שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  THE GAME: סופו של באטמן והטורף למכירה

  המשחק הכי מצופה של הזמן האחרון מספק סיומת טובה לסאגה שהתחילה בדור הקונסולות הקודם. הסיפור פשוט מצוין. וגם: ביצועים מפלצתיים במורטאל קומבט 10, סיפור במיינקראפט ונרשמים לבטא של סטריט פייטר 5. פייט

  ל- Arkham knight, המשחק שחותם את טרילוגיית ארקהאם, שיצא בסוף יוני, היו את כל הכלים להיות המשחק המושלם. מבחינתי הוא לא הצליח בזה. אבל עדיין, זה משחק מצוין, חובה לחובבי הסדרה (הי!). כמו שאומרים - המשחק שהמעריצים צריכים, לא זה שמגיע להם - או משהו.

   

   

  הסיבות בגינן המשחק הזה היה אמור להיות כל כך אדיר: מנגנון קרב האקשן הטוב בשנים האחרונות, מורשת בדמות "ארקהאם סיטי" אחד הבולטים בדור הקונסולות הקודם ו-נו. באטמן. הפספוס הקל: משהו בשילוב עם התוספת החדשה - הבאטמוביל. היה צריך להיות שימוש יותר חופשי אולי, יותר קרבות שמשלבים את המכונית והג'יאוג'יסטו של באטמן. יכול להיות: אולי הקונספט מוצה.

   

  טריילר כן: ספוילרים, אל תראו אם עוד לא שיחקתם.

   

  טירוף

  מצד שני, הסיבה לכך שזה משחק כל כך טוב היא מה שכן עובד בול: העלילה כתובה ונראית מצוין ובוגר. אני לא אספר כלום כדי לא להרוס אבל כמה שעות עם המשחק והממו אותי בצורה מאוד נדירה. לפחות עוד פעם אחת במהלך הסיפור נבהלתי. המשחק יודע לחדור לרבדים עמוקים של הקאנון של באטמן, עם הרבה כבוד למורשת.  

   

  המשחק נפתח לאחר המשחק השני בסדרה "ארקהאם סיטי" (המשחק השלישי הוא פריקוול - של אולפן אחר): הג'וקר מת, איום חדש על העיר גות'הם - הדחליל. בנוסף, א.ניגמה שבה את קאטוומן ופויזן אייבי במעצר. באויבים נראה גם את הפינגווין וארקהאם נייט המסתורי. החברים: נייטווינג ורובין ופקד גורדון.

  למי שלא שיחק במשחקים הקודמים, מומלץ כן לקרוא מה קרה, או לפחות לראות תקציר:

   

   

  משחקים בעטלף

  למשחקיות של ארקהאם כמה אספקטים. בדומה למשחקים הקודמים השטח השטח של ארהאם עצום ואפשר לסייר בו - חופשי או במסגרת המשימות. הפעם לשוטטות באמצעות הוו של באטמן ודאייה בין הבניינים נוספה הבאטמוביל היא החידוש העיקרי שקודם כל מוסיפה עוד אפשרות לתנועה בגות'הם.

   

   

  תראו את כל הגדג'טים השווים שלי! ()
  תראו את כל הגדג'טים השווים שלי!

   

  המכונית נעה בשתי דרכים - אחת מהן רגילה ואחת "טנק" - מעין רחפת חמושה. העניין הזה מעט חסר משמעות - זה נחמד בהתחלה לנסוע במקום לעוף אבל זה לא "משנה משחק": הקצב של ההתקדמות דומה ואין מקומות שעדיף להגיע אליהן ברכב במקום בדאייה והפוך.

   

  הבאטמוביל גם משמשת לקרבות במקומות מסויימים וכאן יכריחו אותנו להשתמש בה ושוב - זה לא משהו שנצטרך לבחור.

