שתף קטע נבחר

בי"ס דאעש: ראש ערוף מול ילדים כדי שילמדו

אנשי דאעש בלוב ערפו ראש של חייל לובי מול ילדים בני 8 ופחות וחגגו איתם על גופתו. אנשי הארגון הסבירו: "זה למטרות חינוך"

ילדים צופים בהוצאה להורג ובראש הערוף ()
ילדים צופים בהוצאה להורג ובראש הערוף

אנשי דאעש בלוב מספקים היום (ה') לעולם עוד זוועה מבית היוצר שלהם, שבו לגיל אין שום משמעות. תמונות מהוצאה להורג בכיכר העיר דרנה שבמזרח המדינה, מציגות איש דאעש עורף את ראשו של חייל לובי מול קבוצת ילדים בני שמונה ופחות, והכול - לטענת דאע"ש - "למטרות חינוך".

 

עוד חדשות בעולם :

 

החייל שראשו נערף, עבד א-נבי שורגאווי, נפל בשבי בתחילת השבוע. הוא נלחם עבור צבאה של ממשלת לוב היושבת בעיר טוברוק, הממשלה שבה מכירה הקהילה הבינלאומית. אחרי הדחת הרודן מועמר קדאפי ב-2011 נקרעה לוב על-ידי עשרות מיליציות, ולממשלת לוב יש למעשה שליטה רק על חלק מהמדינה.

 

בתמונות שהפיץ דאעש נרא החייל מובל לבוש בבגדים כתומים של נידון למוות על ידי אנשי דאעש לובשי שחורים, ונאלץ לכרוע על ברכיו בכיכר, למרגלות מסגד. בתמונה הבאה כבר נראה איש דאעש מניף בשמחה את ראשו הערוף של החייל, ובתמונות אחרות נראים ילדים נועצים מבטים משתאים בגופה המוטלת על הקרקע.

דאעש מוציא להורג בלוב 21 נוצרים קופטים ()
דאעש מוציא להורג בלוב 21 נוצרים קופטים

בהמשך הסבירו אנשי דאעש כי הרשו לילדים לצפות במחזה "כדי לחנך אותם". התמונה וההסבר של דאעש עוררו תדהמה וזעם בלוב עצמה ובעולם הערבי בכלל.

 

בעבר כבר דווח כי דאעש בשלוחותיו השונות, בעיקר בסוריה ובעיראק, מגייס נערים ונערות לשורותיו ושולח את המחבלים הצעירים לקרב. דאעש פרסם כבר שני סרטונים לפחות של הוצאה להורג שבהם מי שיורה למוות בשבויים הוא ילד קטן. אחד משני הסרטונים האלה היה זה שבו נראתה הוצאתו להורג של מוחמד מוסלם, ישראלי ממזרח ירושלים שלטענת דאעש היה מרגל של המוסד.

הכי קרוב לאירופה. דאעש משקיף על איטליה מלוב ()
הכי קרוב לאירופה. דאעש משקיף על איטליה מלוב

אחרי שכבש שטחים נרחבים בסוריה ובעיראק, ביסס בחודשים האחרונים דאעש את אחיזתו בעוד ועוד שטחים בלוב. משם הוא גם פרסם את סרטון עריפת

ראשיהם של 21 נוצרים קופטים ממצרים בחוף ימה של לוב. התבססות דאעש בצפון אפריקה מהווה איום ישיר על אירופה, ובאיטליה חוששים שאנשי דאעש יסתננו למדינה כפליטים דרך הים, ויבצעו פעולות טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עריפת הראש ליד הילדים. העולם הערבי נדהם
מומלצים