שתף קטע נבחר

קבוצת עזריאלי רכשה בית דיור מוגן בת"א

מדובר בבית "פאלאס" שנרכש תמורת 270 מיליון שקל. העסקה מצטרפת לשני פרויקטים של עזריאלי בתחום הדיור המוגן במודיעין ובלהבים. בבני ברק מומשה אופציה להקמת מגדל הכשרת היישוב במתחם העסקים B.B.C

קבוצת עזריאלי ממשיכה בפעילות לדיור מוגן: הקבוצה הודיעה היום (ד') כי היא רוכשת מחברה פרטית את בית הדיור המוגן "פאלאס" היוקרתי במרכז תל-אביב תמורת 270 מיליון שקל. במקביל ממשיכה הקבוצה בפעילות הייזום בתחום, עם שני פרויקטים להקמת מתחמי דיור מוגן במודיעין ובלהבים בהשקעה כוללת של כ-530 מיליון שקל.

 

מבוקשת: 7 הצעות לת' מרכזית ישנה בת"א

דירה במקום מוסך, מעונות יוקרה לסטודנטים

ירושלים: 400 יח"ד במיזם בינוי-פינוי-בינוי

 

בית פאלאס הוקם בשנת 2005 על ידי הלנה ויעקב שחם והוא ממוקם ברחוב ויצמן, בסמיכות לבית החולים איכילוב, בשטח כולל של כ-30 אלף מ"ר. הבית כולל שני מבנים עם 231 יחידות דיור בתפוסה של 100% ו-4 מחלקות סיעודיות.

 

פרויקט הדיור המוגן של עזריאלי במודיעין צפוי לכלול כ-240 יחידות דיור מוגן, אגף סיעודי עם 72 מיטות סיעודיות ו-60 יחידות דיור תומך, בשטח של כ-35 אלף מ"ר. בלהבים נערכת הקבוצה להקים כ-360 יחידות דיור מוגן וכ-72 מיטות באגף סיעודי, בשטח כולל של כ-44 אלף מ"ר.

 

תחום הדיור המוגן של הקבוצה מנוהל על ידי מר יורם בן פורת, לשעבר מנכ"ל רשת מגדלי הים התיכון. לדברי יו"ר הקבוצה דנה עזריאלי, "פעילות הדיור המוגן משתלבת היטב בראייה האסטרטגית של הקבוצה ומהווה מנוע צמיחה נוסף לפעילות הנדל"ן המניב של הקבוצה. אנו נכנסנו לתחום הדיור המוגן בכוונה ברורה להיות מחויבים ונוכחים לטווח הארוך, ואנו בטוחים כי נעניק לדיירי הנכסים שלנו בטחון ושירות יוצאי דופן בענף".

 

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, הוסיף כי "הביקושים בתחום הדיור המוגן הולכים ומתרחבים וההיצע הקיים אינו מספק. אנו מאמינים שהפעילות היזמית שלנו, כמו גם רכישה זו, יציבו אותנו כשחקן איכותי, אמין ויציב בענף זה. פעילות זו משתלבת היטב בתוכניות שלנו להמשך הצמיחה בתחומי הליבה שהם נדל"ן מניב במשרדים ובקניונים".

בית הדיור המוגן "פאלאס" בתל-אביב ()
בית הדיור המוגן "פאלאס" בתל-אביב

 

בני ברק: מגדל משרדים עם 40 קומות

בתוך כך, קבוצת סופרין וחברת פנדום מקבוצת וייס הודיעו היום כי מימשו את האופציה לבניית מגדל הכשרת היישוב במתחם העסקים החדש (B.B.C) בבני ברק. המתחם יכלול עם סיום בנייתו בעוד כ-5 שנים שטחי מסחר ומשרדים בהיקף של כ-650 אלף מ"ר.

 

מדובר במגרש בשטח של 4.5 דונם, המהווה חלק ממתחם בשטח של 17 דונם (ידוע בשם "מתחם ארגמן") הנמצא בבעלות חברת הכשרת היישוב. הוא ממוקם בפינת הרחובות ז'בוטינסקי ומצדה בבני ברק, בסמוך למכון מור. על פי החברות, ממוצע שטחי המשרדים שנרכשו במסגרת הקבוצה עומד על כ-400 מ"ר, כאשר מחיר השיווק למ"ר עמד בממוצע על כ-7,340 שקל. על פי ההערכות, אומדן עלות הקמת הפרויקט כולו יסתכם בכ-555 מיליון שקל.

 

המגדל, שתוכנן על ידי ברעלי-לויצקי-כסיף אדריכלים ובר לוי אדריכלים, יכלול 40 קומות משרדים בשטח של 62 אלף מ"ר, עם כ-2,000 מ"ר של שטחי מסחר ועוד 4 קומות של מרתפי חניה. מהחברות נמסר כי עד כה הוגשו התוכניות האדריכליות וההנדסיות של המגדל לעירייה, והן נמצאות בשלב מתקדם של היתר. על פי הצפי, סיום הפרויקט מיועד למחצית 2019.

 

לדברי צחי סופרין, מנכ"ל ומבעלי קבוצת סופרין, "מימוש אופציה למגה-פרויקט בתוך זמן קצר ורמות הביקושים להן זכה הפרויקט, הם הוכחה לכך שקיים ביקוש קשיח ומתמשך לשטחי משרדים באזור המרכז. אין ספק כי מתחם B.B.C בבני ברק הולך ומתהווה כאחד מאזורי הליבה של תחום המשרדים בגוש דן".

 

רוני וייס, יו"ר ומבעלי פנדום מקבוצת וייס, הוסיף כי "מיקום הפרויקט על אחד מהצירים הראשיים שחוצים את גוש דן, הופכים אותו אטרקטיבי במיוחד, גם בזכות תחנת הרכבת הקלה המתוכננת לקום בסמוך לו. לא בכדי מגיעות למתחם חברות ענק שרוכשות ושוכרות בו משרדים לשימוש עצמי".

הדמיית מגדל הכשרת היישוב בבני ברק (הדמיה: evolve media) (הדמיה: evolve media)
הדמיית מגדל הכשרת היישוב בבני ברק(הדמיה: evolve media)

 

בת ים: מגדל מגורים, מסחר ומשרדים

גם חברת אביסרור משה ובניו הודיעה היום כי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל ברובע "הסיטי" החדש UP בעיר בת ים, במסגרתו תשלם 35 מיליון שקל עבור מגרש בשטח של 9.5 דונם. ייעוד הקרקע הוא למסחר או למשרדים - אשר ניתן לשינוי למגורים. בכוונת החברה להקים מבנה הכולל עירוב שימושים של מגורים, מסחר ומשרדים. כמו כן, לזוכים במכרז הובטחה תוספת משמעותית בזכויות הקרקע במסגרת הליכי התכנון.

 

המגרש בו זכתה החברה ממוקם במתחם פארק הים, בקרבת חוף הים ובצמוד לראשון לציון ולחולון, והוא דומה בתכנונו למתחם הסיטי בשדרות רוטשילד בתל-אביב. המתחם כבר אושר ברובו והוא צפוי לכלול כ-10,000 יחידות דיור לצד שני מיליון מ"ר לתעסוקה ולמסחר.

 

לדברי ג'קי אביסרור, סמנכ"ל בחברת אביסרור משה ובניו, "בת ים עוברת היום פיתוח נדל"ני מואץ, ובימים אלו מתוכננת בה שכונת המגורים החדשה הגדולה ביותר בגוש דן. עיריית בת ים מעודדת מאוד עירוב שימושים בבניית מגדלים, כאשר למעשה הרעיון שעומד מאחורי זה הוא ליצור מתחם פעיל בכל שעות היום המערב מגורים, מסחר ותעסוקה במקום אחד".

הדמיית רובע UP במתחם פארק הים בבת ים (הדמיה: 3DIVISION) (הדמיה: 3DIVISION)
הדמיית רובע UP במתחם פארק הים בבת ים(הדמיה: 3DIVISION)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי אלוני
דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי
צילום: יוסי אלוני
מומלצים