שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: נווה שאנן או כרמל מערבי?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם חיפה: איזו שכונה משתלמת יותר - נווה שאנן או כרמל מערבי? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של אולפן ynet

מתלבטים איפה לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם חיפה - זיהום האוויר בעיר עלה לא מזמן לכותרות, אבל עד כמה הסוגיה הזו משפיעה על מחירי הנדל"ן בתחומה? יחד עם רוה איתן, סמנכ"ל המחקר של אתר מדלן, בדקנו שתי שכונות מובילות בעיר: מצד אחד שכונת נווה שאנן, מצד שני שכונת כרמל מערבי - מי מהן תנצח בקרב? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של ynet.

 

 
אז מהם מחירי הדירות בשכונת נווה שאנן ובשכונת כרמל מערבי? דירת 3 חדרים מיד שנייה בנווה שאנן עולה כ-834 אלף שקלים בממוצע; ודירה דומה בשכונת כרמל מערבי עולה כ-1.82 מיליון שקלים. באשר לדירה חדשה, מספר העסקאות בשכונת נווה שאנן מצומצם, אולם בכרמל מערבי אפשר למצוא דירת 3 חדרים חדשה שעולה כ-1.359 מיליון שקלים בממוצע.
 
המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשתי השכונות הוא 7 מתוך 10. השכר הממוצע עומד בנווה שאנן על כ-7,710 שקלים; ובכרמל מערבי כ-9,149 שקלים. שיעור האקדמאים בנווה שאנן הוא 36%, ואילו בכרמל מערבי 35%. בנווה שאנן קיימים 4 בתי ספר ואילו בכרמל מערבי בית ספר אחד. המרחק מבתי הזיקוק עומד על 2.4 ק"מ מנווה שאנן, ו-6 ק"מ מכרמל מערבי. 

שכונת כרמל מערבי ()
שכונת כרמל מערבי

שכונת נווה שאנן ()
שכונת נווה שאנן

ההסבר של רוה איתן ממדלן: מדובר ב-2 שכונות טובות, שמחירי הדירות בהן גבוה ממוצע המחירים הכללי של העיר. הר הכרמל חוצץ בין שכונת כרמל לבתי הזיקוק שנמצאים בצד המזרחי של העיר. תושבי השכונה נהנים מנוף של 2 ואדיות משני צדיה ונוף לים. שכונת נווה שאנן, שנמצאת בצד המזרחי של הרכס, מגוונת יותר ומתאימה בעיקר למשקיעים.
 
אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונת כרמל מערבי
שכונת נווה שאנן
מומלצים