   

  המשחקיות די חד גונית: יש מכניקה מאוד ברורה בה הטנקים של הרעים מתכוננים לירות עלינו ואנחנו צריכים לזוז, ולירות עליהם פגז בחזרה. כך כמה פעמים בסופו של דבר המשחק הופך להיות זריזות ותו לא.

   

   

  הלו אלפרד! ()
  הלו אלפרד!

   

  בהמשך רמת הקושי עולה, יש יותר טנקים ומסוקים וטנקים מסוג שונה וזה קצת שונה - אבל לא מספיק - נרצה לדוגמה להפוך למצב מכונית לנסוע מהר, לאגף ואז לירות פגז.

   

  המכניקה היא כזו בה אחרי כמה פגזים מוצלחים שלא פגעו בנו נקבל בונוסים של טילים מונחים ופצצת EMP - שאין פה כל כך הגיון. זה קצת מפריע לי (אבל ממש קצת - בכל זאת אני מקבל את זה שאישה היא צמח, מישהי נפלה מהגג והפכה לחתול. ולמה באטמן מדבר כמו גרושה שמעשנת שתי קופסאות טיים ביום כשהוא שם את המסיכה. וכן הלאה.

   

   

  חונה על המדרכה כמו בוס. ()
  חונה על המדרכה כמו בוס.

   

  בנוסף הבאטמוביל משמשת לפתרון חידות של המשחק - אנחנו שולטים בה מרחוק ולמשל מפוצצים תותח שיורה עלינו (על באטמן) מהצד השני שלו, כך שזה עוד מוטיב חידתי.
  הדבר השלישי והכי מוצלח לטעמי,  נסיעה מהירה - לפעמים אדיר - במיוחד במחילות כשנוסעים הפוך (!).

   

  נוסף לענייני המכונית, המשחק מחזיר מוטיבים קודמים משודרגים של הכותרים הקודמים: קרבות נגד עשרות אויבים שכעת גם יכולים לרוץ ולתפוס אותנו (מינורי) וקרבות בזוג עם רובין, נייט ווינג וקאטוומן. מצוין - שדרוג מתבקש. זה נהדר שמיד מרגישים בשליטה. מי ששיחק בעבר - מומלץ להתחיל ברמה קשה. 

   

  ???

  בגזרת החידות והבילוש: הגאדג'טים שלנו חוזרים ורובם יהיו איתנו מהתחלת המשחק. נשתמש בהם נניח אם ישנה מעלית תקולה - אז נירה עליה חשמל כדי שתעלה ונשתחל מלמטה וכדומה. זה עשוי להיות קשה לפעמים - מעורר מחשבה לא תמיד מספיק. נראה שכותבי המשחק ניסו ליצור עקומת למידה שמתאימה גם לשחקנים חדשים וגם למי שרק הגיע לסדרה. לעתים זה קצת מעצבן - רמזים עבים לגבי דברים - וויס אובר של באטמן שממש אומר דברים כמו "כדאי שקודם אני אנתק את החשמל" ודברים כאלה.

   

  עליית משמר. ()
  עליית משמר.

   

  לא לפיסי עדיין

  לכל הדברים למעלה נוספת בעיה שאינה רלוונטית לכל המשתמשים. כפי שסיפרנו גרסת ה-PC בעייתית עד לא מאפשרת משחק ועדיין לא חזרה לחנות סטים לאחר שהוסרה משם על ידי המפיצה WB עקב בעיות ביצועים.

   

  זה נראה כמו עיגול שחור. ()
  זה נראה כמו עיגול שחור.

   

  גרסת אקסבוקס וואן בה שיחקתי, נראית מעולה ורציפה כמעט לחלוטין (לא פשוט בעולם פתוח גדול נסיעה מהירה). עדיין - נתקלתי בבאג של עיגול שחור ועוד דבר מוזר ביותר.

   

  דבר מוזר ביותר

  באחת הכספות של הפינגווין, אנחנו נכנסים ולא יכולים לצאת אפילו שלכאורה נראה שכן אפשר לעשות את זה.

   

  מדובר בבאג שתוקע אותנו בחדר שאין לו שום יציאה אחרת. זאת ועוד: השמירה האוטומטית נעשית בדיוק כשאנחנו נכנסים כך שהמשחק כביכול נגמר. לאחר שבדקתי בפורום - נראה שמדובר בבעיה מוכרת. אפשר לפתור אותה באקסבוקס וואן באמצעות יציאה מהמשחק ואז הפעלה שוב של מצב "המשך סיפור" בנוסף ללחיצה על כפתור הכנף LB. סדרת הפעולות הזו תפעיל את זכרון הגיבוי של המשחק שייקח אותנו כמה דקות מוקדם יותר במשחק.

   

   

  נראה שאפשר לפתוח אבל זה לא ככה. ()
  נראה שאפשר לפתוח אבל זה לא ככה.

  וכן, אני מודע שפתרון הבעיה למעלה נראה כאילו הוא חלק מהמשחק. הייתי חושב שזה כך האמת אם היה מדובר במשחק בסדרת מטאל גיר.

   

  תוכן

  העלילה הראשית לקחה לי כשבוע והיא מהווה כ-40% מהמשחק. לאחר מכן יש עוד כמה משימות כמו נקמתו של רידלר, בה יש למצוא את כל סימני השאלה שהא השאיר כדי להציל  את אשת החתול. אני מעריך שיש פה משהו כמו חודש של משחק.

   

  ???? ()
  ????

   

  ומאתמול יש גם DLC של אשת העטלף - פריקוול לעלילת המשחק (בתשלום).

   

   

  עוד השבוע

  • הטורף! מורטל קומבט X כבר אמרנו שמשחק אדיר ושלשום חגגו שם את הצטרפותו של הדמות שנראתה לראשונה בסרטו של שוורצנגר ב-1987. הדמות מופיעה כבר אצל כל רוכשי המנוח העונתי ובשבוע הבא יוכלו לקנות אותה כולם ב-5 דולר. הוא מאוד כיף למשחק ממה שניסיתי. במיוחד כשהוא נעלם כמו בסרט. כאן אפשר לראות את כל הפיטליטיז והברוטליטיז שלו - תמונות קשות.

   

   

  בנוסף, 4 פיטיליטיז כלאסיים לכולם. בחינם! - מדובר בסיומות של סאב זירו, סוניה, סקורפיון, וג'וני קייג' שיעיף לכם את הראש (סליחה). זה כאילו מזוויע אבל נראה תמים יחסית לאלו של היום. אז לא יודע אם להזהיר. כאן אפשר לראות.

  • גרסת סיפור למיינקראפט: בכנס Minecon שנערך בלונדון נחשף הטריילר הראשון למשחק הרפתקאות אפיזודי בחמישה חלקים שייצא בהמשך השנה. זה נראה מעניין (ומצחיק).

   

   
  לגבי משחק הבנייה החופשית עצמו: ניסוי בטא בלתי מוגבל של גרסה משודרגת לווינדוס 10 מתחיל עם יציאת מערכת ההפעלה ב-29.7. כל מי שיש לו מיינקראפט יכול להוריד חינם את התוכנה, מי שלא ישלם 10 דולר. אני לא יודע מה עושים בכנס מיינקראפט. אולי בונים מחסה.

   

  • וחזרה למכות: בעוד פחות משבועיים ב-23 ליולי תתחיל הבטא המקוונת למשחק סטריט פייטר. אם יש לכם PS4 וחשקה נפשכם במשחק בשש דמויות מול אחרים ברשת, ל-5 ימים,  פשוט הקליקו כאן והחזיקו אצבעות. עוד פרטים בבלוג של סוני. האדוקן!

   

   

  מה הקטע עם הציפור והכבשה. ()
  מה הקטע עם הציפור והכבשה.

  והכבשים. מה ()
  והכבשים. מה

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים