסת מבני המגורים ברמת גן, אמש
צילום: קבוצת כנען
מומלצים