שתף קטע נבחר

שנה לרצח: שלוש אמהות שרות

"שורה משיר בהלווייתו של נפתלי פרנקל פגעה כחץ בליבי: 'אמהות שרות. אגרוף רעם ניתך, דומייה חזקה'. המילים שכתב אלתרמן כאילו נכתבו עליכן. באותו לילה לא הצלחתי להירדם. הלחנתי את השיר כשהדמעות זולגות על הקלידים. היום אנו שרות שלוש זמרות, שלוש אימהות, לזכרם. עבורכן"

רחלי, בת גלים ואיריס. חברות יקרות,

יום חטיפת ילדיכן לפני שנה בדיוק הכה בכולנו. לכולנו יש ילדים שחוזרים מחטיבות הביניים ומהתיכונים, מן האולפנות ומהישיבות – דבר שבשגרה. נפתלי, גיל-עד ואיל לא חזרו. הימים נקפו, תפילות ובקשות נשמעו ברחבי הארץ. 

 

 

אני זוכרת את הפגנת התמיכה הגדולה בכיכר רבין, כולנו היינו שם אתכן בגופנו או בלבנו. היו אלה רגעי אחדות שכבר שנים לא ידענו כמותם, יום נקף מאותו חיבוק קולקטיבי גדול - והתבשרנו בבשורה המרה. היינו אבודים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

מתוך ההספדים, אני זוכרת את הספדו של הרב שי פירון, שר החינוך דאז. ובמיוחד נצרבה בי שורה שציטט מתוך שירו של נתן אלתרמן "האם השלישית", שמילותיו פגעו כחץ בליבי:

 

"אמהות שרות, אמהות שרות

אגרוף רעם ניתך דומייה חזקה".

 

כשירד היום ושבתי הביתה, חיפשתי את נוסח השיר המלא. המילים שכתב אלתרמן לפני שנים רבות כאילו נכתבו עליכן. באותו לילה לא הצלחתי להירדם. ישבתי בחדר העבודה שלי ליד הפסנתר, והלחנתי את השיר כשהדמעות זולגות על הקלידים.

 

עבורכן. לזכרם

בשנה שחלפה לא נגעתי בשיר, היה לי קשה להוציא אותו לאור. אך ככל שהתקרבה שנה למילואה – זעק בי משהו להוציא את השיר עבורכן. לזכרם. הצעתי לאיציק וייס, מנהל בית הספר למוזיקה "מזמור" שבגבעת וושינגטון, להפיק את השיר עם האמנים הצעירים ב"מזמור".

 

 

נדיר היה עבורי ליצור שיר בנסיבות שכאלו. גם הקלטת השיר בהפקתו של איציק וייס הייתה חוויה מיוחדת עבורי. בקליפ אנו שרות שלוש זמרות, שלוש אימהות: שתי בוגרות מוכשרות של בית הספר מזמור - ליה ארזוני ומיכל מולודיק, ואנוכי. לקליפ שותפות גם תלמידות מזמור, הדס פרנקל, בת דודתו של נפתלי, והמתופפת עינת הראל, שכנתם של משפחת יפרח באלעד.

 

רחלי - חברתי משכבר ומורתי לגמרא, בת גלים – אנו מכירות מאז הזמנת אותי להופיע ביישובך, ואיריס, שזכיתי להכיר לאחרונה -כל השנה הייתן גיבורות, הובלתן את כל העם לעשייה ולאהבת חינם.

 

השיר הזה, בלחן הזה - מוקדש לכן ולמשפחותיכן בחיבוק רחב ובאהבה רבה כאם – לאימהות.

 

שלכן,

חגית כפיר

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים