שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב הראשי: "הצתת הכנסייה - תמרור שחור לעולם כולו"

  בעקבות הצתת הכנסייה בחוף הכנרת - תגובה חריפה של הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שהבהיר כי היא "נוגדת את ערכי היהדות ואת המוסר האנושי". הוא הביע תקווה כי המציתים ייתפסו "וייענשו בכל חומרת הדין". הרב שרלו הגיב: "כואב הלב לראות מה נעשה לכאורה בשם הדת"

  בעקבות הצתת הכנסייה בחוף הכנרת - תגובה חריפה של הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שכינה אותה "תמרור שחור לעולם כולו". הרב הראשי הבהיר כי "הפעולות שנעשו הבוקר על פי החשד בידי גורמים קיצוניים - נוגדות את ערכי היהדות ואת המוסר האנושי".

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  16 נערים עוכבו לחקירה הבוקר (ה') בעקבות ההצתה בכנסיית הלחם והדגים בטבחה – אחת החשובות והמפורסמות בארץ. הצעירים, כולם מאותה ישיבה ביהודה ושומרון, טיילו עם חבריהם באזור קבר חבקוק, כ-20 ק"מ מהמקום.

   

  כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

   

  הרב הראשי קרא לראשי העדות "לעמוד על המשמר שתופעות של קיצונים, לא יכרסמו ביחסי הכבוד שישנם בין כל הדתות בישראל", כדבריו. "המרקם העדין של יחסים אלו חייב להישמר, ולראשי הדתות יש תפקיד חשוב בהשפעה על קהל עדתם. הם חייבים לעמוד על כך שלא תהיה כל פגיעה בכל מקום קדוש לכל דת ודת".

   

   (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  (צילום: אביהו שפירא)

   (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  (צילום: אביהו שפירא)

   

  הרב הראשי ביקש לציין בהודעתו כי "האצטלה האידיאולוגית שעוטים על עצמם אלה הנוהגים באלימות, הפכה להיות בשנים האחרונות תמרור שחור לכל העולם כולו". הוא הוסיף כי הוא "משוכנע שמשטרת ישראל תעשה לאל ידה לאתר את הגורמים הללו, ולהענישם בכל חומרת הדין".

   

  הב שרלו: זה מעשה ברברי

  עקב החשד שההצתה בוצעה על רקע לאומני ומדובר בפשע שנאה, הועברה החקירה לאגף לפשיעה לאומנית במחוז ש"י. במתחם הכנסייה שורר הלם בעקבות ההצתה והכתובת שרוססה על הקיר - "והאלילים כרות ייכרתון".

   

  גם הרב יובל שרלו הצטרף לגינויים: "ליהדות יש מאבק בעבודה זרה, כאמונה הטוענת לשליחותה ההיסטורית של הבאת ברכה לעולם", אמר. "הצתת כנסיות היא בדיוק ההפך ממנה. היא מהווה מעשה ברברי הפוגע באנשים, משמיטה את הקרקע מהטיעון המוסרי האוסר פגיעה ביהודים בעולם, ובעיקר – אינה מקדמת דבר וחצי דבר במאבק בעבודה הזרה".

   

  הרב שרלו אמר כי "צריכה להיות התייצבות חד-משמעית כנגד המימוש המוטעה של חזון האמונה המונותיאיסטית, והתקדמות ביחד עם העולם כולו לאמונה באל אחד, ובמוסריות שאמונה זו מחייבת בעקבותיה".

   

  "כואב הלב לראות מה נעשה לכאורה בשם הדת", אמר, "אך למעשה מהווה תנועה הפוכה בכיוונה של האמונה הדתית. אם מדובר בפעולת פוגרום המכונה 'תג מחיר'".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים