שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "20% מהדירות במחיר למשתכן - לזוגות"
  שרי האוצר, הבינוי והגנת הסביבה נפגשו עם נציגי מרכז השלטון המקומי כדי לדון בתוכנית הדיור הלאומית. בין היתר נבחנה אפשרות להרחיב את מסלול "מחיר למשתכן", כך ש-20% מהדירות יוקצו לזוגות צעירים תושבי הערים. כחלון: "הרשויות המקומיות הן לא הבעיה - יחד נפתור את משבר הדיור"

  שרי האוצר, הבינוי והגנת הסביבה נפגשו היום (ה') עם נציגי מרכז השלטון המקומי במשרדי המרכז בתל-אביב, במטרה להחליט על שורת צעדים מעשיים לצורך יישום תוכנית הדיור הלאומית. בפגישה לקחו חלק השר משה כחלון, השר יואב גלנט, השר אבי גבאי, וכן יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דודי אמסלם, ויו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות.

   

   

  הצדדים סיכמו כי יבחנו את הרחבת מסלול "מחיר למשתכן" כך שיכלול קריטריון לפיו 20% מהדירות בכל פרויקט יוקצו לטובת זוגות צעירים בני הערים. עוד הוחלט לבדוק אפשרות למתן סיוע ליישובי הפריפריה במסגרת של התחדשות עירונית.

   

  במסגרת המסלול לבינוי עצמי, נקבע בפגישה כי רשויות מקומיות וחברות עירוניות יוכלו לבנות על קרקעות השייכות לרשות מקרקעי ישראל. עוד נקבע כי קרקעת חומות (המיועדות לשימוש ציבורי) יוסבו לשטחי בנייה למגורים - מה שאמור להגדיל את היצע הדיור. בנוסף, הוחלט כי הוועדות המחוזיות לתכנון ובנייה יחוזקו על ידי הוספת תקנים וכוח אדם מקצועי שיביאו לשחרור חסמים בירוקרטיים.

   

  שר האוצר כחלון אמר כי "זו ישיבת העבודה הראשונה שלי עם השלטון המקומי כשר אוצר. אני רואה בשלטון המקומי כבני ברית. כשנכנסתי לתפקיד, אמרו לי שהרשויות המקומיות הן הבעיה. היום, לאחר שלמדתי את הנושא, אני אומר לכם באחריות - הרשויות המקומיות הן הפתרון למשבר הדיור, ולא הבעיה. הרשויות לא יכולות לפתור לבד את המשבר לבד ולא הממשלה, אנחנו נעשה את זה ביחד. לפעמים צריך לשים כתף ולהיכנס מתחת לאלונקה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים