שתף קטע נבחר

חברות שוקלות התנתקות מפרטנר: "לא נממן חרם על ישראל"

קל אוטו ופשוט ירוק החליטו לנתק את עובדיהן מפרטנר. קל אוטו: "אני ממליץ למנכ"ל פרטנר לתבוע את אורנג' העולמית. כרגע מחכה לתשובה מהחברה". פשוט ירוק: "לא נסכים שאפילו חלקיק מכספנו ישמש למימון שכרו של מנכ"ל אורנג' העולמית". מנכ"ל קליל לעומת זאת טוען: "פגיעה בפרטנר זו פגיעה בישראלים. צריך לא להתחבר לרשת אורנג' בחו"ל"

מהלך פטריוטי או יחצ"ני? בעקבות דברי מנכ"ל אורנג' העולמית, שאמר כי הוא מעוניין לצאת מישראל כדי לרצות את מחרימיה, כמה חברות ישראליות הביעו דעות נחרצות נגד הישארותן כלקוחות פרטנר (חברה ישראלית בבעלות הישראלי לשעבר חיים סבן), במהלך שיתכן שטומן בחובו היעלבות אמיתית, אך גם לא מזיק מבחינה שיווקית.

 

התנתקתם מפרנר? אתם מתנגדים להתנתקות מפרטנר, כי היא לא אשמה? כיתבו לנו >>

 

חברת השכרת הרכב קל אוטו, הודיעה על כוונתה להחזיר 400  מכשירים ניידים לפרטנר וחברת הדשא הסינתטי פשוט ירוק, ניידה מפרטנר 34 מנויים, כך לטענת החברות.

 

עובדי פרטנר כיסו את סמל אורנג' (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עובדי פרטנר כיסו את סמל אורנג'(צילום: עידו ארז)

 

"לא רוצה לראות את הסמל של אורנג' בחשבוניות"

"פשוט ירוק" הודיעה בהודעה לעיתונות: "לא נסכים שאפילו חלקיק מכספנו ישמש למימון שכרו של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר". מנכ"ל פשוט ירוק, גיא סער מסר כי: "אנו מסיימים לעת עתה את הקשר עם פרטנר בצער מסוים כיוון שנהננו משרות טוב ומחירים הוגנים, אומר  אולם כל עוד החברה קשורה בדרך כלשהי לאורנג' העולמית לא נוכל להביט בעצמנו במראה".

 

ל-ynet אמר שהוא מקווה שפרטנר תמצא דרך מהירה להתנתק מאורנג' ואף לתבוע אותה על הנזקים שנגרמו לה. "אם וכאשר זה יקרה נשקול מחדש את צעדינו בתחום זה, וכך יש להניח רבים במגזר העסקי והפרטי בישראל".

 

במהלך הזה, אתם בעצם פוגעים בפרטנר הישראלית, שמשתמשת במותג אורנג', לא באורנג' העולמית

 

"פרטנר בחרו להשתמש במותג אורנג' כשזה נוח. אני לא כועס עליהם באופן אישי. רק שחלק מהשימוש במותג הזה בישראל משלשל כסף לכיסו של מנכ"ל אורנג' העולמית ולחברה העולמית, בין אם זה אגורות בודדות ובין אם דולרים כבדים ואני לא מוכן להיות חלק מזה. גם אם מאחורי הקלעים אלה חברות נפרדות, למראית עין זה נראה ככה. בחשבוניות שיגיעו אלי, אני אראה את הסמל של אורנג' ואני לא מעוניין בזה".

 

מה עצבן אותך בדברים של המנכ"ל?

 

"זה לא רק הוא. זה חלק מחרם עולמי. כל שני וחמישי צרכן כזה או אחר, מחרים את ישראל בגלל דיסאינפורמציה או כיוון שהוא חושב שהוא מבין את המצב בארץ, מחליט לעשות. כשעושה את זה אזרח או מדינה כזאת או אחרת וכשעושה את זה מנכ"ל של חברה בינלאומית שיש לה פה נציגות בארץ,ז ה משהו אחר. הלוואי ויכולתי לעשות יותר מזה אבל זה מה שאני יכול לעשות בכוחותי הדלים: לא להיות לקוח של החברה הזאת, גם אם זו חברה ישראלית ולא החברה העולמית".

 

אנחנו מותג פטריוטי ואורנג' מזוהה עם חרם על ישראל

גם חברת קל אוטו הודיעה כאמור לפרטנר על כוונתה להחזיר יותר מ-400 מכשירי סלולר שנמצאים בידי עובדי החברה. בינתיים היא משהה את המהלך עד שפרטנר תודיע על המשך יחסיה עם אורנג'. 

 

"חלק מהמכשירים בבעלותינו, חלקם פרי עסקה משולבת אבל המהות הוא זיהוי עם המותג. יש פה בעיה עם הזהות המותגית", אמר ל-ynet מנכ"ל החברה דני שביט. " אנחנו מגדירים את קל אוטו כמותג שמזוהה עם ישראליות ופטריוטיות וזה לא יכול לעבוד עם מותג כמו אורנג' שמזוהה עם חרם על ישראל.

 

"מנגד, אין אין לנו דבר נגד פרטנר שהיא חברה ישראלית. אם פרטנר תוביל מהלך של ניתוק מהמותג אורנג' אז נתמוך בהם ונחזקם בעניין הזה. יש לפרטנר הזדמנות להתנתק מהמותג הזה, כי מנכ"ל אורנג' גרם להם נזק משמעותי והם יכולים לתבוע".

 

לא משנה לכם שאתם גם גורמים נזק לפרטנר בעזיבה הזאת?

 

"כרגע פרטנר ביקשו שיהוי מסוים בהחלטה כי הם מובילים מהלך ואנחנו כרגע משהים נקודתית את העזיבה. נראה מה הם יעשו".

 

התנתקות מפרטנר - נזק לישראל

צורי דבוש יו"ר קליל, לא לקוח פרטנר, חושב אחרת: "כל הלחצים על ישראל והחרם נובעים מגישה שגוייה שהפעלת חרם תאלץ את ישראל לעשות יותר מאמצים לקדם את הליך השלום זה לא אמצעי לקדם את השלום.

 

"אם גוף מסחרי חושב שחרם זה לא הכלי לקדם את תהליך השלום, עליו לומר להם אני חברה מסחרית אני מרוויח כסף מהישראלים אני לא חושב שחרם יקדם את תהליך השלום".

 

אין לדעת מה דעתו של מנכ"ל אורנג' העולמית בנושא הסכסוך כי הוא לא ביטא אותה. הוא רק אמר שיש עליו לחץ מתמיד לצאת מישראל וזה לא משתלם לו והוא מעוניין לצאת. בנוסף, לא בטוח שהקריאות לחרם הן כדי לקדם תהליך של שלום. רבים פשוט רוצים שלא תהיה מדינה כזאת שנקראית ישראל. לכן קשה לפנות בדברים למנכ"ל אורנג'. השאלה היא האם בעקבות דבריו, צריך הצרכן הישראלי להתנתק מפרטנר?

 

"חרם זה הכלי האחרון, בטח לא בגלל אמירה של מנכ"ל אורנג' העולמית. הוא לא בדיוק בקשרים מסחריים אלא רק בקשרי מותג. הישראלים לא מבינים עם זה. אם יפגעו בפרטנר הישראלית, הם יגרמו נזק לבעלי עסקים ישראלים ובעצם לישראלים עצמם וזה בטח לא יפגע באותו מנכ"ל אורנג' העולמית.

 

"אני מציע חלופה. אם הישראלים רוצים להביע מורת רוחם מהאמירה הזאת. ברגע שהם מגיעים לחו"ל והמכשיר מבקש לבחור את הרשת שבאמצעותה תתקיים התקשורת, שלא יבחרו באורנג' (orange) כרשת".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים