שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: אם המושבות או כפר גנים ג'?

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם פתח תקווה: איזו שכונה משתלמת יותר - אם המושבות או כפר גנים ג'? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של אולפן ynet

מתלבטים איפה לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם פתח תקווה - המגדלים ממשיכים להיבנות, הרכבת הקלה צפויה לאפשר נגישות מקסימלית והעיר בנסיקה. יחד עם רוה איתן, סמנכ"ל המחקר של אתר מדלן, בדקנו שתי שכונות מובילות בעיר: מצד אחד שכונת אם המושבות, מצד שני שכונת כפר גנים ג' - מי מהן תנצח בקרב? צפו בתוכנית הנדל"ן החדשה של ynet.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
מהם מחירי הדירות בשכונת אם המושבות ובשכונת כפר גנים ג'? דירת 4 חדרים חדשה באם המושבות עולה 1.7 מיליון שקלים בממוצע; ודירה דומה בשכונת כפר גנים ג' עולה 1.9 מיליון שקלים. באשר לדירה בשכירות, המחיר בשכונת אם המושבות עומד על כ-4,900 שקלים בחודש; ואילו בשכונת כפר גנים ג' אפשר למצוא דירה בשכירות של כ-5,300 שקלים בחודש.
 

 

המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת אם המושבות הוא 9 מתוך 10 ואילו בכפר גנים ג' 8 מתוך 10. השכר הממוצע עומד באם המושבות על 12,870 שקלים; ובכפר גנים ג' 12,810 שקלים. שיעור האקדמאים באם המושבות הוא 57%, ואילו בכפר גנים ג' 42%. באם המושבות קיימים 5 בתי ספר ואילו בכפר גנים ג' 2 בתי ספר.
 
שכונת אם המושבות (צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור) (צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור)
שכונת אם המושבות(צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור)

שכונת כפר גנים ג' (צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור) (צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור)
שכונת כפר גנים ג'(צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור)

 

ההסבר של רוה איתן ממדלן: מדובר על שתי שכונות איכותיות עם בתי ספר טובים ושביעות רצון גבוהה של התושבים. שתיהן מרוחקות ממרכז העיר, ובמידה רבה כל אחת מהן מתפקדת כעיר קטנה בפני עצמה. תושבי אם המושבות מציינים את הצפיפות כחיסרון משמעותי, אך נהנים מאוכלוסייה צעירה ומרובת ילדים ואווירה קהילתית. שכונת כפר גנים ג' יוקרתית, מרווחת ושקטה יותר.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור
צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור
צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור
שכונת אם המושבות
צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור
צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור
שכונת כפר גנים ג'
צילום: ניר כהן, אבי חי וניצן דרור
מומלצים