שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחאת משגיחי הכשרות: "היבחנו 5 שעות ברצף - או שתפוטרו"

  המשגיחים טוענים לפגיעה בתנאי ההעסקה שלהם, בכך שהם נדרשים לעמוד במבחנים מפרכים כתנאי להמשך עבודתם. הרבנות: "התפקיד שלהם כ'שומרי סף' קריטי. יש חשיבות רבה בהכשרתם ברמה הטובה ביותר"

  הרבנות הראשית לישראל קבעה כי על משגיחי הכשרות הפועלים תחתיה לעמוד היום (יום ב') בבחינות הסמכה מפרכות כתנאי להמשך עבודתם. ברבנות הסבירו כי הדרישה החדשה הכרחית על מנת לשמור על הרמה המקצועית של המשגיחים, אך אלה טוענים כי מדובר בהרעת תנאים הפוגעת משמעותית בזכויותיהם כעובדים.

   

   <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  לדברי המשגיחים, היקף החומר שעליו הם נדרשו להיבחן מוגזם, וגם אורך הבחינה אינו סביר - חמש שעות וחצי ברציפות. ספר שבו מרוכזים הנושאים הנלמדים למבחן אין בנמצא, וניתן רק להוריד מאתר הרבנות באינטנרט יותר מ-200 עמודים ללימוד. ההוראות החדשות, אגב, אינן מבחינות בין עובדים חדשים לוותיקים, המועסקים כבר שנים בתחום הכשרות בתנאים נוחים יותר.

   

   כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

   

  הרבנות לא תסתום את פיות הליברלים / הרב מאיר נהוראי

  חברותא עם כומר / רוחמה וייס

  נייעס: כך ייראו חיינו אחרי ביאת המשיח

  הגיעו לבגרות: השמיניסטיות שלא מוותרות על 5 יחידות בגמרא

   

  המשגיחים שכבר נמצאים במערכת מוחים גם על המשמעות הכלכלית של המהלך. הם ציפו מהרבנות כי תממן עבורם קורס הכנה לבחינה אותה היא מבקשת מהם לעבור, או לכל הפחות שתפטור אותם מאגרה על סף 325 ש"ח אשר כל נבחן מחוייב בה.

   

  גורם בכיר ברבנות הראשית הגיב לטענות ואמר: "אכן הוסיפו חומר נדרש, כדי להעלות את רמת הכשרתם של משגיחי הכשרות. האנשים האלה הם בסופו של יום שומרי הסף על מה שאנחנו מכניסים לפה. התפקיד שלהם הוא קריטי. הבחינה תאפשר לנבחנים להשתלב בנקל בתחום השגחת הכשרות תוך שמירה על רמתם המקצועית הגבוהה. אנו רואים חשיבות רבה בהכשרתם בצורה הטובה ביותר".

   

  על הטענה לפגיעה במשגיחים, הנדרשים כעת לעמוד לבחינה כתנאי להמשך עבודתם, נמסר בתגובה מהמשרד לשירותי דת: "בחוזר מנכ״ל משנת 2010 נקבע כי על כל משגיחי הכשרות לעבור בחינה מקצועית (ללא קורס). ברבנות הראשית לישראל שינו את מתכונת הבחינה ותו לא. נאחל בהצלחה לנבחנים".

   

  ברבנות הראשית הוסיפו כי השינויים דווקא הקלו על המשגיחים, אשר נאלצו עד עתה לפנות למכונים פרטיים ולשלם שכר לימוד גבוה על מנת להתכונן לבחינה, וכעת יכולים ללמוד באופן עצמאי באינטרנט. עד המועד הבא, התחייבו ברבנות, תופיע גם גירסה מודפסת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים